Nakup rabljene: AR 159 ali Brera

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

Imam 136hp. Navora je enako kot pri 170. Le da je v visokih mrtva. Kar pa tribesman poštima.
Lp
rogacp
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Mar 18, 2016 2:18 pm

Aha. Hvala za nasvet glede tega motorja. Trenutno je ena taka alfa na avtonetu. Se mi pa zdi kar draga. Prednost tega motorja 2.0 JTDM je, da je novejši in s tem izpolnjuje norme Euro6. To pa pomeni, da je uvoz precej cenejši, kot recimo 2.4 JTDM (DMV). Mislim, da bo v tujini lažje najti lep primerek.

Malo gledam tudi "navadne" 159ke brez Ti paketa. V notranjosti se mi zdi razlika kar precejšnja. Je pa res, da je cenovno tudi povsem druga liga. So pri paketu Ti še druge razlike, razen notranjosti, platišč in podvozja? Nisem strokovnjak, ampak na odbijačih recimo ne opazim razlike.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

2.0 je euro 5 in davčna ti zaračuna 6% DMV, 2.4 je pa euro4, davčna te pa oklesti za prijetnih 17%.
rogacp
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Mar 18, 2016 2:18 pm

Pa res. Euro5 je in ne Euro6. Vendar 6% še vedno ni tako hudo. Tistih 17% pa človek že opazi. Ne gre mi skupaj cena te 159ke v Litiji.
Primer z mobile.de za podoben denar, vendar s pol toliko kilometri in novejši: http://goo.gl/gsojzR" onclick="window.open(this.href);return false;
Koliko je realna cena te 159ke v Litiji?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Zakaj ti ne gre v račun? Avto je odlično ohranjen, ima povsem nove zavore, narejen veliki servis, 2 skoraj novi pnevmatiki, je bolje opremljen in cenejši 2.500eur od te na linku.
Za člane alfa kluba velja 5% popust, pa še kaj bi se našlo ob ogledu.;)
rogacp
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Mar 18, 2016 2:18 pm

Avtomobil je vsekakor vreden ogleda, kar imam v planu v naslednjih dneh.
Problem je v tem, da če kupim ta avto in se z njim vozim dve leti (35.000 km/leto), bo imel po dveh letih 310.000 km. Takrat ne bom dobil niti 3000 zanj, ker se bo vsak vtaknil v kilometre. Prej me to ni zanimalo, ker sem zamenjal že nekaj avtomobilov pa se mi to vseeno zdi pomemben faktor. Če se seveda da preverit. Ni mi to ključno vodilo pri nakupu, igra pa (žal zaradi trga) vlogo. Rešitev je seveda prodati švercarju, ki kilometre potem poljubno nastavi.:D
Je pa to dvorezni meč. Po drugi strani je potrebno ravno med 100 in 200 tisoč kilometri menjat največ stvari, kar naredi ta avto spet zanimiv.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Kar oglasi se, boš videl da je vredna tega denarja.;)
rogacp
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Mar 18, 2016 2:18 pm

Pozdravljeni,

na avtonetu je "nova" 159ka Ti.
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 20TI%20Slo" onclick="window.open(this.href);return false;

Sumim, da je to ta, ki je bila par dni nazaj na avtonetu iz gorenjske. Kilometri, letnik, veliki servis, vse se ujema. Je imela pa prej nekaj luknjic od toce in egr za porihtat. Nakup ali obvoz? S to telefonsko stevilko google najde kar nekaj oglasov - prikrit svercar?
sejmon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Maj 26, 2016 8:45 pm
Kraj: Pomurje

136 konjska verzija ima lopute?
kaj pa 170?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vsi JTDji ki imajo 4 ventile na valj imajo lopute od 2005 dalje.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

jaz bom menda ze jutri tut su gledat taka 2 avta
bolj se gleda za bencinca
tak na kratko in pomembno kaj naj pogledam ?
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Na kratko: niti ne glej bencinarja (razen če je po čudežu tbi).
blaz92
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 0
Pridružen: Ne Dec 03, 2017 6:30 pm

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup 159. Gledam 2.0 jtdm in me malo zanima kako se obnese ta motor. Če mogoče kdo ve še za kakšno drugo 159 letnik od 2009-2011, ki je dobro ohranjena se priporočam. Spodaj je link od te ki jo trenutno gledam.

povezava: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12613182" onclick="window.open(this.href);return false;

Hvala in lep pozdrav
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Citiram uporabnika Grega009, ki je šel gledat točno to Alfo:

''Jaz pa sem včeraj zvečer skočil do stepančiča si ogledat rdečo 159. Avto je drugače lepo ohranjen napram drugim 159 ki sem si jih ogledal. Pri večini 159 vsaj nekaj ni delovalo, naj bo to mehanizem za dvig stekla, prazna klima, itd,.... Sicer ni slovenska kot piše v oglasu, ampak je prvic registrirana v rs leta 2012. Bojda naj bi bila servisirana od 120k km pri stepančiču vendar je imel poleg samo dva računa od servisev. Danes mi pošlje zgodovino, ki jo ima baje v računalniku potem pa se bom odločil. Malo bi bil lak za spolirat, drugače je pa po mojem mnenju ok. Manjkajo ji tudi zimske gume, sedaj ima dva različna porizvajalca na avtu in vse 4 gume so zanič.... Sicer motor lepo teče, menjalnik je malo trši pri vseh 159 kar sem jih preizkusil. Za avto hoče 7k, ampak bi ga vsaj probal zbit za ceno seta zimskih gum, glede na to da mu bo treba takoj privoščit veliki servis....''
denaj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Jun 09, 2013 12:02 am

Zdravo vsem,
Sem lastnik alfe 147, in se odlocam za nakup alfe 159 1.9jtdm 150 konjov.
Prebral sem vse teme glede napak te alfe ( jermeni, letev, dpf filtri, zgornje prednje roke).
Zanima pa me ali mogoce poznaste alfo v linku oz veste karkoli o njej?
Vesel bi bil vsakega komentarja :)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13413123" onclick="window.open(this.href);return false;

Pa tudi to si ogledujem:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13477279" onclick="window.open(this.href);return false;

Hvala :)
Odgovori
  • Informacija