Elektrika - AR 166 2.4 103kW

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Imam vprašanje glede elektrike. Pred časom mi je "zaribal" kompresor klime, katerega smo nato zamenjali z drugim (iz Lanice Kape 2.4 motor). Takrat, ko mi je kompresor klime "zaribal", je pregorelo tudi nekaj varovalk, katere sem zamenjal. Eno je dobesedno stopilo (na sliki zelena), kateri sem nato ležišče očistil in dal novo. Imam pa problem, da vsakič ko prižgem avto mi pregori 25A varovalka (na sliki obkrožena z rumeno). Ko dam samo kontakt mi ne. Prav tako sem ugotovil, da klima ne deluje tako kot bi morala (kompresor se vklopi a v avtu ne hladi) in se mi sprednja ventilatorja nikoli ne vključita. Probal sem že odklopiti kompresor klime in ventilatorja s senzorji a še zmeraj pregori. Prav tako se mi je med menjavo kompresorja klime prižgala lučka za airbag (to je lahko tudi poslediča česa drugega, mogoče kakšni drugi konektorji za preverit?)
Probal sem že zamenjati releje (na sliki).
Ali mogoče kdo ve, za kaj točno je ta varovalka in kaj bi lahko še pregledal in probal da bi ugotovil vzrok tega?

Slika

Za vse nasvete se zahvaljujem.
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Ne vem za kaj sicer je ta varovalka, ampak preveri vse konektorje in povezave od tega kar si menjal. Sem imel enkrat podoben primer vendar pri lučeh. Takoj ko si prižgal luči je skurlo varovalko. Ugotovil sem da je blo v stiku pri žarnici za osvetlitev zadnje tablice. Menjava konektorjev je rešila problem.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

ta varovalka je za kabinski ventilator
Uporabniški avatar
ticyficy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Apr 21, 2013 10:09 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159, 155

Men je ta crkvala, ko je bil slab stik na konektorju oz. kablih za ventilator kabine.
Alfa Romeo 166,
Alfa Romeo 145,
Alfa Romeo 159 SW,
Alfa Romeo 155,
Alfa Romeo 156 SW.
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Hvala za odgovore. Nekaj stikov na zamenjanjih komponentah sem že preveril, bi pa vprašal, kako bi najlažje prišel do ventilatroja kabine, da bi še na njemu preveril kontakte?
Uporabniški avatar
ticyficy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Apr 21, 2013 10:09 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159, 155

Ko odpreš haubo, je na levi strani (če stojiš proti avtu) med požarno steno in vetrobranskim steklom. Skrit je pod zaščitno plastiko, pa mal težje se pride do konektorja.
Alfa Romeo 166,
Alfa Romeo 145,
Alfa Romeo 159 SW,
Alfa Romeo 155,
Alfa Romeo 156 SW.
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

No danes sem prišel do lopute in ventilatorja. S kontakt sprejem pošprical vse kontakte, preveril kable. Loputa se odpira in zapira normalno, prav tako ventilator deluje. Še zmeraj pa mi pregori varovalka, ko avto prižgem. Ventilator dela normalno.
Prav tako sem s kontakt sprejem pošprical kontakte pod sedežem za airbag in mi še zmeraj gori lučka.
Ima kdo še kakšne ideje kaj naj preverim, predno vse skupaj prepustim električarju, kateri niso ravno poceni.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

če si konektor za AB porihtal, boš moral lučko še na računalniku pobrisat
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

No, sedaj se mi je za klimo prižgalo še opozorilo:
Slika
Ima slučajno še kdo kakšno idejo?
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Zna bit da vleče kabinski ventilator prevelik tok. Pri meni je bilo tako. Potem pa sem zamenjal ventilator za drugega rabljenega in od takrat je bilo vse b.p. Stari mi je deloval a skuril oba konektorja ker FL te varovalke nima več.

Imam pa nekje doma povsem nov ventilator, ki sem ga kupil saj sem mislil rabljenega menjat pa sem prej prodal 166-ko :-)( Če boš interesent stisni p.s.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Miha994 napisal/-a:No, sedaj se mi je za klimo prižgalo še opozorilo:
Slika
Ima slučajno še kdo kakšno idejo?
men to meče ven če stisnem notranje kroženje zraka, ker je loputa polomljena.
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

No, danes sem še izklopil ventilator kabine in loputo. Prav tako ko sem prižgal avto je varovalko skurilo. Problem je samo pri prižganem avtu, ko je samo kontakt mi jo ne. Ko avto vžgem mi jo po 1, 2 sekudni skuri. Ali ima še kdo kakeršno koli idejo, oz. shemo elektrike za to varovalko in kje so povezane žice da bi jih preveril.
Za nedelovanje klime se mi včasih izpiše včasih ne. Izpiše se mi med preklapljanjem med ECON in AUTO. Prav tako klima ne deluje tako kot bi morala (ventilatorja na hladilniku se nikolu ne vrtita, najverjetneje je to problem?)
Prosil bi, če mi lahko kdo razloži kaj je kaj na sliki in kje bi se rele skrival za centralno zaklepanje z daljincem, saj včasih mi z dalnjincem noče zakleniti avta (utripnejo vsi 4je smerniki 3× in to je to), včasih pa dela.(danes zjutraj normalno zaklenil, popoldne pa ne). Na tipko notri mi zmeraj zaklene normalno. Nato zaklepam avto tako, da pritisnem vse kljukce na vratih.
Slika
Helmuth
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Sep 14, 2015 8:05 pm

Pri meni je tudi kurilo varovalko ventilatorja pa starter. Problem je bil v kljucavnici oziroma v vlozku kljucavnice. Ko vzges Avto poglej ce se ti kljuc vrne nazaj ali ostane navit do konca.
Odgovori
  • Informacija