Alfa Romeo 159 Distinctive Ti by b_bay

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Pozdrav vsem.
Konco je prisel dan, ko lahko tudi jaz svojo novo ljubico predstavim in sicer v tej temi bo govora o limuzini Alfa Romeo 159 z 2.0 motorjem oziroma po domace povedano gre za 170 konjsko zver.

Preden predstavim slike, bi se na tem mestu rad tudi poslovil od svojega Fiata Stilota, ki me je dolgih 5 let in pol zelo dobro sluzil, seveda zasluge gredo tudi meni, saj je bil delezen vedno servisov, katere sem opravljal vcasih tudi preden bi jih dejansko moral. Seveda bilo je tudi zamer, kot je nepreglednost, cricki, cudni zvok, katerega sem poslusal vsako zimo, ampak se nisem prevec sikiral.

Okej sedaj dosti o Fiatu, cas je za predstavitev novega konjicka. Avto je kupljen v Avstriji, saj tu zivim ze skoraj 4 leta. Oprema katero poseduje je Distinctive Ti. Gre za zelo dobro opremo in sem zelo vesel, da sem kaj takega tudi nasel.

Trenutno ima prevozenih okrog 102.000km. V Avstriji so glede vracanja kilometrov zelo strogi, zato ni dileme, da so kilometri originalni. Tudi ohranjenost vozila tako zunaj kot znotraj kaze, da kilometri drzijo.

Pred nakupom je bil opravljen ponovni tehnicni pregled (v Avstriji traja taksen pregled od 45-60 minut), nalepke zal nisem mogel dobiti, saj je zakonski dovoljeno delati tehnicni pregled 1 mesec pred iztekom. Februarja pridem ponovno na en krajsi pregled ter po nalepko.

Kaj bi se napisal? Obcutki v voznji so fenomenalni. Ce ga primerjam s Fiatom, bi rekel, da sem se vsedel skoraj v vesoljsko ladjo. Glede na zal zelo slabe zimske gume, se ceste vseeno dobro drzi, ampak vseeno bom poskusal biti zelo pazljiv, saj ne bi rad ze letos kupoval nove zimske gume, namrec letne bom moral vsekakor.

Bomo videli, kaj porece avstrijski ÖAMTC v ponedeljek, ce rece da so dobre se za to zimo bojo ostale, v nasprotnem primeru, bo treba iskati nove.

Okej dosti pisanja. Sedaj so na vrsti slike. Slikal sem jaz, z DSLR kamero. Ostale slike, ki bodo prikazovale moja vprasanja, bom pa slikal s telefonom.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil b_bay, dne So Jan 21, 2017 1:42 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tole pa kar predobro zgleda :mrgreen:
Še moje učke pravijo "meeuuu, meeuuu" :lol:

Naj te lepo služi in varno pelje!
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

nice 8)

srečno in varno na poti! :steering:
Slika
Altmann

Lepotica in fotografije oboje, oooh jeahh :ylsuper: !

Veliko uzivaskih in srecnih kilometrov vama zelim.
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Res je lepotica ni kaj =D> Pohvale še za fotografije, dobro so ti uspele.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Srečno z novo pridobitvijo, prava lepotica. :) Tretja slika bi bila pa za klubski koledar, če te zanima, si lahko več prebereš na http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=39534" onclick="window.open(this.href);return false;.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Bombnik =D>
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Lepa,srečno z njo ! :-)
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ni kaj drugega rečt, kot da po slikah izgleda v fantastičnem stanju =D> =D>

srečno na cesti
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

=D> =D> =D>
Zares lepa - čestitke!!!!

Srečno!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Zelo lepa srečno vožnjo =D>
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

lepa =D>
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Hvala vsem za komentarje.

Zanima me sledeca stvar in sicer od kar sem avto dobil, mi kaze, da tlak v gumah spredaj ne pase. Bilo je to zvecer, pa sem rekel okej grem preverit na bencinsko crpalko, pa je bilo tako mrzlo, da so mi roke skoraj odpadle in nisem uspel, pa sem rekel grem naslednji dan.

Drug dan prizgem avto, gume ok. Okeeej, se vozim dalje. Po naslednjem prizigu pravi tlak v levi gumi ne pase...danes pravi da ne pase v levi in desni. Ocitno je da nekaj ne ustreza, ampak kaj?
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Tlak je očitno na spodnji meji. Ko se zrak ohladi pade tudi tlak.
Vsaj pri mojem je tako; napumpaš na zgornjo mejo in imaš mir.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Senzorje stran vrži!

Navadne ventilčke menjaš na premontažo ali dve, medtem ko senzorjev ne menjaš nikoli in s časom preparijo ali se kako drugače uničijo.
Pred časom sem imel na svoji zanimiva primera z njimi. Konec oktobra je fotr vzel moj avto (vrjetno prvič in nikoli več) in mu je ventilček odneslo na razcepu Malence (zna bit precej nevarno). Zamenja gumo... Grem k vulkanizerju da namontira zimske gume. V trenutku ko ga je začel z avtodvigalom dvigat je odneslo (izstrelilo čez delavnico) ventilček na drugem kolesu. Takrat je bil avto star 6 let.

Po drugi strani sem imel pa nasproten primer.

Sredi poletja sem dal avto na dvigalo (zaradi pretiravanja sem zletel s ceste in sem želel pogledat če je vse ok) in na vseh štirih kolesih opazil da so gume (Kumho KU31) po notranjem licu napokane. Preverim rezervo, prazna. Jo napumpam, se odpeljem, po 15km me ujame najhujša možna poletna nevihta. Avto se začne čudno obnašat, kar se mi ni zdelo nič čudnega, ker je bila cela cesta pod vodo. No, po cca 500m se začel čedalje bolj čudno obnašat tudi na ne čisto popljavljeni cesti. In ja...počila mi je ena od gum in nisem vedel ker sem brez senzorjev, moja pozornost je bila pa usmerjena v naliv.

Sem pa vseeno zagovornik, bolje brez senzorjev, kot pa s starimi.
Odgovori
  • Informacija