Forester SF5 2.0T

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

@Hranata: Ko bi le imel RB26DETT :) Ta motor je v GTR-ju, jaz imam le RB25DET...

@Urbancebulj: Ma nevem če je kaj več konjev. Nimam primerjave, ker ko sva avto kupila, kot sem v začetku teme objavil, je bil zobati jermen narobe zmontiran in avto ni imel prave moči. Edini "tjuning" je decat in 0,5bar več boosta. Brez čipiranja, dvomim da sem kaj pridobil. Edino to, da turbo par sto obratov prej zgrabi...

Drugo leto moram obiskat Tunerc-a, da malo odpre Foresterja in če bo lahko kaj napravil na Sky-ju...
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

peruccy napisal/-a:@Hranata: Ko bi le imel RB26DETT :) Ta motor je v GTR-ju, jaz imam le RB25DET...

@Urbancebulj: Ma nevem če je kaj več konjev. Nimam primerjave, ker ko sva avto kupila, kot sem v začetku teme objavil, je bil zobati jermen narobe zmontiran in avto ni imel prave moči. Edini "tjuning" je decat in 0,5bar več boosta. Brez čipiranja, dvomim da sem kaj pridobil. Edino to, da turbo par sto obratov prej zgrabi...

Drugo leto moram obiskat Tunerc-a, da malo odpre Foresterja in če bo lahko kaj napravil na Sky-ju...
A sm mislu, da je sam pa enojn turbo na tvojem.. pa sta dejansko tok različnga v osnovi? tistih 100 kubikov pa en turbo manj spet ne nardi čist drugačnega motorja :wink:
Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

In kako se je obnesel japonček na snegu?
:)
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

@Hranata: Seveda! Popolnoma drugačna motorja sta...

@urbancebulj: Ej, ni bilo časa, da bi se zabaval po snegu :( Imeli takšno gužvo v službi, da brezveze...
Drugače je pa Scooby dobil nekaj novih delov. Moram si vzeti čas in malo updejtati temo.

'talla
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Kaj dosti se z drago nisva zabavala po snegu s Scooby-jem, vendar je vseeno bil deležen malo off-roada
Slika

Slika

Od zadnjič ima novo masko (JDM)
Slika

...in stranske prozorne smerokaze. Kmalu še pridejo zadnje luči od JDM modela z prozornimi smerokazi.
Slika

Moral sem zamenjat TPS senzor, ker se ga ni dalo več točno kalibrirat (med 0,45-0,55V)
Slika

...in pa vložek LMM. Imel not novo cheap kopijo, ki ni bila vredna pol qurca. Kupil OEM po zeeeelo ugodni ceni, ker so čistili staro zalogo - namesto 495€ na servisu, sem dal le 130€. Anyhu... od zdaj naprej več ne dam kopijo senzorja v Japonca.
Slika

Scooby drugače pridno nabira kilometre. Težav z njim ni! OK, lažem. Moral sem zamenjat varovalko za črpalko pranja stekla, ker je zmrznila in sem jo "silil" naj dela in s tem skuril varovalko. Sem se pa odločil kaj letos Scooby-ju privoščit:
Dobil bo trše puše na podvozju (StrongFlex Yellow) in upam da mi bo ratalo zmagat na Jap dražbi za OEM body kit od JDM SF5 STi Foresterja. Bil delan samo za Japonski trg, z komplet STi podvozjem in 265ps pod haubo...
Slika

Aja, chip tuning odpade. TunERC povedal da starega Hitachija (Sky in Scooby :() ne more in ne zna čipirat. Tako da iščem alternativo za konje. Nekje sem čital, da bi znal pasat not ECU od Impreze z 211PS (Avstralski model). Ampak še raziskujem če sploh kateri ECU (tu ne mislim standalone/piggyback) paše plug&play...

'talla
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Pokličeš Sani-ja z scooby.si, pa ti bo vse pojasnil, kaj naredit, da bo Forester hitrejši.
:wink:
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Spet ena malenkost... Ker sta motor in turbo zdrava, je bil čas da Scooby-ja malo odprem. Težava pri teh starih Hitachi ECU-jih je, da mapiranje odpade, če se ne menja plata, oz. se vgradi standalone ECU. Trenutno se mi pa ne splača vlagat 500€+ za drugi ECU. Stock ECU pa ima fuel-cut, ko doseže boost nad 0,8bar. Zato sem nabavil HKS FCD, kateri spreminja voltažo od MAP senzorja, glede na boost. Spremembe so minimalne - ravno dovolj da ECU ne aktivira fuel-cut. Zaznavanje klenkanja in ostale varnostne funkcije pa seveda ostanejo nespremenjene. Razlika med stock 0,5bar in sedaj 1,2bar boosta je ogromna. Tak bi moral iti Scooby že serijsko!
Slika

Kmalu pride še montaža Blitz electronic boost controllerja (že doma) - trenutno imam boost odprt z MBC-jem in pa večji intercooler.

Do naslednjič...

'talla
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Tudi Scooby je dobil novo Walbro 255LPH črpalko (GSS342)
Slika

...in pa MAC 3 port boost ventil, za Blitz boost contoller kateri je bil v Sky-ju, ko sem ga kupil. Vendar mi je manjkal ta ventil...
Slika

Za letos je to to, kar se tiče predelav. Komplet 3" izpuh in večji intercooler prideta na vrsto drugo leto...

'talla
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Nabavil JDM zadnje luči
Slika

Zato ker sem odprl boost, sem zamenjal serijske iridium svečke z navadnimi, z eno stopnjo nižjo toplotno vrednostjo (nimam slike). Istočasno sem zamenjal Blitz vložek zračnega filtra za Blitz SUS filter (160mm) - zvok mi je sedaj bolj všeč, ker je bil prej zvok iz nižjih obratov nekam "cvileč". Menjal sem še tesnila pokrova ventilov. Stara neoriginal tesnila so zdržala pol leta, zato sem Scooby-ju privoščil OEM tesnila (dražje kot za alfo v6). Ob enem sem mu privoščil še nekaj kozmetičnih dodatkov...
Slika

Lederne zice še enkrat namazal.
Slika

Slika

Slika

Lani sem menjal komplet amortizerje in vzmeti (KYB). Vendar sem imel zadnje vzmeti od turbo modela, kateri bi moral imeti nastavljive zadnje amortizerje. Jaz sem nabavil navadne, zato je imel rit malo posedeno. Sedaj ima zadnje vzmeti od N/A modela in razlika je 100 pa 1!
Slika

Slika

Pa še en posnetek od 50 do 170km/h. Sedaj potegne podobno kot stock Alfa 166 V6TB (206ps @ 0,9bar in praktično ista kilaža)...


In to je to. Scooby je dobil za letos vsa darila. Sedaj pa čaka, da naju bo peljal na morje :)

'talla
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

V sredo 28.12. okoli 16ih si bil opažen v Murski.
Sem sem z Dacio nasproti pripeljal, seveda nisi mogel opazit smrkete.

Kul zgleda turbač, samo malo je zimsko umazan.
:D
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Oprosti, vendar na Dacie res nisem pozoren :)
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

:lol:
Odgovori
  • Informacija