Menjava števcev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Egr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Po Jan 16, 2012 10:52 am
Član Alfa Kluba: 0

Lep pozdrav ,ali mogoče kdo ve če pašejo drugi števci in instrumenti v alfo ki je letnik 2006 ,dal bi novešje števce bele

PRIMER: https://www.google.si/search?q=alfa+159 ... Cf7xYIM%3A" onclick="window.open(this.href);return false;


sedaj imam tiste z rdečo osvetlitvijo pa če je moznost bi zamejal..

hvala za info

lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pašejo... samo kilometrina na števcu bo potem "drugačna", če je ne boš dal popraviti.

Pa proxy alignment bo treba narest da bo vse funkcioniralo.
Uporabniški avatar
Egr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Po Jan 16, 2012 10:52 am
Član Alfa Kluba: 0

aha,in kdo to lahko naredi?
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

Proxy alignment in višanje kilometrov, ti lahko naredi vsak z ELM adapterjem. Nižanje kilometrov pa ni tako preprosto, saj je treba posečt v eprom števca, kar je pa malo bolj zahtevno opravilo. Če imaš možnost najdi števec z manj kilometri... :wink:
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

nižat se da z carprog. če boš rabu zs
Uporabniški avatar
Egr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Po Jan 16, 2012 10:52 am
Član Alfa Kluba: 0

hvala za info

witboy poslji mi stevilko na zs
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Pozdravljeni,

zanima me če je že kdo menjavala števc v 159 in sicer starejsega(2007) ki imam zdej, bi zamenjal po moznosti za novejsega(2010), ce bom dobil tistega z rdeco obrobo pa se toliko bolje, zraven bi pa isto naredil za se tiste male tri stevce na sredini armature, zdej me zanima stevc za hitrost kako se ga da zamenjat, koliko armature je treba razstaviti, predvidevam da zadeva je plug/play samo nato pol to vse racunalnisko uparis. Zdej radio imam navi/mp3 ki je zelo pocasen pa ce kdo mogoce ve če dam notri isti radio navi z mp3 od letnika 2010 ali je kaj hitrejsi pri prestavljanju komadov itd.?


Hvala za odgovore.


Alen, Lp



Edit: Prekopirana objava iz teme, ki si jo na novo odprl; skrajšan tukaj objavljen post pa je izbrisan ...
Samo italijan :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Če bi prebral prejšnje objave, bi takoj videl, da je števce možno zamenjati, jih urediti po kilometrih in kdo ti to lahko stori ...

Kakšen radio imaš trenutno vgrajen?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Mastr hvala za odgovor in tole mesanje jabolk in hrusk, jaz vem da se da stevec zamenjat in tudi vem za Tribesmana da ureja take in podobne stvari. Sprasujem če bi bolje prebral moje vprasanje bi videl da sprasujem koliko armature je potrebno razstaviti, ter ce bi pozorno prebral moje vprasanje bi videl da imam original radio z navigacijo letnik 2007 in da bi rad dal notri od letnika 2010 ce je kaj hitrejsi radio.
Samo italijan :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kako odstraniti avtoradio in sredinsko konzolo ...(video str. 3) - AR 159:
viewtopic.php?f=34&t=21396&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Kaj naj clovek se rece oz napise da se bo vedlo da sprasujem kako zamenjat stevec,radio in sredinska konzola sem ze dajal ven in lepil carbon imitacijo. Stevec bii rad zamenjal sam pa nikjer na netu ne najdem postopka ce lahko to tudi sam naredim.
Samo italijan :)
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Seveda lahko to sam narediš. Saj je cel avto (pa še kaj kompleksnejšega) zložil človek, kot je nato marsikaj naredil/predelal/popravil spet človek.
Rabiš le znanje in orodje.

Pa je vseeno lažje čakat srebrni pladenj, pa bentit nad pomanjkanjem videotutorialov za telebane...
No, upam da zadevo rešiš, vmes seveda zabiješ še ene 20 ur za snemanje, slikanje, urejanje in uploadanje postopka na youtube ter morda tudi na ta (ali katerikoli drug alfistični) forum, kot si to že večkrat.

Tako, pa sem še jaz zamešal nekaj zelenjave med japke pa hruške :-)(

Lepe praznike, pa srečno 2019! :cheers:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Haha bravo stari hvala za tole razodetje res ne vem kako sem prezivel do zdaj ;)

Enako srecno v 2019.
Samo italijan :)
Odgovori
  • Informacija