Giulietta QV: Izkušnje

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Betina
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Sep 25, 2015 5:33 pm

Ali ima kdo izkušnje, ki jih je pripravljen deliti
Resnicno me mika
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Nevem kaj te zanima. Lahko samo rečem da je avto resnično za kupit. :D
Jaz sem mojo dobil nekje v sredini lanskega avgusta in sem zdaj v tem dobrem letu nardil 31k km. Brez vsakega problema seveda. Če bi zdaj kupoval še enkrat, sploh ne bi razmišljal o čemekroli drugem.
Aja, edini problem so slovenski serviserji, ki še olja ne znajo menjat. Ampak to z avtom nima nobene veze.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Kje pa ga potem servisiraš ali ga sam?
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Trenutno sem zelo v precepu, kaj nardit s servisi. Najprej sem servisiral na Avto Triglavu v Mariboru, kjer sem tudi kupil avto. Prvo menjavo olja sem naredili na 3000km. Kljub temu da sem jim že prej jasno povedal da ima avto nov motor in da so mi zatrdili da vejo, je prišlo do težave. Bulili so pod havbo, kot da vidijo prikazen. Potem so se mi pa opravičli, da so mislili da je novi motor isti kot stari motor in zdaj nimajo delov. So naročili in potem tudi zamenjali. Sem mislil dobro. Se zgodi. Pridem nazaj delat servis na 15000km in vse nardijo OK, in nato rečem, da se mi zdi da voznikovo ogledalo malenkost trese in da pri visoki hitrosti slišim rahel piš vetra. Se mehanik pelje in pravi, da je vse OK. Da je normalno da se malo veter sliši, če hitro pelješ. Rečem OK, čeprav se mi zdi da ko je bil avto nov, ni bilo tako.
Potem mi pa stric iz Ankarana reče, da pozna enega tipa v Trstu, da je alfist in ful obvlada, ma pooblaščeni servis in da naj enkrat za foro peljem k njemu, da mi drobro pogleda avto. On tut vozi k njemu že 35 let alfe in še niti enkrat v tem času ni imel enega problema z katerokoli alfo. Zaradi zgorj opisanih manjših nepravilnosti in ker sva načrtovala en šoping v Italiji, sem rekel dobro. Na 30k km pa peljem tja. In res. Se naročim. Pred 14:00 žal nisem mogel bit tam in je on rekel da je OK, da mi vse lahko nardi če bom ob 14:00 tam. In sem bil (z popolnoma vročim avtom seveda). Ko sem mu predal avto sem mu povedal tut za ogledalo in je rekel da bo počekiral in da naj bom ob 16:30 nazaj. Po lepem sprehodu po Trstu sem bil ob 16:30 res nazaj. Avto je bil pripravljen. Povedal mi je, da je v elektronski servisni knjižici videl da je bilo olje že dvakrat menjano, ampak da v računalniku od avta ni bilo zavedeno nič. Se pravi avto je deloval tako, kot da ima v motorju še vedno olje iz tovarne!! Baje je zelo pomembno da se menjava olja zapiše v računalnik motorja, ker potem on glede na to pravilno deluje. Polek tega, pa bi se mi lahko vklopila lučka za menjavo. Zraven tega mi je pokazal še nalog za servis, ki ga je dobil direktno od Alfe, ko je not napisal mojo številko šasije in servis na 30.000km. Notri je pisalo da mora nujno menjat tudi svečke. Povedal mi je da ima on privatno tudi Giulietto QV, ampak star motor (235KM in ročni menjalnik) in mora tudi menjevat svečke na 30.000km. Baje je to nujno, če hočem da motor dobro deluje. OK, super da mi je to povedal. Polek svečk in olja mi je menjal tudi vse filtre in usnje v notranjosti premazal z neko zaščito (avto je dišal kot da je nov). Za vse skupaj sem plačal 370€. To se mi zdi pravzaprav zelo poceni, ker sem v Mariboru za servis na 15.000km, kjer so mi napol menjali olje dal 250€. Aja pa še to. Ko sem izklopil klimo mi je ponavadi prismrdela. Po servisu na 15.000km v Mariboru je blo isto. Od servisa v Trstu naprej deluje super. Nevem kaj je naredil. Potem pa mi še reče, da je pogledal neko listo Alfe Romeo glede tovarniških napak in tam točno piše da se nekaterim pojavi šum vetra in da je potrebno menjati celo ogledalo ter da to spada v garancijo. Se pravi ali me majo v Mariboru za norca, ali pa nimajo pojma. Mi je sprintal številko kode za naročilo, da naj jim dam v Mariboru in naj mi to naročijo. Lahko bi sicer pri njem, ampak bi se moral ekstra v Trst vozit. Nato mi pa še reče, da je to super avto in da Alfa se mora dobro vozit, tako da ko mi poteče garancija mi bo zastojn nardil optimizacijo motorja (kot jo je sebi) in da potem se bo avto super peljal. Ja super. =D>
Zdaj so mi v Mariboru celo naročili ogledalo. Mam pa zdaj problem kako naprej na servis. Glede na to da so cene iste, dam skoraj rajši tistih nekaj evrov za bencin, servisiram v Trstu in mam ziher avto. Pa še pol lahko grem v šoping. :) Avto se pa od servisa naprej tud boljše pelje - bolj potegne in malenkost (ampak res malenkost) manj porabi. Mam zdaj še pol leta za razmislit kam bom peljal potem.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

