Voznikov sedež: Ledvena opora - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Rippy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jan 14, 2015 4:44 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159
Kraj: Brežice

Pozdravljeni,

Na voznikovem sedežu se mi pokvaril mehanizem za ledveno oporo. Točneje kotaček se vrti v prazno in sam sedež ne nudi najboljšega udobja, ker je premehki. Na internetu sem uspel izbrskati informacijo, da se najbolj pogosto uniči povezava med samim kablom in mrežo. To je najverjetneje nekaj kar bi lahko brez večjih težav sam popravil.

Nisem pa še poskusil odstraniti zadnji del sedeža, da dobim dostop do mehanizma, oziroma trenutno niti ne vem kako. Mogoče kdo pozna postopek in mi ga lahko opiše ali posreduje kakšno povezavo? Je potrebno odstraniti sam sedež iz vozila?

Lp,
Miran
Rippy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jan 14, 2015 4:44 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159
Kraj: Brežice

Težava odpravljena, najprej sem si moral zadevo pogledati na eLearn, je pa "domače" popravilo precej enostavno in vzame nekje 15 minut. V tem primeru se odstrani samo zadnji del sedeža, če bi pa šli menjati žice pa bi se moral odstraniti celotni gornji del sedeža s blazinami.

Na vsaki strani belega kosa blaga so dve žice, ko uporabimo kolešček za ledveno oporo, se ta kos napne. Ponavadi pa poči "sidro" same žice. V primeru, da je na eni strani še dobro (kar ponavadi je), se druga stran lahko spne z dolgo (min 20cm) in močno vezico.

Na sliki je tudi vidna odlomljena žica.
Slika

Postopek:

1) Spodaj sedeža odpnemo 4 elastične trakove, dva sta za sredinskega elementa in vsak "bok" ima svojega.

2) Od spodaj navzgor odpnemo stranice sredinskega elementa. Gre za dvojni U profil, torej levo stran "boka" vlečemo v desno, oziroma se precej enostavno navzven obrne.

Slika

3) Sredino porinemo močneje navzgor, da odpnemo še en U profil na sredini. Za tem se sredina enostavno odstrani.

Slika

4) Preveri, da so žice za ledveni del popolnoma sproščene.

5) (prva slika) Skozi luknjo za sidro žice (konec oblikuj v kvadrat, da gre lažje čez) in trikotnika opore se do konca stisne velika vezica.

6) Opora se nastavi na želeno trdoto in preveri, da vezica dovolj dobro drži.

7) Sestavi se v obratno smer.
Slika


Upam, da komu pomaga :)
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Lepo, da kdo kaj poslika in opiše. Sigurno bo komu kdaj prav prišlo.
159 2.0 jtdm
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Da izkoristim temo...

Ali se da normalno izvest menjavo prevlek za sedeže iz angleškega avta na našega. Da kupim usnjene sedeže, jih slečem in oblečem svoje? Komplet, voznik, sovoznik, zadnja klop. Oz., zadnja klop bi morala bit po logiki enaka...
Matevz25
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Nov 12, 2015 9:44 pm
Vozilo: 159 1.9 JTDm, 2010
Kraj: Domžale

Najlepša hvala za tole, sem pogruntal, da tudi meni ne dela meganizem..
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

nedvedinho napisal/-a:Da izkoristim temo...

Ali se da normalno izvest menjavo prevlek za sedeže iz angleškega avta na našega. Da kupim usnjene sedeže, jih slečem in oblečem svoje? Komplet, voznik, sovoznik, zadnja klop. Oz., zadnja klop bi morala bit po logiki enaka...

Da se. Sedeži imajo enako obliko pene, prevleke so pa tekstilne sli pa usnjene in so enakih dimenzij in oblike
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Matevz25
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Nov 12, 2015 9:44 pm
Vozilo: 159 1.9 JTDm, 2010
Kraj: Domžale

Meni se je samo snela zajla iz ležišča..
Odgovori
  • Informacija