Giulietta: nakup (vprašanja o motorizaciji, opremi, ...)

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Kolikor sem jaz zasledil na tujih forumih nima 1.4 Multiair težav RAZEN, če se uporablja napačno olje in ne menjuje redno. Ostalo je pa isto kot pri vseh turbo motorjih. Če boš hladnega tiščal, to ni avto zate.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Kaj menite o tem:
https://www.autoscout24.it/annunci/alfa ... ?cldtidx=5" onclick="window.open(this.href);return false;

Malo me moti, ker podjetje nima recenzij. Ima kdo izkušnje z uvozom avtomobila iz Španije? Pozna kdo kako firmo, ki se ukvarja z uvozom/transportom avtomobilov iz Španije?
m2maker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Sep 29, 2015 7:41 pm
Vozilo: Giulietta 1.4MA (2013)

tomasso napisal/-a:Kaj menite o tem:
https://www.autoscout24.it/annunci/alfa ... ?cldtidx=5" onclick="window.open(this.href);return false;

Malo me moti, ker podjetje nima recenzij. Ima kdo izkušnje z uvozom avtomobila iz Španije? Pozna kdo kako firmo, ki se ukvarja z uvozom/transportom avtomobilov iz Španije?
Nizka cena ( če zelo odstopa od ostale ponudbe potem nima smisla gled , ker je ziher nekaj narobe :) ),..a z komplet stroški boš nekje na tej ceni , ki bi jo plačal pri nas, problem je seveda ponudba če iščeš točno 2016 letnike dalje.....oz. če bi ga uvozil iz nemčije, italije...( od koder boš veliko lažje našel nekoga ki se s tem ukvarja )
Drugače pa kontaktiraj uporabnika " Žival " ,, si vzame cajt in aktivno išče...
(in ne kot nekatere avtohiše , ki se hvalijo z uvozom..če ti že odpišejo na mail, pa ti najdejo glih kontra avto kot ga iščeš..ko rečeš ne..pa ni več ne duha ne sluha od niih...tak da teh se izogibaj.. )
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Dmvja bo zelo malo, skoraj nic, manj kot 100€,prevoz bo par 100€ in pa homologacija. Pomoje vec kot 14.000€ ne bo vse skupaj.
4-5 jurjev cenej kot pri nas
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Prevoz z Transport Makše 600-700 eur....ni tako malo + bom moral imeti potrpljenje, da zberejo količino.

Sveža novica: že prodana...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Uf kr drago, ponavadi je 300-400€ po avtu,ceprav tudi ce bi bil 600€ je avto vec kot ugoden
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Poročam:
Cena 13.490 eur velja le če je nakup financiran z njihovimi partnerji, obrestna mera 9%. Sicer imajo enake slike pri drugi ponudbi, kjer ima alfa 0 km, drugačen datum registracije, cena 15990. Skratka marketinška natega, pol pa ni čudno da kiasan popljuva vse trgovce in alfe naokrog.

Povprašam še za eno 1.6 z 105KM, potem pa me mine volja do Špancev.

Naj me kdo popravi. če ve bolje:
- 105 KM napram 120KM popije več (spiritmonitor: 5,8 napram 5,23), ima višje izpuste (117g napram 103g) in je Euro 5 (dmv 2%) namesto Euro 6, ali?
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Poročam:
Španci dokončno odpisani. Te Alfe so bile rent-a-car eno sezono, torej zelo promiskuitetne...Večina uvoznikov iz Slovenije, ki so včasih uvažali iz Španije so to opustili, ker so bili avti preprosto preveč zjahani. Druga opcija je bila Agguzzoni iz italijanske Gorice, ampak ni več tako poceni, zanimiv zgolj, ker ima tudi 1,6 TCT modele.

Na koncu sem se odločil za AT v Mariboru, zelo korekten prodajalec, povsem ok deal glede na to, da imam še garancijo in vzamejo star avto v račun. In lahko si mislite, da sem naiven idealištičen butelj ampak še vedno raje vidim, da denar dobi slovenski trgovec in da so davki plačani pri nas.
Žuljeta pa ...zgleda jebastično.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

mat siva?
Slika
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Jap. Verjetno so ceno še mal spustili, ker je lak škartiran, kakšen prah prišel v lakirnico, kaj vem, v glavnem se ne sveti.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

:lol:
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Za pojasnilo:
V okolju, kjer se bo ta žuljeta vozakala, "alfa" imenujejo kotel v katerem kuhajo hrano za svinje ( https://www.prlekija-on.net/slovar-prle ... sed/1.html" onclick="window.open(this.href);return false; ). Kar se tiče avtov, ti bo vsak majster za šankom delil modrost ala "švaba je švaba pa ti reci karhočeš.." in bodo zgodbo o škartiranem laku na italjanskem avto povsem resno prebavili, zlasti zato, ker v celem selu ni nobenega drugega matiranega.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Posel zašniran, žuljeta je na dvorišču. Pri 120 dizel-konjih ni ravno dirkač, v ovinke gre pa strašno rada. Pohvale prodajalcu Andreju pri AT Mb - nevsiljivo prijazen, odziven. Tako je avto veselje kupit.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9771
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke =D>
Upam, da nam jo boš kaj pokazal ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Evo, to je ta:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11710043&show=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija