Počena glava/Termostat/Vodna pumpa...? - AR 159, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

tukaj, so bile razpoke (počena glava )

izgleda kot da je "narezkano", no sej po mojem da je ali pač, na dotik je vse pobrušeno, gladko itd...nekako na novo vlito, zvarjeno ali nekaj takega :-)

kot sm že omenil, so skrivnostni glede tega, v detajle se ne spuščajo :-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Še za info (bo zihr komu prav prišlo, če ne druzga tudi meni kdaj :-) ): link do rabljenih delov za vozilo in še in še (dobil novico od prijatelja)

če bo kdo kdaj imel možnost z njimi karkoli "sodelovat", prosim da sporoči, so pa baje "top" oz. imajo kar dosti stvari na lagarju oz. se le te po naročilu dobi :-)

Cene, kokr je možno razbrat iz page-a, so kar "solidne" :-)

Auto Hrvoje (Zagreb)
link:
Slika



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fiat ePER
Slika
Zadnjič spremenil pekidi, dne Pe Okt 02, 2015 12:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Finish (stroški)

Vse podrobne detajle (materiala in podobno) bom objavil ko bo čist čist finish (to pomeni, ko bom imel Alfico že v garaži) :-)

Zaradi neučakanosti, okrog stroškov, bom že kar sedaj podal par informacij in sicer:

- Delo + ves drobni material in komplet razdiranje in čiščenje (turbina, sesalni kolektor, itd...): 900€ (delo) + 400€ (material) = 1300€ (računanih 30ur, delano je bilo cca. 7-15ur več)
- Glava (obnovitev): 432€ - delal Čukman Zagreb (garancija 1 leto) = sam se odpeljal do ZG (Lučko) in uredil = če bi preko naših mehanikov urejal, potem takem obvezno prištejete še vsaj cca. 500-600€ več :-(
- Bat (kot smo vidli je eden počil) - 80€ (vštet v ceno "glej pod delo - material") (pobran iz drugega motorja)
- Injektorji: 850€ (obnovitev = po komadu cca. 170€ x 5)
- Olje (motorno + menjalnik + 2x diferencial): 150€ :-) (Motorno olje Motul X-Clean C3 5W-40, menjalnik in diferencial pa original-priporočljivo iz strani AR Tutela nekaj takega, nimam pri sebi navodil) - rečeno iz strani AvtoTriglav-a, kateri so iskal informacijo kar dolgo, katero olje sploh gre v menjalnik in diferencial

Skupaj cca. 2.732.00€ (ni še dokončno, lahk da bo za par € več ali manj), kot sm že omenil, čakamo še na injektorje in dogovor glede končne cene :-) - no nekak :-),,naj bi pa bili s ceno tukaj nekje

Motor je doživel "šok", razdiranje vsega in komplet čiščenje le tega
turbina, sesalni kolektor, preverjanje zavor (pod maz vodil), ročna (zajla, namaz le te - priprava na zimo :-)), razdiranje karterja, upam da sm prav napisal, globinsko čiščenje le tega, na novo zasilikoniran, in še in še

velik servis nisem štel med ceno (vodna pumpa, jermeni, itd...) to pa zato, ker če sledite od začetka, potem takem veste da so mi na AvtoTriglavu rekli da ne dela vodna črpalka, in poslednično k smo menjal vodno pumpo, smo takrat že naredil velik servis..tak da, če računam še to, potem cca. 400€ še dodajte k ceni (menjalo pa je bilo, jermenica, dana od INA-e, vsi jermeni, razn strech jermen - še v top formi, in pa vse ostalo kar spada zraven

Na AvtoTriglavu, ne bi prišel izpod 4000€, sm 100%, s tem da, ga nebi niti približno tako spucal, uredil kokr sva ga s kolegom, v to sm 100%...saj njihova "obramba", kot mi je navajal serviser (the big boss), vsaka njegova druga beseda je bila, imamo/damo garancijo :-)..sej približno vemo kako je s tem, če bi šlo kaj v maloro, bi itak probal najdt nekaj, kar ni povezano z njihovim delom..da pa o čiščenju sploh ne govorim..na to lahk kar pozabimo..bi ga nekako spucal ampak niti približno temu kokr sva ga s kolegom....been there :-)

Skratka, motor bo začel nekako z "0" km (no to jaz vem, števec ostane tak kot je) :-), nič goljufanja :-)
če pa se morda kdaj odločim za prodajo vozila (nikoli ne veš, kaj bo loto prinesel :-), bo pa tak takem kupec imel vse črno na belem...
:-)

tok za 1x na hitro, če bo pa še kaj za dodat bom pa le to sporočil
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

WITBoY

kot sem obljubil

obnovo injektorjev mi rihtajo pri podjetju:

