Navigacija Blue&me/Navteq: nadgradnja/update - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

alfa28 napisal/-a:tako je, blue&me. sem dal celo tisto temo skozi, zato sem tole odprl, ker nisem našel rešitve.
ne bi plačeval, ker v bistvu že vse imam - kot da bi recimo originalno SD kartico z mapo izgubil ali pa da se recimo tako poškoduje da ne bere več. bomo videli, če je kakšna rešitev, sem pisal tudi kar na Navteq.

lp,

Si se kaj ugotovil glede tega?
alfa28
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Feb 01, 2015 1:49 pm

Nič. Navteq mi da 10% popusta za novo naročilo. Mape še vedno potrebujem, vendar za to verzijo nikjer ne najdem.

lp
alfanaz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Jun 03, 2013 10:42 pm

Zdravo,

poleg alfe 159 sem dobil original SD kartico z navigacijo Navteq europe 2010 in sem seveda zaradi radovednosti takoj moral preveriti. če obstajajo kakšni updati, tako sem kartico priključil v računalnik in vmes mi je očitno prekinlo stik s kartico ter javilo, da je priporočjiv pregled, kar sem tudi pritrdil.
kartica potem v avtu ni več delala: "card is not usable".
Ugotovil sem, da sta postali mapi 021 in 022 v mapi MAPPE na sd kartici neberljivi, ali je tukaj kdo, ki bi mi lahko to pomagal oz. celotno mapo MAPPE posredoval, drugače nimam ideje kaj bi naredil.
alfanaz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Jun 03, 2013 10:42 pm

Res nihče na forumu nima SD kartice z navigacijo?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

jest drugač mam. uni dve mapi sta 500mb
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Si uspel resit; kaj novega glede tega? Mene pa zanima ali se da skopirat nekako novo kartico (2015), bi lahko naredili group buy :)
schmigl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: To Avg 04, 2009 7:30 pm

Zdravo,
zanima me če se, da kako prekopirati celotno sd kartico za navigacijo (Alfa 159-l2010 ali 2011 ne vem točno ;)), kolegu se je očitno sd kartica uničila? In mu napiše unknown Sd card.
Hvla za vsak info..
Davorinciz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Jul 18, 2016 6:15 pm

Pozdravjeni. Ali bi mi znal kdo povedat zakaj mi pri navigaciji ne naloži zemljevidov in posledično ne izračuna poti. Še nekaj časa nazaj je vse delalo kot mora, potem pa naenkrat ne več. Kaj naj preverim? sicer imam zapečene cd-je ampak kot rečeno je še kakšna dva meseca nazaj vse delalo. Ne javlja nobene napake. Enostavno ne izračuna poti. Hvala za pomoč



Edit: premaknjeno v obstoječo temo ...
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Pozdravljeni prosim za pomoč.
Kod omenil Alfa 159 JTD 2010 ne dela avtoradio z navigacijo ,pač bi bilo zadevo potrebno popravit.Sedaj pa isčem po netu da bi našel električni načrt( shemo)pa mi ne uspe .
Porosim za pomoč forumaše če ima kdo morda načrt radio navigacije ali kak link kje bi lahko to dobili.
Vidim da pa so 2010 malo drugačne kod na starejših modelih?
Dobrodošla bo vsaka informacija.


Edit: Premaknjeno v sorodno temo....
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Hu res ne zna nihče pomagati.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Kaj pa je dejansko narobe z navigacijo? Bolje opiši kakšne imaš težave, pa ti bodo fantje takoj lažje pomagali :wink:
Slika
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Hranata napisal/-a:Kaj pa je dejansko narobe z navigacijo? Bolje opiši kakšne imaš težave, pa ti bodo fantje takoj lažje pomagali :wink:
He he ne deluje ,radio navigacija je čisto mrtva,ne kaže nobenega življenja, ko sem avto kupil je bila že nedelujoča zadeva.Radio sem nesel do kolega ,ki pa ne uspe priti do načrta radia da bi lahko začel z popravilom.Tako da bi rabili shemo načrt radia da bi laho začeli z odpravljanjem napake.
Radijo mislim da je tak kod na tem linku.
http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?t=61591" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Instalcijo si preveril? lahko da je v njej kje problem, in ne samem radiu.
Slika
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

kukec napisal/-a:Instalcijo si preveril? lahko da je v njej kje problem, in ne samem radiu.
Za to pa bi rabili električno shemo da bi lahko preverili .
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

delorto napisal/-a:
kukec napisal/-a:Instalcijo si preveril? lahko da je v njej kje problem, in ne samem radiu.
Za to pa bi rabili električno shemo da bi lahko preverili .
Uf sem pa kupil avto se je zataknilo že pri radiju?
Odgovori
  • Informacija