Nakup AR 159 (SW) - Vprašanja o motorizaciji, opremi,...

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Evo, da še jaz dodam nekaj na temo stroškov z avtomobilom. Mojo bivšo Alfo 146 1,4 TS sem kupil kot novo leta 2001 za, na današnjo ceno preračunanih, 16.000 EUR (pri vseh izračunih upoštevana inflacija, kar pomeni, da so vse številke preračunane na sedanjo vrednost). Alfa je šla pred dvema letoma od hiše po 13 letih lastništva in prevoženih (le) 134.000 km.

Skupaj vsi stroški (šteto prav se kar je imelo zvezo z uporabo avtomobila: nabavna cena, gorivo, servisi, zavarovanje, cestnine, vinjete, gume, pranje, parkirnine, člananina AMZS, članarina Alfa klub.... vse) so v 13 letih znašali današnjih slabih 55.000 EUR oz. 4.100 na leto oz. 0,41 EUR na prevožen km.

Ko sešteješ vse si na koncu kar malce šokiran kako draga je uporaba avtomobila.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Kaj pa sprednjo desno kolo na sliki?Meni se zdi malo zamaknjeno nazaj..ne vem,mogoče je samo slikano tako...Drugače pa enega,ki se spozna na te avte vzemi s sabo,pa gasa na ogled.Samo preko neta in slik ne boš nič naredil.Btw,naslednji teden sem jaz dol,pa če ti kaj pomaga grem lahko tudi jaz pogledat avto.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Avto, ki ga gledaš je star skoraj 10 let.
Tudi, če boš iskal drug primerek tega avtomobila in v tej starosti bi ti svetoval, da nisi preveč pozoren na lepotne napake. Namreč 10 let naredi svoje.
Bodi pozoren predvsem na to, kaj vse ti trgovec obljublja oz trdi, da je bilo servisirano. Če nima nobenega dokaza (račun,..) potem mu preprosto ne verjemi in pojdi takoj stran, razen, če znaš sam tudi kaj popraviti oz. je avto zelo poceni in boš potem to razliko kompenziral.
Tudi moja alfa ima nov motor (če ga operem) !!!
Bodi pozoren na delovanje motorja, injektorjev, sklopke, vztrajnika, poglej vse stvari ki jih lahko vidiš ali občutiš. Zjahano podvozje se sliši (pišeš da imaš alfo, torej veš kako to zgleda), debelino lahka lahko izmeriš, gume tudi vidiš koliko imajo profila in koliko so stare. Kateri lastnik si/boš lahko preveril na spletni strani MNZ (poišči link). probaj kako avto vžiga mrzel in vroč (dogovori se da ga ne vžiga čez noč). Poglej kdaj so bili menjani jermeni itd.
Če na vidiku ni nekih večjih stroškov potem je to to, drugače pa išči naprej.
Če pa že moram dati mnenje o dotičnem avtu pa imam slab občutek že po slikah in navedenem, pa se nebi preveč spuščal v to. Jaz se ne bi odločil zanj.
Uporabniški avatar
muttley
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Feb 18, 2016 6:58 pm
Kraj: Radenci

Nekaj sem brskal po forumu in nasel tole zadevico:

http://alfa-klub.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=38024" onclick="window.open(this.href);return false;

Kaj pravite?
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

To prodaja klubski partner, kateri je že kar nekaj vozil prodal na forumu. Vsem članom s potrjeno člansko izkaznico za 2016, se prizna 5% popust pri nakupu.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Glede na pričevanje mnogih tu na forumu, je njegova roba zelo zanesljiva, tako da: go for it! :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

pozdrav!

Da malo obudim temo.Nisem mogel iz svoje kože,da nebi šel testen krog z omenjeno 159.na prvi pogled je avto po zunanjosti kar lepo letom ohranjen,če odmislimo platišča,ki so bila večkrat v sporu z robniki :wink: .Motor deluje lepo,je tih,videt res ko nov(zgodovine nisem preverjal)ampak dvomim,da bi ga lahko tako lepo opral(glava se sveti ko iz vitrine in brez praskice,olja nikjer na obzorju,motor lepo potegne).Notranjost pa čisto druga pesem..Volan kot iz 2.sv vojne,sedeži :?: ,stikala delajo kakor se jim zapaše,menjalnik v drugo skoraj da noče,podvozje..hja,lufta kolko češ 8-[ ..Če ima kdo željo po projektu in vanjo vložiti kakšnega tisočaka mu jo priporočam,drugače obvoz,ker ni vredna tega denarja.lp
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Jasmin Alfa napisal/-a:Lep pozdrav vsem. Sem Jasmin iz okolice Celja in sveže registrirani uporabnik pri vam.

Ker imam samo ( zelo počasen ) telefon, mi je brskanje po forumu skoraj da onemogočeno, saj sem samo za registracijo porabil skoraj uro časa.