Slika


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fiat ePER
Slika
Zadnjič spremenil pekidi, dne Pe Okt 02, 2015 12:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

matr jest bi raj dal še tistih 30€ po komadu več pa uzel nove inejktorje.
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

hmmm
Kataloška za mojega je: 55221022

misliš da bi dobil nove nove za 200€
če bi bilo tako, potem takem bi raje kupil nove nove...sam kot sem spraševal, klicaril, iskal po netu, temu ni tako :-), žal

primer ebay-a (dokaj pocen - obnovljen)

Slika

rabljenih (od nekoga drugega) pa ne dam v svoje vozilo, no vsaj jaz, raje svoje obnovim in vem kako in kaj :-)

še to, AvtoTriglav, injektor/1 kos = 400€ (bi se dalo še za malenkost naredit popusta) :-) - pride v poštev, če/ko zadanem na lotu

Rečeno mi je bilo, da bodo injektorji imeli po obnovi popolnoma iste učinke/delovanje kot pa novi



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fiat ePER
Slika
Zadnjič spremenil pekidi, dne Pe Okt 02, 2015 12:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Na uradnem Bosch servisu dobiš nove injektorje za 200€ po kosu s popustom, brez popusta so tam 250€...

170€ za obnovo je popolnoma bolana cena.
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

oj

glede na vso investicijo, ki sem jo investiral v samo obnovo, sem se odločil da ga kontaktiram in povprašam o vsem skupaj ((eni tako, drugi pa spet drugače..hvala bogu da smo si različni :-))

injektorji bodo popolnoma obnovljeni (znotraj popolnoma vse zamenjano - preizskušeno/testirano - nadišavljeni hehe), imam pa možnost dati 200-250€/na injektor...
kakorkoli
glede nato, da mi bo naredil/zamenjal kompleten remont injektorjev, sem se odločil, da bom kar ostal pri svojih/obnovi

konec koncu, me pride še zmeraj ceneje kot pa novi/obnovljeni ali pač nekaj :-)

Tip, mi pravi, da se nimam kaj "bati", da bo vse narejeno (kot je bilo to dogovorjeno) - se pravi-profi - tip ve, da sm "glede tega, kar jxxxa stranka :-)" in da če bo potrebno bom tudi popxxxxil, zato mu/jim v tej smeri/stroki popolnoma zaupam (žal ta stroka ni moja, zato pa temu tudi tako

Se pravi, če bo vse tako kot mora bit (druge opcije ni), glede na dodatnih 30€x5=pršparam cca. 150€ (prej bi rekel da več)..kar pa ni malo...raje porabim te € za vikend paket z ženo :-)

tudi injektorji pri Boschu so obnovljeni (klical in preveril) - to ni nova nova roba...kje pa piše da so ti "top" :-)

garancijo dobim pa gledano iz obeh strani 1 leto...tak da....ostajam pri obnovi svojih
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

B-innova ti jih bo obnovil za malce manj denarja. Za 600-650 € za vseh 5 boš prišel skozi.
Lahko še kaj manj.

Pa še nekaj, kar me zanima. Zakaj obnavljati vseh 5 injektorjev.
Namreč prej se jih testira in če je z njim vse ok. se ga ne obnavlja. Ali se pač motim.
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

alfasan

kot si napisal...in se z napisanim, popolnoma strinjam.zakaj sem se odločil za vseh 5..tega sicer nisem na forumu nikjer zabeližil, zato bom sedaj, injektorji so bili testirani, očiščeni in delujejo (nobeden ni rekel da ne delujejo :-), injektorji so znucani km primerno...kakorkoli, ko smo vprašali, ali majstri garantirajo da bodo ti injektorji zdržali nadaljnih cca. 100k oz. vsaj 50k, je bilo rečeno da po vsej verjetnosti, da ne bodo izdržali oz. da ne garantira (v žargonu, ne da roke v ogenj, glede nato da pri mojem kolegu ki je delal obnovo motorja, imajo tri različne majstre ki urejajo obnovo, da bi se ta igral, saj konec koncu, ga uporabijo na željo stranke, kateri se je pri njih izkazal za top - cenovno malce dražji, ampak baje top - v drugem primeru pa mu delajo promet). Ker se mi ne da na vsake cca. 10k pelat na servis, sem se iz tega razloga odločil da naredimo obnovo vseh 5 injektorjev, zato da bo do nadaljnega s tem mir. - res pa je tudi, da glede nato da smo motor popolnoma obnovili, in si "ne upam" dati nazaj obstoječe injektorje" je bila posledica obnove tudi ta.

