Krpanje pnevmatike na boku

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

jest sem ze neki casa mel isti problem na rapidex r2(takrat je bla to nova guma)
sam ker mi je doticno zrezal v ovinku in sem pr 100+ lovil avto, sem se odlocu da tega ce se da nebi ponavljal in sem sel in kupu novo gumo
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Včeraj sem presekal gumo na Litijski pred OMV-jem. Sem zapeljal čez jašek, ki je bil širok čez celo cesto, zasut s peskom in poln vode, tako da nisem mogu ocenit kje je najbolje it čez. Usekalo je pa tooook, da je Cd nehal za ene 5 sekund igrat. Pripeljal sem pa okoli 60 - po omejitvah :wink:

Skratka, zanima me, koliko časa se lahko še vozim s tako gumo? Imam namen kupit nove ASAP, samo me še vedno matra, koliko se lahko kaj vozim do menjave?

Glede na moj profil je pa že kar očitno, da potrebuje alfica nove gume, tako da je poškodba prišla skoraj ob pravem času.

Fotke so pa narejene pravkar, pa se bula od včeraj 22:00 pa do danes ni bog-ve-kaj povečala. Naredil sem cca 40 km po poškodbi.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Takoj kupi nove in probaj stožit od odgovornih, po možnosti preko zavarovalnice.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Zapelji se do enega kvalitetnega vulkanizerja, pa ti bo tole popravil!


Meni se je zgodilo na novi zimski gumi pred časom in so brez problema popravili, pa še drago ni bilo, sem pa povozil kamen (bolje rečeno mini skalo :mrgreen: )
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

bass napisal/-a:Takoj kupi nove in probaj stožit od odgovornih, po možnosti preko zavarovalnice.
Že že, ta teden grem kupit nove. Tud policaje sem klical, poslikal cesto, bil danes na zavarovalnici.... Ampak itak bi moral plačat 1% odbitne franšize in prišel tri razrede višje za zavarovanje, tako da bo šlo kar iz mojega žepa. Pa dvomim da bi s tožbo kaj dosegel, ker bi na koncu itak rekli, da nisem prilagodil hitrosti razmeram.

Skratka, še vedno me zanima, koliko se lahko ta teden vozim? A pustim alfico parkirano in naj grem z njo na naslednjo vožnjo takrat, ko grem menjat gume, ali kako?
_BiStRi_ napisal/-a:Zapelji se do enega kvalitetnega vulkanizerja, pa ti bo tole popravil!
Koga predlagaš?
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Da nebi šel res kdo tega popravljat slučajno...Taka guma je samo za v kanto, niakor ni več varna za vožnjo. Sem imel isto izkušnjo z bljižnim srečanjem z kamnom na cesti. Guma dobila bulo...Po mnenju vseh vulkanizerjev za v kanto. Če kdo rabi p zero z bulo na boku lahko pride iskat :)
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Drugače s pa obrni na upravljalca ceste. To so pa ali občina ali DRSC. Mogli bi ti povrniti škodo...
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Inti napisal/-a:

_BiStRi_ napisal/-a:Zapelji se do enega kvalitetnega vulkanizerja, pa ti bo tole popravil!
Koga predlagaš?

Stipič - Fužine, tam bodo tudi strokovno ocenili ali je za v smeti ali za popravilo.

Najbolje da kar snameš kolo, pa daš rezervo za ta čas gor...

Čeprav...če imaš namen vzeti v prihajajočem tednu nove gume, nima smisla tega popravljat, kupi nove pa daj gor in zadeva rešena...za tistih par dni popravljat dat se ne splača, glede na to, da ti verjetno ne bo isti dan naredil...
145 QV,33,145,147,159 TI
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Živjo vsem,

danes mi je uspelo na notranji bočni strani predreti pnevmatiko.. Zadeva je zelo zanimiva, saj sem s pnevmatiko rahlo "zapel" ob kos železa na cesti nakar sem slišal, da pnevmatika pušča... Luknja je tako velika, da se komaj opazi, kot bi bilo rahlo odrgnjeno cca. 1mm. Pnevmatika je DOT 16 goodyear F1. Se da to popraviti oz. zamenjati samo 1 pnevmatiko, saj je s to prevoženo cca. 5-7T km? Hvala!
Odgovori
  • Informacija