PDC / Parkirni senzorji - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Evo sem ravno to sprobal zdle in desna dva res prsketata, leva dva pa tudi vendar bolj narahlo tako da se komaj cuti kaj.

Edit: kr enako vsi stirje prsketajo, sem sel se enkrat okoli :D
jvolk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Apr 07, 2016 1:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 159 2.0 Ti 2011

SJ napisal/-a:Računalnik ne bo pokazal kateri izmed senzorjev je fuč. V mislih sem imel ta preizkus s prstom. Pa si mel senzorje vklopljene?
Če odklopim na moji kak senzor se to shrani med napake (vsaj za prednje sem prepričan).
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Švoh konektor (oksidiran) na enem od senzorjev verjetno. Na moji se je to dogajalo v dežju. En čas sem še toleriral to, potem pa sta kar dva krepnala in sem ju pač dal menjat. Pašejo pa tudi od 166 s zadnjega odbijača :)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

lep pozdrav!

že od nakupa alfe 159 sem imel probleme z pdc senzorji pa se nisem nikoli preveč posvečal temu,zdaj je pa čas,da odpravim napako skupaj z vašo pomočjo.problem je v sprednjem skrajno levem senzorju,ki je neaktiven.senzor deluje,vendar priklopljen ne prsketa.zamenjal sem napeljavo v odbijaču in še vedno ne deluje.zanima me ali je kdo imel podoben primer in kako ga je odpravil.zanima me tudi kje se nahaja centrala,da bi jo pregledal,če se sploh da kaj pregledati.hvala lp
ALFA JE ZAKON!!!
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

super ste forumasi res,kapo dol.
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Prvo bi blo dobr da zamenjaš sezor ki ne dela.cetrala je zadaj desno pod varovalkam
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

imam stiri delujoce senzorje na zalogi,vendar spredaj na skrajno levem konekotrju noben ne deluje.witboy a mogoce ves po kateri strani poteka napeljava senzorjev?mogoce je kje kratek stik in zato ne deluje..?ne vem,to samo ugibam,ker mi ni jasno zakaj zadeva ne funkcionira.bom pa pogledal se centralo pa si probal sposodit kje kaksno,ki je 100% delujoca,mogoce je pa prav to krivec.
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Lahko so oksidirani kontakti. Napeljava ma desnem kraku konektor.
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

kje tocno naj bi bil ta konektor na kraku,je viden iz zgornje strani?ali je to mogoce konektor,ki povezuje napeljavo iz odbijaca tam pri airboxu?ker tega pri airboxu in use stiri,ki povezujejo senzorje sem nasprical s kontakt sprejem ampak levi senzor se vedno ne deluje.
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Ja to je ta konektor. Pol je neki z kabli od kraka pa do semzorjev pomeri jih.cetrala redko crkne
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

bom izmeril se konektorje pri senzorjih.hvala WiTBoY za pomoc
ALFA JE ZAKON!!!
Maco87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 9:09 am

Nisem zasledil še te teme glede alf samo me zelo zanima naknadna vgradnja original senzorjev za alfo 159 ( ki tudi pol prikazuje na ekranu pri vozniku )? se splača oziroma koliko dela in denarja je potrebno zato ?

In še eno vprašanje kakšen je kaj ta motor z 120konji? ( glede porabe ? nekateri pravijo da popije več kot pa model z 150 konji ), pa se splača čipirat ?

Edit: premaknjeno v pravo temo ...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

120 konjska 8V je praktično motor brez napak; zelo majhna turbo luknja, poraba podobna kot pri 150 konjski, za čipano pa pravijo, da gre boljše kot 150KM 16V in še poraba se zmanjša ....
Ja, se jo splača čipat. Imamo tudi velemojstra čipanja tu na forumu :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Maco87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 9:09 am

MaStr napisal/-a:120 konjska 8V je praktično motor brez napak; zelo majhna turbo luknja, poraba podobna kot pri 150 konjski, za čipano pa pravijo, da gre boljše kot 150KM 16V in še poraba se zmanjša ....
Ja, se jo splača čipat. Imamo tudi velemojstra čipanja tu na forumu :wink:
hvala za odogovor ! :)
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Tudi mene parking senzorji ne sljivijo po posto. Levi konstantno tuli, neglede na to koliko sem priblizan do ovire. MES diagnostika ne pokaze nobenih napak. :roll:

Zaenkrat se se niso samopopravili. Ko ta levi tuli ostali ne delujejo. :?
Kaj pol zamenjat senzor?
Odgovori
  • Informacija