Zdej pa, da bi dal za "identično" obnovo / nakup na injektor cca. 20-50€ več, se mi pa zdi totalno nesmiselno (potrata €), če pa lahk dobim isto kvaliteto in še cenovno bolj ugodno kot pa npr.pri Bosch-u. In pa ta obnova ne bo kar en, ampak podjetje ki se s tem ukvarja (profesionalno)

primer: počena glava, zakaj obnovit, če pa lahko daš novo novo (cena 3000€ - pri pooblaščencu oz. uvoženo iz Poljske za 950€ obnovljeno ali pa pri nas za obnovljeno ravno tako za cca. 1000€, katera se itak obnavlja na Hrvaškem) in pa še zadnja opcija rabljeno, ki je naprimer 200€.

in model ki bo obnavljal (kolega zanj garantira - saj je za njih že obnovil nnnnn število injektorjev), tako da nem, zakaj bi bilo to predrago, razn če BOSCH dela kake čudeže okrog injektorjev oz. dobi le te nove nove katera cena preseže krepko 300€, vendar ti jih oni dajo za 250€ ali pa 20-30€ manj. Gledano iz vidika garancije so pa vsi na istem (1 leto - 2 leti, izjema je pooblaščenec, ki ti poleg fabriške garancije, katera znaša 1 leto da še svojo dodatno garancijo, ki pa potem skupaj znaša 3 leta)

verjamem v to kar vidim, probam ali slišim (katera je preverjena informacija) in na podlagi vsega tega, sem se tudi odločil da vso to obnovo / izskušnjo delim z vami :-), ker konec koncu, bo v prihodnosti še komu prišlo prav

reči/govort je eno, drugo pa sprobat na lastni koži

:-)

še dodajam

če pa se kdo javi (da pravtako naredi totalno obnovo, seveda z vsemi testi in garancijo) na komad od 90-100€, pa se seveda takoj priporočam :D

res pa je tudi, da morda, če ne bi imel namena avta obdržat, bi se situacija/zgodba odvijalo popolnoma drugače
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

ja jst k sem mislil pa preverjal dize sicer brez veze sm kupil novo dizo za 2.0 pa sem dal 180e nova bosch pol sem jo zamenjal sicer brez veze ker sem pač mislil da ko daš malo gasa je malo treslo pa ni bilo to to.ampak kot kaže vstrajnik malenkost potrsuje
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

pekidi tole se pa strinjam k si napisal.
Če boš imel avto naslednjih 100.000-150.000 km potem se strošek itak porazdeli na te kilometre.
Fajn zrihtaj.
Priznam pa da je tvoj post, če pustimo stroške ob strani en izmed najboljših in najbolj transparentnih in bo zagotovo marsikomu koristil.
No saj, jaz moram pa jermenico zamenjati.
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

alfasan

Hvala :-)

to je bil moj glavni namen, da še komu pride prav oz. potegne kak info iz vsega tega :-)

injektorjev še nism dobil, naj bi bili pa danes nared / "na voljo"...vendar vozila (tudi če injektorji danes prispejo, le tega "ne dobim")..Njegov stil dela je, da predno se ključi predajo lastniku, se vozilo po testira (ne govorim samo zame ampak tudi za vse njegove stranke) - s tem ciljam na komplet vozilo/motorja (če vse dela tako kot mora), nato se ga ponovno zapelje na dvigalo in ponovno preveri/pregleda vse točke (npr. če vse dihta), da ni kakih znakov madežov, ali kakršnih koli znakov "nečesa" kar ne bi smelo biti :-)....Naslednji dan (ko se ohladi - obenem se tukaj tudi preveri sam vklop/vžig/start vozila), se obstoječi test ponovi, in če je vse tako kot mora bit, potem se le tega brez kakršnih koli slabih vesti preda lastniku :-)

Rečemo mi je pa tudi, da moram pred "hard" pritiskom na plin, še malce počakati (vsaj en tank) , to pa zato, da se motor / v motorju vse skupaj lepo "uleže - ufura , zadihta"..to bo v večini (s testom) že on uredil, jaz pa nekako le to "dokončam" :-)

Vse kar pa lahk rečem za kolega (mehanik) je to: "ala mu vera" - kapo dol :-)

in pa, če si bo kdo / kdaj v bližnji prihodnosti zaželel kaj "podobnega" naj mi piše na ZS za kontakt :-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fiat ePER
Slika


glede nato, da sem komplet zadevo nekako "smiselno" sestavil/razložil in posledično s tem tudi prpopal slike, lahko na željo adminov (če si le to želijo) prpopajo na wall, da le ta tema ostane na samem vrhu / vidna :-)
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Po dveh tednih in + :-) mučenja, in švicanja prilagam video prvega "vžiga" vozila (kateri je le ta trajal cca. 1min)


Slika

sm že skori pozabu kak je slišat zvok 20v 2.4 JTDm :-) (na začetku je slišat malce "kovinskega zvoka" - kar je normalno, saj je motor praktično "nov") in se mora le ta fajn "podmazat" in ufurat :-)

po parih sekundah lavfanja in nato ponovni poskus vžiga je ta zvok (cviljenje) samo še zgodovina :-)


Fiat ePER
Slika
joly
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Nov 21, 2013 7:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prebold

Čestitam :D
joly
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

joly

hvala

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pripenjam pa še slike (končne različice) sestavljenega motorja
(upam, da bo komu prišlo prav)

Če pa, koga karkoli zanima v zvezi z s tem, pa me lahko kontaktira na ZS

:-)


Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika


Fiat ePER
Slika
Odgovori
  • Informacija