Chip Tunnig bencinskih motorjev

Izgled Alfic, povečanje moči
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Torej zanima me, kdo ima res kake dobre izkušnje in priporočila za chip tunning pri katerem od tunerjev? Se pravi da je tudi sam bil tam in da je zadovoljen bil in da so bile stvari tako kot so se zmenili? ker bi rad chipal QVjko in pa Fiat 500L 1.4 turbo.?

lp,

d
Uporabniški avatar
capocapo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 11:29 pm
Član Alfa Kluba: 1

Glede na izbiro tunerjev pri nas, bi ti priporočil CSS Performance. Odnos tak kot se zagre, meritve na valjih, dobiš lepo izpisek, garancija na narejeno mapo itd.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

senica ?
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

WiTBoY napisal/-a:senica ?
ja sm se dogovarjal z njim ampak za dva avta dat skor 900 € pa res ne vem no...Pač enostavno vprašam za mnenja ker ceno so res različne od 180 € dalje ;) Tudi CSS sm že gledal ja, imajo tudi kar veliko uspešnih projektov za sabo :D

lp,

d
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

verjetno je se menjan izpuh in intake da je stage2
Priponke
IMG_3826.JPG
IMG_3826.JPG (123.87 KiB) Pogledano 11465 krat
IMG_3825.JPG
IMG_3825.JPG (111.87 KiB) Pogledano 11465 krat
Slika
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

@ kukec pri QV se že serijsko da pridet na 280 konjev, brez kakih ekstremnih predelav. Za kaj več je pa potem treba tudi intercooler menjat pa komplet izpuh z novimi kolektorji itd. itd. Ker bom dal tudi svojo na to optimizacijo plus drug izpuh brez loncev =)
za 500L pa nekako računam cca. 160 konjev.

lp,

D
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Qv motor ma 280 konjev serijsko v juznoafriski republiki.

Odnos css je za bruhat, tip je aroganten in nesramen. Tolk, mim grede...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Miholl napisal/-a:Odnos css je za bruhat, tip je aroganten in nesramen. Tolk, mim grede...
Hočeš rečt, tko k vsi tunerji? :D
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Miholl napisal/-a:Qv motor ma 280 konjev serijsko v juznoafriski republiki.

Odnos css je za bruhat, tip je aroganten in nesramen. Tolk, mim grede...
tudi to sem zasledil ja za južnoafriško...Sj v bistvu se bolj nagibam na CCL, ki je v Ljubljani, baje da neka njihova podružnica ;) če pa bo pa res povsod taka polomija mi še vedno Senica naredi zadevo ;) ampak kot sem opisal zgoraj, zanimajo me tudi izkušnje drugih, kje ste to počeli, kakšen je bil odnos do vas itd itd...=)

@ Tribes lah bi se mal poglobil pa mi načipirov tale dva vozka zgoraj opisana :P :D :P haha
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

@ Tribes lah bi se mal poglobil pa mi načipirov tale dva vozka zgoraj opisana :P :D :P haha
Ker vsi mislijo da je vse tko jebeno enostavno, je stanje tuning storitev tako kot je...
Velik hot-shotov, ki mislijo da držijo boga za jajca, ker znajo uploadat generičen file na avto ki so ga kupili bogve od kje. Ali pa še bolje, +15% na injection duration pa adijo...
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:
@ Tribes lah bi se mal poglobil pa mi načipirov tale dva vozka zgoraj opisana :P :D :P haha
Ker vsi mislijo da je vse tko jebeno enostavno, je stanje tuning storitev tako kot je...
Velik hot-shotov, ki mislijo da držijo boga za jajca, ker znajo uploadat generičen file na avto ki so ga kupili bogve od kje. Ali pa še bolje, +15% na injection duration pa adijo...
ja vem da stvari niso tako zelo zelo enostavno kot si predstavljamo ;)

lp,

d
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Kaj pa RSR.
Poznam par bencinturbačev, ki so bili zelo zadovoljni, res pa je da je od tega že 10+ let.
Pa SKN!
Veloce varianta serijsko 280 KM? A to obstaja.
Rok Pevec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Jun 07, 2017 10:07 am

Vozil sem alfa romeo mito 155km in sem imel mameščen novitecov powerjet 3, ki naj bi povečal moč za cca 30%. Bil sem zelo zadovoljen, saj se je poleg moči močno povečala tudi odzivnost poraba pa je ostala praktično enaka mogoče celo malo nižja. Alfo sem žal moral prodati... čip pa prodajam če bi koga zanimalo... paše pa na mito155km, gulietto 170km. V avtu je bil dobre pol leta... oglas imam tudi na avto netu... sem se pa za čip odločil predvsem zato ker ima avto dna se pravi 3 mape... ta pa prilagodi vse...
Nightwish
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 2:39 pm
Vozilo: Giulietta Veloce 1750 TBI - 2017
Kraj: Ljubljana - Bežigrad
Kontakt:

Če bi jaz svojo kam peljal, bi jo peljal v Biesse Racing v Italijo. Sem bil tam s kolegom za njegov avto in so fantje res profesionalci. Testirajo, merijo, rihtajo....mislim res se posvetijo avtu. Pa itaq imajo ogromno 1750 tbi motorjev na valarjih :D .....4C, Giulietta,...

Pa še s svojo en road trip nardiš :) :) :) hehe
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Nightwish napisal/-a:Če bi jaz svojo kam peljal, bi jo peljal v Biesse Racing v Italijo. Sem bil tam s kolegom za njegov avto in so fantje res profesionalci. Testirajo, merijo, rihtajo....mislim res se posvetijo avtu. Pa itaq imajo ogromno 1750 tbi motorjev na valarjih :D .....4C, Giulietta,...

Pa še s svojo en road trip nardiš :) :) :) hehe
Zakaj pa v italijo?
Biesse Racing ima podružnico v Škofji Loki, čipirajo s testiranimi mapami, ki jih dobijo iz Italije.
http://biesseracing.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/BIESSERacingSlovenija/" onclick="window.open(this.href);return false;

Na čipiranje se ne spoznam, je razlika v tem kako dela tribesman, ki je tako cenjen med slovenskimi alfisti in Biesse racing :?:
Razmišljam o čipiranju, pa ne vem kam peljat.
Odgovori
  • Informacija