Volanska letev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

malce srece v nesreci :)
sem ti pisal zs.
Slika
fleshyy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Sr Okt 17, 2007 2:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Cerkno

Včeraj bi mi morali narediti optiko ampak ni šlo, ker ima volanska letev preveč lufta. Nič ne škripa ali poka, torej bi se dalo menjati samo končnike?
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

so ti povedali, kje je luft? prav v zobati letvi?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
fleshyy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Sr Okt 17, 2007 2:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Cerkno

Ja, najprej smo menjali aksialni zglob, pa ni bilo nič bolje. Nagib koles se sploh ni nič spremenil, tudi če smo nastavili iz ene skrajnosti v drugo.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

ste zamenal oba?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

katero olje se priporoča za volansko letev?
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Danes se mi je pojavil ta čuden zvok. Je to volanska letev ali kakšna roka ali amortizer? Žal še nisem imel časa, da avto dvignem in pregledam stvari. Ali je že kdo imel podobne zvoke?
https://www.youtube.com/watch?v=i_Fd7HDh3LY" onclick="window.open(this.href);return false;
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

vivora napisal/-a:Danes se mi je pojavil ta čuden zvok. Je to volanska letev ali kakšna roka ali amortizer? Žal še nisem imel časa, da avto dvignem in pregledam stvari. Ali je že kdo imel podobne zvoke?
https://www.youtube.com/watch?v=i_Fd7HDh3LY" onclick="window.open(this.href);return false;

Danes dvignil avto in najdel vzrok za to nadležno škripanje. Škripala mi je kugla na spodnji vilici. Sem malenkost odmaknil gumico in z injekcijo nažgal masti. Zdaj je ok. Vilica je pa je bila menjana lani septembra in je TRW
Barci
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 05, 2017 10:56 pm

Bolj ko prebiram ta forum se mi zdi, da TRW sploh ni kvalitetno podvozje ne glede da je original. Glede na ostale znamke podvozja in vzdržljivosti so MEYLE HD, SWAG, STARK itd. dosti bolj vzdržljivi vsaj za druge znamke vozil. To so moje izkušnje in izkušnje mojih znancev. Pri svoji alfi 159 bo potrebno menjati vse roke in TRW sigurno ne pride v poštev.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

1.) Voziš Alfo in ne BMW.
2.) Med originalom in TRW-jem je razlika v kvaliteti.
3.) Koliko znancev vozi Alfo?
4.) Spet ta slaba Alfa, zakaj nimam BMW-ja?
Barci
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 05, 2017 10:56 pm

Če je taka razlika v kvaliteti med originalom in nadomestnim nima smisla kupovati TRW izdelke. Da eno leto zdrži in so že problemi in to ne en primer. Prej sem vozil volvota s40 in bil zadovoljen z njim alfo kupiš iz drugačnih razlogov kot volvota. Bila je že dolgo želja, da bi vozil alfo. Hočem samo povedat da TRW proizvajalec ni tako dober kot ga hvalite pa še ravno poceni ni.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

miljonkrat napisano pa še 1x... TRW, ki ga kupiš v trgovini z rezervnimi deli, ni isti TRW kot na pooblaščenem servisu! Zato pa je razlika! TRW kupljen v trgovini z avtodeli je dober, mogoče kašno leto, pol pa že škripajo roke! Kupuj dele podvozja na pooblaščenem servisu pa boste imeli najdlje mir!
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Je že kdo sam doma menjaval letev na 159? Je treba most dol spustit ali gre letev ven ob strani? Bom jo v prihodnosti menjal, ker ta na avtu je kar konkretno zarjavela. Zaenkrat sem jo ščistil in fajn namazal +nove manšete.Spomladi pa pred menjavo z letnimi gumami sledi menjava in optika.
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Načeloma ne. Zgolj prostora levo,desno moraš imeti dovolj, da jo pobereš ven s strani. Pa pri vijačenju nekaj občutka v rokah in
ustrezno orodje-gedore . Sam nisem tega še počel (tok-tok), sicer pa je TUKAJ link s slikami postopka. LP
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

To sem rabil. Nisem imel časa pogledat če gre. Orodja, znanja in občutka je. Rabim samo čas.Bom pa kupil še nove notranje in zunanje končnike ter manšete, da bo en čas mir.
Odgovori
  • Informacija