Volanska letev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Ni možno
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Boš mel kej cajta ta tedn popoldne bi se pristavil pri tebi pa bi pogledal?
BodyLove
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Mar 15, 2017 2:31 pm

Nisem preprican, vendar mislim da je tudi meni sla letev. Avto se slis cudno, tudi ko gre naravnost da pa ne omenjam rikverc z obraćanjem kevo ali desno. Manj se slisi oz. Se ne,ce voziš in ga vrzes iz prestave vendar ko ga vrnes pa spet ta neprijeten zvok. Aja avto je 2.2 jts pravkar oporavil 134k in se odpravlja na servis :( javim se kaj pa kako...
BodyLove
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Mar 15, 2017 2:31 pm

No saj nekaj, pr meni ni letev ampak servo pumpa tko da nova pol stroska manj.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Zopet se javljam z tezavo okrog letve.
Tokrat jo bo treba menjat oz. obnovit. Ima kdo aktualne informacije glede tega? Kam na obnovo, cena, cas? trenutno se mi ne mudi ker sem na bolniski, tako da imam cas za premislek.
Ce koga zanima kako je so tega prislo pa v nadaljevanju...
Torej po menjavi servo olja iz neke gnojnice na zeleno tutelo, je škripanje izginilo za 4 mesece. takrat so se preverile tudi vse mansete ki so bile cele. Par dni nazaj se pojavi enak zvok. Preverim nivo olja in je bil na maksimum. Se dogovorim z mehanikom da avto dvignema in preverima, glede na opis je sumil lezaj amortizerja. Vceraj po nekaj km vozjne, je zacela glasove spuscat servo crpalka, na volanu so se cutili tresljaji pri zavijanju. Odprem posodico za olje in olja skoraj nic in penilo se je. Torej olje je nekam izginilo. Dolil sem 2dcl olja in zvok je izginil, tudi skripanja ni, avto pa sedaj pociva v garazi. Ugotovimo da verjetno v notranje mansete, kajti videti so mastne, ampak sigurno v notranjosti zadrzujejo olje.
Vem da je ze to vse napisano, ampak rabim aktualne info.
Aja, 159ka je letnik 2011 s "super" izboljsano letvijo ](*,)
Slika
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

Tudi meni je šla letev to na desni strani tako poka kot bi skladivom nabijal in pregledam podvozje in v letvi poka kot pri norcih
Letnik 2011 kao boljša letev!
Ps. Ce mogoče gdo ve v čem je pa fora rečimo letev iz letnika 2006 se letev po številki je ista kot l2011 samo ta ima zašiten pleh gor?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Vprašaj pri SERVO-COM d.o.o. Ljubljana :wink:
http://www.servo-com.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

vprasal servocom in odgovori da ne obnavlajo letve
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Se zezaš? Od kdaj pa to?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

tudi jaz dobil tak odgovor... prejsnji teden..
jaz bom verjetno vzel eno iz autodoc.si za okoli 300€, dobi pa se obnovljene iz poljske tudi za 200€..
Slika
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

Ja servocom pomojem nima več idej! Jst bom dobil rabljeno dobro če mi bo ratalo. Drugače pa prisotno odmontiral rastavil in pogledal v čem je keč ker to da ima luft gor pa dol je malo čudnu
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

V Mariboru obnavlja Seal trade, cena je 300€ v kolikor je letev uporabna, v primeru dodatnega brušenja in kromanja je cena 100€ višja. Kaj to pomeni ne vem, rabijo pa 2 delovna dni za obnovo.
Še nekaj, pašejo vse te nove letve na vse letnike in motorje? aut. menjalnik je izvzet. Kajti, pri lokalnem prodajalcu avtodelov sva najprej iskala po št. šasije, in mu je našlo le par proizvajalcev, pa še to je bila dobavljivost vprašljiva. Ko sem mu podal OEM kataloško in pač povedal da pašejo križem brera,spider,159 je naenkrat imel pred samo goro ponudbe.
Slika
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

kako si resil SIMONCELLI?
Jaz sem po dolgem in pocez preveril vse ponudbe, na koncu se odlocil za ELSTOCK iz autodoc. in kot da ni ze dovol sranja okoli te letve, so poslali napacno- za renault Taffic. Na eni strani skatle je bila prava kataloska, na drugi pa za renoja, in ta je tudi bila not :/ Zdaj pa te ceremonije z autodocom ki si jih vsak najmanj zeli..
pa sem še vsaj en teden brez avta :/
Slika
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

živjo tisti dan ko sem nameraval zamenjat letev sem ugotovil da zgornja vilica zglob šklopota a najmanj petkrat sem preverjal zračnost. in to na dvigalu ni blo nič čutit.tako da imam rabljeno letev za prodat če koga zanima
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

sicer ta letev ko je na avtu ima malo zračnosti gor pa dol ampak po cesti se nič ne sliši tko da pri meni je bilo vzrok zgornja vilica oz zglob
Odgovori
  • Informacija