S temi pooblaščenimi v Sloveniji so vedno neke dogodivščine in ne tiste prijetne. Sam se jih izogibam kot hudič križa. Če kličeš za dele, se jim ne da praktično nič, razen, če je nov avto pa še to čisto odvisno, nekih uradnih postopkov se ne držijo. Meni so naprimer navadno olje zlival not, morali pa bi za DPF itd. itd.

Samo če imaš novejši avto ne moraš ravno sam šraufati zaradi garancije, tako da si primoran k njim hoditi.
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Pa saj v teoriji bi moralo vse skupaj delovat. Če bi bili pri nas takšni kot sem jih videl tam (vsi Alfisti in če rečeš da kaj nisi zadovoljen vzamejo skoraj osebno in se 100% potrudijo da zadeva deluje), vedno gledali obvestila iz tovarne in potem res pregledali cel avto ter zagotovili, da ne ostaneš na cesti, bi z veseljem hodil tja servisirat in plačeval višjo postavko ure. Zdaj mam pa slab občutek če grem tja.
Kakorkoli, glede na prvo vprašanje teme, naj te tile naši serviserji ne odbijejo od nakupa QV. Če ne bi sam slučajno peljal v Trst bi bil vbistvu kar zadovoljen, 5 let je pa v vsakem primeru garancije. Potem ko se iz servisa odpelješ pa jih itak takoj vse pozabiš, ker se avto res vrhunsko pelje. :D
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ma kaj sploh razmislat, vozis v Trst in basta. Vec bo takih prej se bo mogoce kej spremenilo.
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

sleby napisal/-a:Ma kaj sploh razmislat, vozis v Trst in basta. Vec bo takih prej se bo mogoce kej spremenilo.
Se popolnoma strinjam, za alfe šravfat je treba bit mal navdušenca ne pa samo mehanik ki komaj čaka konc šihta :D
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

LiLo,zakaj nisi servisiral pri Petrovčiču?Ne morem dati roko v ogenj za njega,ampak tam sigurno vedo malce več o Alfah,kot na AT.Imam 81 000 km,na servisu ga vedno priklopi na diagnostiko,nekaj čačka,avto gre skoz enako dobro,svečke menjujejo obvezno na 30 000 km,mogoče je poraba celo za kakšen deci padla...
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Ker je očetu na avtu nardil za 1200€ škode, ko je napačno servisiral avto. In to popolnoma iz enakega razloga, kot so naredili na AT. Ni povedal računalniku, da je dolil tekočino. Ko je blo pa potem treba menjat del zaradi tega, pa on ni nič kriv.
Ni šans da on servisira moj avto. Pa še slabo izkušnjo mam, ko sem hotel kupit nov avto pri njem tako da sva z njim zaključla.
Uporabniški avatar
J`Mavr0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Jul 02, 2007 10:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Dejch napisal/-a:S temi pooblaščenimi v Sloveniji so vedno neke dogodivščine in ne tiste prijetne. Sam se jih izogibam kot hudič križa. Če kličeš za dele, se jim ne da praktično nič, razen, če je nov avto pa še to čisto odvisno, nekih uradnih postopkov se ne držijo. Meni so naprimer navadno olje zlival not, morali pa bi za DPF itd. itd.

Samo če imaš novejši avto ne moraš ravno sam šraufati zaradi garancije, tako da si primoran k njim hoditi.
Kam pa si klical za dele? AT ma dobre cene...
lp;
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Na AT Ljubljana in so mi praktično za vse kar ni bilo za redni ali izredni servis rekli, da ali ni mogoče več naročiti ali pa da je težko. :)

Na ebayu pa se vse prodaja in drugod.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Isto je na Mazdi.
Nič nimajo na zalogi. A pride v enem dnevu iz Avstrije. Kar je načeloma dovolj hitro.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Rekel je, da ni dobavljivo sploh ali da je dobavljivo za določen del, ampak da je težko. Pa se mi potem več niti ni dal spraševat. Očitno se jim sam za novejše avte da karkoli naročit. :P
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Petrovčič mene tut ne vidi več. Dal sem menjat zunanjo manšeto, plačal obe ker je bila notranja kao strgana a vem da ni bila. Ok plačal obe. Pol leta po tem sem moral menjat polos ker bila notranja spet strgana in uničlo križ. Saj nebi blo nič sumljivo ampak za zunanjo manseto sem mogle en dan čaka da so jo dobili. A notranjo pa so dobli takoj( oz dali gor prvi ponaredek iz aftermarket) zaračunali pa dve original. Seveda za delo nisem dobil računa.
Tak da petrovčič obvoz z moje strani.
Odgovori
  • Informacija