Akustika - Alfa 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Bojanxe napisal/-a:Ne, če bi hotel moč, bi izbral DLS, uno R serijo. Teli igrajo malenkost višje in bolj jasno. Torej, za SQ so teli bolj primerni, za moč pa DLS.
Jaz bi se absolutno odločil za DLS R6.2 :wink:
Že karakteristike so jim v prid, potem pogledaš še magnet in ti je vse jasno... Možno da ga Alpine poseka v visokotonskem območju, kot celotno sliko pa mislim da ne (ko pridemo skupaj, mi boš tole malo "razkazal"). Problem pri DLS tweeterjih je, da ti morajo igrati direktno v uho, če jih hočeš zares slišati. Pri AR-156 to ni problem, ker je stock postavitev veliko boljša kot pri AR-159, kjer igrajo v šipo ](*,)
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Meni igrajo odlično teli Alpine in glede na to da sm mel prej not DLS MS6A, ju dejansko lahko primerjam med seboj. Upam da se zavedaš da je celotna zvočna slika ki jo omenjaš, subjektivna ocena, odvisna od pričakovanj in želja posameznika in mislim da nima smisla da razpravljamo o okusih, kajne?

Kar se tiče magneta je pa definitivno v prednosti Alpine z Neodym magnetom, ki je kljub temu da je dosti manjši, še vedno močnejši od ostalih :mrgreen: Zaradi tega se tudi vgradna globina močno zmanjša in je tako primerno za več vozil.

V glavnem, včeraj sem zmontiral in sem zadovoljen z rezultatom in za moje potrebe mislm da sm se prav odločil, ker nizkih tonov mam v avtu dovolj, spredaj je pa zmanjkalo tistih višjih srednjih tonov, ki jih Alpine jasno odigra s pomočjo stožca na sredi. Predelal sem originalna mesta kjer so visokotonci v 156 in jih dal na zunanjo stran tiste plastike, da so direktno usmerjeni v kabino, prej so igrali pa v plastiko in še dodatno mrežico... Bom poslikal ob priliki. Tud na 156 postavitev visokotoncev ni posrečena, ker sicer igrajo proti tebi, ampak v telo, kar tudi ni ok. Še posebno za nas, ki z levo roko držimo volan in zraven komolec počivamo na vratni tapeti, je problem ker visokotonec montiran na originalno mesto igra direktno v roko in ga tako zadušimo. Optimalna postavitev v večini avtomobilov je montaža na A stebriček, s katero je malo več dela, bom se nekoč tud tega lotil.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Bojanxe napisal/-a:Meni igrajo odlično teli Alpine in glede na to da sm mel prej not DLS MS6A, ju dejansko lahko primerjam med seboj. Upam da se zavedaš da je celotna zvočna slika ki jo omenjaš, subjektivna ocena, odvisna od pričakovanj in želja posameznika in mislim da nima smisla da razpravljamo o okusih, kajne?
Meni osebno tole pri tebi super igra!
=D>
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Za moja ušesa mogoče visokotonci malo preveč "sikajo", trenutno so na stopnji 3 od 4, bo treba zmanjšat :mrgreen:
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

se da dobit kakšen adapter za usb, ki pride na originalen avtoradio na AR 156? rad bi mp3 je na originalnem avtoradiu. xcarlink, dension gateway odpadeta...
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Tolk dobre rešitve kot je xcarlink ali dension ni. Druga stvar je FM modulator katerega vtakneš v vžigalnik, daš vanj ključek ali kaj takega pa preko radijske frekvence pošiljaš na radio.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Xcarlink in dension sm uporabljal na 147 tki in je enkrat delal drugič ne. Tist prek vtičnice je pa kvaliteta zvoka slaba.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Kolega ma na 147 densiona pa je zadovoljen. Tisto preko frekvence je pa res bolj tko. Dela že ni pa neki wow.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Mi lahko nekdo nekaj pojasni. Na moji 156 pred faceliftom je nekdo nekaj čaral po napeljavi radia:
WP_20170114_16_29_41_Pro_LI.jpg
Če prav gledam, je tole IGN signal in če jo zaspajkam nazaj, bi se moral radio prižigati in ugašati skupaj z avtom? Samo ne vem, zakaj je nekdo tole proč odcvikal. :-k
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Najbrž je hotel imeti povezano direkt in ne preko kontakta ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Binji napisal/-a:Mi lahko nekdo nekaj pojasni. Na moji 156 pred faceliftom je nekdo nekaj čaral po napeljavi radia:
WP_20170114_16_29_41_Pro_LI.jpg
Če prav gledam, je tole IGN signal in če jo zaspajkam nazaj, bi se moral radio prižigati in ugašati skupaj z avtom? Samo ne vem, zakaj je nekdo tole proč odcvikal. :-k
Slika
Pfl 156 do radia nima plusa s ključavnice. Vsaj moja ne. Sem vse premeril. Jaz sem zadevo rešil tako da sem uporabil illumination, se pravi plus od luči in se mi radio prižge z vklopom luči.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Si prepričan? Tole sem našel na AO forumu
*156 prefacelift dash
*of note:
**non-CANBUS
**there is an ignition/switched powerwire (wire A3) and two constant/BATTery wires (wires A4, A7)
**there is an illumination/dimmer wire (wire A6)
**there are no steering wheel control wires
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Jaz sem v svoji meril in je kabel ampak je 12V ko ni kontakta in 0V ko je kontakt.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Ko dam kontakt, se radio prižge. Pri 156 Fl in prej pri pred Fl. Torej mora biti plus iz ključavnice
Odgovori
  • Informacija