Čuden zvok: Volanska letev / Tuljenje servo črpalke

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lahko je tudi črpalka goriva v rezervoarju....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

alfanaz napisal/-a:zdravo,

imam alfo 159 2.0JTDM letnik 2010, od nekje iz motorja je prihajal nek dodaten zvok razen motorja, sliši se kot neko rahlo brnenje pri visoki frekvenci kot motor, potem sem ugotovil, da zvok prihaja iz servo črpalke, ker zvok pri obračanju nekoliko preneha, olja ne manjka, kaj svetujete, mogoče preventivna menjava olja ali kaj drugega, težave z letvijo ob tem tudi možne??
A si ugotovil kaj je narobe, po opisu sodeč imam identičen problem, prav tako 2.0 motor? :?
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

imel enak problem.
sneli smo posodico za olje jo sčistili in zamenjali servo olje. Zaenkrat je ok.
Težave so bile ko je bil mraz: predvidevam, da je bila v olju prisotna voda in umazanija, kar je otežilo pretok in je pumpa cvilila.
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Danes zamenjal z novo posodico, novo olje, pumpa še vedno "brni", :? če slučajno kdo pozna koga ki dobavlja rabljene pumpe bom hvaležen za kontakt oz. vsak nasvet da kokrtoliko ugodno to rešim je dobrodošel.
Aja pa bil tudi na servicomu, popravit moje ne more, ker naj bi bila novejša in tudi nima delov za njo, opcija edino da eno od predhodnih modelov predela, sam mi ne diši to ravno najbolje.

P.S. prodajam pa staro brezhibno posodico za servo olje :wink:
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Evo menjal pumpo in olje, predhodno menjal ze posodico in olje vendar "brnenje" pumpe se vedno ostaja. Ko volan na mestu obrnem do konca levo ali desno brnenje zgine. Mehanik pravi da se mu zvok ne zdi tako "kriticen" in da bi se še vozil s taksnim zvokom. Jel imel kdo se podoben primer, ima kdo se kaksno idejo kaj bi lahko bilo?
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

A imaš original tlačno cev hidravlike volana ali je "obnovljena" oz. od kake konkurence? Ali to dela od nekdaj ali je to pričelo delat nenadno. Običajno se zvoki pumpe slišijo tudi zaradi ne prav točno sestavljene cevi, odnosno lokacije in premera luknje dušilcev v sami cevi (dve objemki vzdolž dalšega odseka na gumi cevi), ki so znotraj običajno plastični, kar pri sestavljanju lahko privede do tega da se jih s krimpanjem objemk pretisne in zmanjša presek, pa tudi lokacija dušilke se lahko tako zmakne če mojster ni strojniško točen. Vse to vpliva na pretok in dušenje vibracij. Hrup pri tem običajno odneha, ko se obrati povečajo. Druga opcija, pa je kot si rekel mogoče črpalka.
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

A to je spredaj vidna cev katera vodi do pumpe? A je original al ne nebi vedel :( Avto imam cca 1 mesec, opazil sem to 3 dan, sam predvidevam da je bilo ze prej. Zvok se v kabini ne slisi. Zanimiv je to kar pravis pri nizkih obratih, ker prvo pumpo smo peljali na servocom in pravi da je pumpa glasnejsa pri nizkih obratih, dobim drugo pumpo in zvok je identicen, tako da tudi sam sumim na kaj drugega kot servo pumpo. Naredil sem pa ze dobrih 2000 km, do morja 400 km tudi normalno prispel. Zgleda da rabim mehanika kateri bi malo vec casa posvetil tej tezavi :(
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

To je cev, ki gre iz pumpe za motorjem na volansko letev. To je tlačna cev. Nekaj podobnega temu. Ne vem točno kako zgleda na 2.0 verjetno nekaj podobnega. Če ti dve pumpi enako delata potem ali je to bodisi ok, ali pa bo potrebno da kak mojster kako reče na to temo. Mogoče kak napačno delujoči nepovratni ventil, kdo ve...
Uporabniški avatar
ZiPi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Jul 10, 2008 4:14 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW Ti
Kraj: Celje
Kontakt:

Kje se da kupiti Tutela GI/R oz. kaj namesto tega?
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Jaz sem vsaj 5 avtotrgovin preveril na štajerskem, in nikjer nimajo. Avto Triglav Mb ima 21€, Petrovčič 22€, cena za 1L. Nadomestnega nisem najdel, ker se mi je že bledlo od specifikacij in standardov, na alfaowner forumu je sicer dosti debate, ampak spet v smislu "jaz imam tega ..... in je ok"
Slika
Uporabniški avatar
ZiPi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Jul 10, 2008 4:14 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW Ti
Kraj: Celje
Kontakt:

Stepančič ga tudi ima ja, bom dal kar njemu menjat jutri ko mi bo menjaval fedre.
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Febi Bilstein 06161 sintetično hidravlično bi moral najti v vsaki avto trgovini.. če se ne motim je 16-18 eur po litru. Če se ima noter rdeče atf je potrebno stvar večkrat preprati in izprazniti. Po lastnostih je enakovredno če ne boljše Tuteli, vsaj pri nižjih temperaturah, kot se spomim. V glavnem meni dela BP že 100.000 km.
BodyLove
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Mar 15, 2017 2:31 pm

Pozdrav, tudi meni je začela nagajat servo punpa vendar je se zmer 1 stopnja da se slisi, se podebej ko gres v vzratno voznjo, vcasih se pa sploh ne??? Menda je neka tekocina na trgu ki se vlije v posodico in preneha z sposcanjem raznih glasov. Nevem kako se tej tekocini rece, zato naproscam za pomoc, to bi bilo prvo kar bi rad naredu, potem menjava posode za olje ter olje na konc posledicno pa se pumpo ce ni druge resitve ki je strosek cca.500€ ter da se je neda nabavit v slo??? Zdej za obnavljanje pa nism sigurn kako pa kaj. Gre se za model 2.2 jts 07.letnik
Uporabniški avatar
ZiPi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Jul 10, 2008 4:14 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW Ti
Kraj: Celje
Kontakt:

Meni je tale dodatek vlil zraven Stepančič, ne znam ti povedat kaj točno je, stane pa 12€.
fleshyy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Sr Okt 17, 2007 2:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Cerkno

A se posodico za servo dobi še kje razen na uradnem servisu?
Odgovori
  • Informacija