Splošno o vsem ali ničim - 5

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če kdo kupuje družinsko vozilo: http://sobotainfo.com/novica/lokalno/av ... anj/129510" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

grega983 napisal/-a:Ta sistem mora propasti, ker očitno ne funkcionira
Če s tem misliš demokracijo in četrti rajh se nebi mogel bolj strinjat :mrgreen:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Malo dogodivščine za vse kolesarje, predvsem v V delu LJ, Zaloška cesta.

S kolesom se dnevno vozim v službo. Iz Polja do Bežigrada. Ob Zaloški cesti, po Kajuhovi, na Šmartinsko in potem po Linhartovi pa do Plave Lagune. Kjer se da, sicer mi je zelo težko, se vozim po kolesarski stezi. Vemo, kakšne so kolesarske steze… Pri zavijanju stegujem svoje krake, kam bom zavil. Skratka, trudim se, vsaj mislim tako, da vozim po reglcih. Vedno in povsod. Se pa najdejo pacienti, komur so kolesarji v napoto. Na moji poti sem že nekajkrat imel težavo s črno Opel Corso. Ali pa je imela Corsa težave z mano? Ne vem! Vsakič je bilo hupanje in neko nerazločno dretje skozi sovoznikovo okno. Danes pa na (novem) semaforju, Toplarniška ulica, za Hoferjem v Mostah, rdeča luč in verbalni pogovor z voznico rdeče Corse. Me je prepričevala, kako narobe vozim, ko s kolesom, kjer ni kolesarske steze, levo zavijam na pasu ki je namenjen zavijanju levo. Da moram po desnem pasu in potem zaviti levo. ??? Desni pas je namenjen vožnji naravnost in zavijanju desno. Kjer ni kolesarske steze, sem enakovreden udeleženec v prometu. Kje je težava?
Gospa kar nekako ni nič slišala in še vedno vpila, da to ni res in da naj si pogledam pravila. Mogoče bi pa to bilo dobro za vas, ji odvrnem. Ampak, ona že ve. Hm…..?
Če boste kolesarili v tem delu LJ in imeli težave s črno Corso, registracije LJ-61-6HL se spomnite te dogodivščine.
Gospa pa ima čik v roki in trdi Ł v ustih… Mogoče od tu »poznavanje« pravil….
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Kolesarji gremo pač avtomobilistom in še toliko drugim pač na živce. Najbolje, da kolesarjenje popolnoma prepovemo in se vsi spravimo v avte, potem pa naj se zamislimo kako bo s pretočnostjo cest, iskanjem parkirnih mest, čistim zrakom, predebelimi otroci brez motorike in s sladkorno....

Civilizacijski nivo družbe se v prometu zelo lepo pokaže, še zlasti napram brezveznim kolesarjem. Predlagam uporabo go-pro in dash kamer, posnetki pa naj bodo merodajni za izrek kazni.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

V tem primeru, ko se kolesarji zavedamo da tudi za nas obstajajo pravila (sam se jih poizkušam držati kolikor se le da) se strinjam, smo napoto marsikomu...

Je pa velikooooo kolesarjev ki take počnejo po cesti (kaj je kolesarska sploh ne vejo) da bi jih zbrcal v rit.

Je pa v večini primerov tako, da se osebki (le ti vrjetno niso prekolesarilu več kot 10km v življenju) derejo ven z avta in mahajo, če bi se pa na ulici srečala bi pa v tla gledal.

Pacienti pač.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ja, in teh velikoooo kolesarjev bode v oči, kot da so edini kriminalci, ki se ne striktno ne držijo po večini zelo butastih pravil. Medtem ko so prekrški večvredne motorizirane falange družbeno povsem sprejemljivi in smo do njih neizmerno tolerantni. Sicer pa pošljite svojo hčerko/ženo/mamo z biciklom na cesto in naj jo kateri avto prehiteva pri nasproti vozečem avtu ali celo tovornjaku. Potem pa sami premislite, predno storite kaj takega.

Kar se kolesarskih stez pri nas tiče: večinoma so popolnoma neuporabne. Bi rad videl veleidiotske projektante+izvajalce kako se po teh stezah vozijo.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Naše vrle institucije in represivni organ v borbi proti okorelim zločincem za pravičnejši in boljši svet, seveda kadrovsko podhranjeni in mizerno plačani:
http://mariborinfo.com/novica/lokalno/g ... nstitucije" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

rešitev s skupnim speljevanjem na semaforju ima v praksi en problem, ki se imenuje varnostna razdalja.

pri stanju na mestu je ta tam okoli 1m, pri 20km/h je že 11m, pri 40 že 22m itd...kako boš to dosegel, če vsi istočasno speljejo? Sicer tudi mene moti to, da prvih 15 sekund zelene gre skozi semafor točno 5 avtov.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ja, tole v videu je zel oteoretično ampak bi se dalo približat. Za začetek recimo, da bi vozniki spremljali promet in dogajanje...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Hranata napisal/-a:Modras - pa od kje ti vlačiš te tvoje zaključke? Že kar nekaj časa v tišini opazujem kako vsakič znova vlačiš ene nore zaključke in odgovarjaš na poste ljudi s praktično nepovezano tematiko... Mastr pred teboj je komentiral, da je problem v kvaliteti in da bo alfa morala nekaj narediti na tem, bvogri pa kam ciljajo s svojimi modeli. Ti pa si potegnu iz naftalina, da so z modelom prišli na trg prepozno? Se strinjamo že dolgo vsi o tem in nobeden temu ne oporeka. Premalo promocije? V sloveniji sem po veliko letih po radijih slišal reklame, na slovenskem tvju, superbowl celo trije spoti v ameriki. Sodelovanje s strankami? Tudi nobeden ne oporeka, nevem zakaj se je treba ponavljati.
Dodatno pa še izvajaš pasivno agresivne napade na druge uporabnike na forumu... nevem a samo jaz opažam in sem posledično jaz problem, ali pa pač samo trollaš v nedogled in čakaš, da enemu takemu kot sem jaz prekipi od oslarij.

On topic: če so italjani prodali 12k komadov v evropi je to ekstrapolirano 70k komadov samo v evropi. Kšnih 20k prodaje po svetu še dodatno in so na prav lepi številki po moji oceni glede na lansko prodajo. Ni se pa za hvalit, ker ne bodo podrli nobenih rekordov.
Modelarc trooollllllllaaaaaaaaaa tudi po drugih forumih, volvo, fijat.... Zgolj "rumeni tisk"...
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Vem, na subaru forumu isto..
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pa iz vseh mora "ven vlečt" da kaj napišejo, on pa še čisto nič ni pokazal... Nikjer!
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

kje bi lahk to zavaril ?

Slika
super
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Pri varjenju tega moraš biti previden, ker ti lahko pri naslednjem padcu namesto ročke, komplet vpetje na balanco poči. Temu je namenjen tudi tisti utor, čeprav tebi je odletela višje. V tvojem okolišu ne poznam majstrov, načeloma pa ni taki problem zavarit to.
Odgovori
  • Informacija