Zato sem se odločil da naredim novo temo in vas povprašam za pomoč pri nakupu alfe romeo 159 2.4 JTDm. Ker vem da je tukaj veliko strokovnjakov za te lepe Italjane, bi vas prosil za nasvete.

Predvsem me zanima delovanje motorja, morebitne večje napake, ki so znane za ta motor ali menjalnik. Zdaj, ce ima ta model recimo nekaksno malo napako, ki se jo da odstraniti za 100€ se nebi kaj prevec sekiral. Zanima me tudi intervali servisov malih in velikih. Problemi z zračnostjo podvozja ? Tudi zdaj vozim 156 1.9 Jtd in me je impresionirala.

Spodaj vam podajam link o nagledani alfi. Mogoce jo celo kdo pozna.. Spodaj v linku boste opazili informacijo ,da je bil motor zamenjan skupaj z turbino... Koliko je to dobro in koliko NI...

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... DM%20Disti.." onclick="window.open(this.href);return false;.

Najlepša hvala za odgovore.
Tole sem si tudi jaz danes ogledal,kolikor sem si jo lahko,ker namreč prodajalec ni bil pri volji za prodajo:deset minut sem hodil okoli avta,on pa se šetal okoli svojega kontejnerja in me ni upošteval "pet posto" in se ni dal motiti.Kakorkoli,moje ugotovitve o tej Alfi:kot je že moj predhodnik povedal volan totalno zguljen,notri sedeži preoblečeni v neko usnje,platišča vsa pogrižena,gume dot 2007 čisto zlizane,sprednja šipa menjava,spoji sprednjega dela karoserije vsak drugačen...skratka po mojem mnenju najbolje,da še naprej stoji tam.
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

zanimivo,ker do mene je bil zelo prijazen,pa takoj je dal gor preizkušnjo za en krog po Izoli.No ja,verjetno je odprl rubriko"nakup 159 2.4jtdm"in obupal z prodajo :wink:
ALFA JE ZAKON!!!
wizzard984
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Feb 13, 2014 7:52 pm
Vozilo: AR 159SW, 1.9JTDm (150KM), 2010
Kraj: Volčja Draga

Zivjo
Upam da ni narobe ce napišem od to temo..
Teden nazaj sem se odločil za nakup moje druge Alfe
kupil sem AR159SW 1.9JTDm (150) letnik 2009
avto naj bi imel 142000km pred 3 meseci na 135000 delan zadnji servis (menjava olja,filtra..)
na 112000 pa je bil menjan zobati jermen ker naj bi mu nekaksne loputke potegnilo v mašino pa je bil avto pod garancijo
tako da naj bi bilo to zrihtano...
sedaj po 10 dneh uporabe mi ne da miru ker ima motor nenavaden zvok
nekako tko se slis kota da bi mi nekaj klepalo v mašini zvok je pa najbolj slišat pri jermenu čisto na spodnem delu motorja
tko da me vsak ki slisi vprasa ce mi ¨tolče po ventilih¨
me zanima če je imel kdo kakšen podoben problem in kaj bi bilo lahko narobe?
sedaj samo upam da ne bo kaj preveč narobe ker prejšno alfo ki sem jo imel je bila kar huda za denarnico :/ (156 2.4JTD 140KM)

se že vnarpej zahvaljujej za vsak nasvet in pomoč, hvala
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

jermen mikro dol pa probat lahko je glavna jermenica kakšen šponar
wizzard984
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Feb 13, 2014 7:52 pm
Vozilo: AR 159SW, 1.9JTDm (150KM), 2010
Kraj: Volčja Draga

hvala za info..
sem pogledal pri prizganem avtu, celo mal posnel in vidt je da se šponar nad glavno jermenico trese
predvidevam da se ne bi smel? ker zvok pride glih od tam..
torej če zamenjam šponjarje in jermen vodno pumpo.. je možno da bo mir? ali je možno da bi bilo treba tud glavno jermenico zamenjat? oziroma če je možno to kako drugače vidt kot da mi mehanik razkoplje pol avta? :)
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Šponar se ponavadi trese zaradi fuč (blokirane) jermenice alternatorja.
Je pa spet odvisno koliko je tega tresenja, ker kak mm je povsem ok, če ga pa premetava kot barko v neurju...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če trese šponar je najverjetneje problem v jermenici na glavni gredi.
wizzard984
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Feb 13, 2014 7:52 pm
Vozilo: AR 159SW, 1.9JTDm (150KM), 2010
Kraj: Volčja Draga

premetava kot barko na morju ko fajn burja piha :/
alternator lavfa ni zablokiran je pa problem pr glavni jermenici..k tud mal skace.. :(
res je da z nobeno alfo ni dolgcas :roll: :)
sem odprl kar novo temo ce mogoce izvem kje kaksno stvar kupit..
tolk da drug tedn bi mogla bit ze porihtana :D ....ce bo vse po srec [-o<
Odgovori
  • Informacija