Čuden zvok: Volanska letev / Tuljenje servo črpalke

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
discoveralfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Sep 29, 2015 10:20 am

olje je rdece barve zelo sveze vsaj zgleda tako, pri obracanju se ne peni... je sploh potreba menjati tako posodico ali je vseeno kriv ta ventil
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

ena naumestna..

Jst mam 2010 letnik, pa bi tud hmal mel zjebano letev. Dobro, da sm si velik servis sam delal, pa ko sm ležal spodi,, sm slučajno neki šlatal manšeto, volansko,, pa začutu luknjo na vrhu. ko sm snel manšeto, je bila ta os.. ki očitno ni kromirana.. prav zarjevela.. in svinjarija noter. zarad vode.
sem spucal z več granulacijami vodnega papirja.. do 600, pa mal namazal z silikonskim sprejemm in spet sestavil. pa menjal manšeto. Na srečo ni še uničilo semeringov , ki tesnijo olje.

Tko da,, samo v opozorilo, preglejte manšete,, ker so očitno slabe.. Ali pa jo je kdo Ne/namenoma predrl.

lp
rock n' roll
discoveralfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Sep 29, 2015 10:20 am

v mojem primeru ... nekaj rožlja ko obracas volan, letev je suha, olja ne manjka, posodica ne peni, olje je rdece,... kaj zdaj zacnem kar vse po vrsti menjat?
discoveralfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Sep 29, 2015 10:20 am

Volanska letev je suha, posodica ima oznako feb 2006. Je verjetno to vzrok rožljanja????
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Btw..menjal olje na AR159 2.0 in ne morem verjet, kak avto zdaj potegne!! Nisem si mislil, da ima to tako velik vpliv. Števec za turbino pride zdaj gor do konca, do 1.6 bar, prej nikoli, avto komaj potegnil pri speljevanju v križiščih..Poraba goriva se je tudi zmanjšala občutno, pa zvok motorja je zdaj tudi bolj kulturen. Čist presenečen no.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Na nobeni "standardni" 159, števec turbine nikoli ne pride do 1.6 bara... Ker je s softwareom omejeno na 1.5bara.

Se da spravit na 1.6, samo moraš software v ECUju spremenit, tako da omogočiš da števec kaže več kot 1.5bar.

Olje pa vsekakor nima vpliv na to kaj števec turbine kaže.

Ja zvok motorja se spremeni, poraba je mogoče kak deci manjša.
Ampak to je bolj znak da je bilo staro olje že zelo iztrošeno.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

TribesMan napisal/-a:Na nobeni "standardni" 159, števec turbine nikoli ne pride do 1.6 bara... K
saj nima veze, hotel sem povedat, da pride zdaj gor do vrha..prej ni, bom slikal. Olje je pa bilo menjano nazadnje pred 40k km..
TribesMan napisal/-a:Olje pa vsekakor nima vpliv na to kaj števec turbine kaže.
kak da ne? turbina se lažje zavrti z novim oljem, klko sklepam.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

cist tko... a teb ni zal avta da se vozis s 40kkm starim oljem??? Potem se pa ljudje sprasujejo zakaj avtomobili crknejo.... se sreca da ni kak renojev motor ampak JTD :) ker tist bi ti z oljem starim 40kkm 100% crknil :)
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

ja saj pa nisem vedel, da je preteklo toliko kilometrov od prejšnje menjave, display mi je ob nakupu kazal, da je do naslednjega servisnega intervala 11.000km.. sem domneval, da je bilo takrat menjano olje. Zdaj, ko je potekel ta interval, sem pa zapeljal na servis, priklopli na računalnik in videl, da temu ni tako. Drugače menjavam na 15k km.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No se tole. Ko si kupis avto je prva stvar ki naredis ce ti ni zal tistih 100e, vsaj menjava olja in tekocin... Vsaj pri meni je tako... Sploh si pa alfa zasluzi to :) ce zelis da ti dobro sluzi vsaj kokrtolk :D
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Mah ja, itak! Sem pač kontroliral nivo, bil skoz ok. No še slika, kazalec pritiska turbine se zdaj do konca požene!
Priponke
Fotografija-0602.jpg
Fotografija-0602.jpg (84.8 KiB) Pogledano 7044 krat
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

?

https://youtu.be/6b3arpg-27Q" onclick="window.open(this.href);return false;

LP
Slika
Uporabniški avatar
Egr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Po Jan 16, 2012 10:52 am
Član Alfa Kluba: 0

To da ti cvili ko je mrzlo je zaradi olja.

Odvisno od letve ker v 159 grejo različna tipa olja ene imajo rdeče kot atf ,druge pa spet zeleno sintetično jaz imam zeleno servo olje in je ok tudi na -10 :D
alfanaz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Jun 03, 2013 10:42 pm

zdravo,

imam alfo 159 2.0JTDM letnik 2010, od nekje iz motorja je prihajal nek dodaten zvok razen motorja, sliši se kot neko rahlo brnenje pri visoki frekvenci kot motor, potem sem ugotovil, da zvok prihaja iz servo črpalke, ker zvok pri obračanju nekoliko preneha, olja ne manjka, kaj svetujete, mogoče preventivna menjava olja ali kaj drugega, težave z letvijo ob tem tudi možne??
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Kompresor klime bi znal prej spuščati takšne zvoke. Pri tem letniku naj ne bi bilo težav z letvijo niti posodico.
159 2.0 jtdm
Odgovori
  • Informacija