Alfa Romeo 156 2.5 V6 projekt

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Najboljši sistem je, da imaš vse dele v enem prostoru in te krame ne prestavljaš. Ker tako izgubiš vso sledljivost.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

te razne konektorje niti ne rabis oznacit ker so tako narejeni da pasejo samo na svoje mesto, se da lazje tak avto sestaviti kot starega yugota ki je imel 6 zic pa vse crne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
muttley
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Feb 18, 2016 6:58 pm
Kraj: Radenci

Mene pa bolj zanima kako si zadovoljen z 159-ko z 1.9 JTS motorjem? Kateri niso najbolj na dobrem glasu.
Razmišljam o nakupu 159 pa ne upam vzet JTDM-ja ker delam kratke relacije premalo km.

Hvala za informacije
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Pozdravljen v klubu 156tk v6 :mrgreen:

Me veseli, da nas je čedalje več takih, ki smo pripravljeni poštimat 156 z šestakom v nosu. Dandanes "ničvredna jajca", ki pa imajo potenical in če so dobro poštimane scat vozjo marsikater avto podobnega ranga. Da ne dolgovezim zaslužijo si drugo priložnost in se ne bojim, da nebi ratale bolj cenjene kot so trenutno.

Poznam prejšnjega lastnika tvoje alfe tako, da sem tudi avto že videl. Meni se je zdela dobra osnova in še kar poštiman avto. Rečeno mi je bilo, da je rja sanirana gledal pa je nisem spodaj tako, da me tole mal preseneča ko praviš da je treba pokrpat.

Preglej si mojo temo pa boš našel kakšno idejo ali pomoč pri dodelavah na svoji.

Z veseljem bom spremljal temo! Če imaš kakšno vprašanje pa kar na plan z njim z veseljem se pomaga.

Označevanje kosov je pa pametno pa naj bo še tako neumno kdaj videt. Kolkrat sem si rekel " ah sej to je tukej pa tistle tam " mine 2 mesca in gledam kose in šraufe ko žaba lešnik ahahhah. Jaz sem pri svoji to mal zanemarjal pa sem se na koncu včasih kar lovil, da je vse klapalo. Ni neumno kako sliko prtisnt pa kej označt :lol: .

Korajžno naprej!
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
kopic25
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Jun 22, 2016 10:33 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTS
Alfa Romeo 156 2.5 V6 24v
Kraj: Bresternica - Maribor

muttley napisal/-a:Mene pa bolj zanima kako si zadovoljen z 159-ko z 1.9 JTS motorjem? Kateri niso najbolj na dobrem glasu.
Razmišljam o nakupu 159 pa ne upam vzet JTDM-ja ker delam kratke relacije premalo km.

Hvala za informacije
Jaz sem z JTS zadovoljen, z njo sem prevozil 70k kilometrov. Zdaj ima 198k km.
Na cesti me ni pustila.
V štartu sem zamenjal sprednjo zgornjo levo roko, obnovil štarter in nardil mali servis.
Kasneje mi je kuna nagrizla nekaj cevi pa smo to zamenjali pa je avto predel dalje kot treba.
Dejansko samo redne zadeve poštimam sproti. Avto je malo rjav spodaj, sprednji most je malo načet ampak nič hujšega.
Dnevno delam cca 200km, mesečna povprečn poraba varira med 7.5 pa 8.00
Mestna je več.
Jtska se mi zdi vredu, poskočna je edino res na obratih prej se malo muči. Za vsak dan je vredu :)
kopic25
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Jun 22, 2016 10:33 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTS
Alfa Romeo 156 2.5 V6 24v
Kraj: Bresternica - Maribor

schumacher napisal/-a:Pozdravljen v klubu 156tk v6 :mrgreen:

Me veseli, da nas je čedalje več takih, ki smo pripravljeni poštimat 156 z šestakom v nosu. Dandanes "ničvredna jajca", ki pa imajo potenical in če so dobro poštimane scat vozjo marsikater avto podobnega ranga. Da ne dolgovezim zaslužijo si drugo priložnost in se ne bojim, da nebi ratale bolj cenjene kot so trenutno.

Poznam prejšnjega lastnika tvoje alfe tako, da sem tudi avto že videl. Meni se je zdela dobra osnova in še kar poštiman avto. Rečeno mi je bilo, da je rja sanirana gledal pa je nisem spodaj tako, da me tole mal preseneča ko praviš da je treba pokrpat.

Preglej si mojo temo pa boš našel kakšno idejo ali pomoč pri dodelavah na svoji.

Z veseljem bom spremljal temo! Če imaš kakšno vprašanje pa kar na plan z njim z veseljem se pomaga.

Označevanje kosov je pa pametno pa naj bo še tako neumno kdaj videt. Kolkrat sem si rekel " ah sej to je tukej pa tistle tam " mine 2 mesca in gledam kose in šraufe ko žaba lešnik ahahhah. Jaz sem pri svoji to mal zanemarjal pa sem se na koncu včasih kar lovil, da je vse klapalo. Ni neumno kako sliko prtisnt pa kej označt :lol: .

Korajžno naprej!
Schumacher.
Hvala za podporo.
Avto je v zadnjih 4 letih zamenjal nekaj lastnikov pred tem pa sem videl da je imel avto nekdo ki je lepo skrbel za avto.
Rjav je spodaj, nič pretiranega. Moram pa ga seveda slečt do konca pa da vidimo kaj se se skriva.
Muči me malo kaj se je dogajalo z servisi in delom na motorju in elektroniko. Sveti mi lučka za abs, včasih se prižge oranžna lučka za motor. V glavnem ni pa v slabem stanju res ne.
Avto pa je superca, zvok je super, moč tudi, vodljivost za FWD je super za moj okus :) menjalnik veliko boljši kot v 159 vsaj po moji laični presoji.

Še enkrat hvala, pogledal bom tvojo temo in če bom imel vprašanje te pa bom pobaral in zagnjavil s kako informacijo.

Lp

Live long and prosper!
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Vsa čast za pogum :) . Sicer pa lahko za nasvet vpraša tudi na forumu. Večinoma boš vedno dobil bolj ali manj zadovoljiv odgovor. Pa tudi kakšen nepotreben komentar. Ampak to si ne smeš vzeti k srcu.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
kopic25
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Jun 22, 2016 10:33 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTS
Alfa Romeo 156 2.5 V6 24v
Kraj: Bresternica - Maribor

Scremer napisal/-a:Vsa čast za pogum :) . Sicer pa lahko za nasvet vpraša tudi na forumu. Večinoma boš vedno dobil bolj ali manj zadovoljiv odgovor. Pa tudi kakšen nepotreben komentar. Ampak to si ne smeš vzeti k srcu.
Scremer hvala.
Smo vajeni vsega, tak da ni zamer :)
kopic25
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Jun 22, 2016 10:33 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTS
Alfa Romeo 156 2.5 V6 24v
Kraj: Bresternica - Maribor

Evo pjebi, jaz se po daljši odsotnosti ponovno oglašam na forumu. Z kratkim opisom kaj se je menjalo in kaksna je trenutna smernica za dalje.
Moj Alfa projekt se je nadaljeval in se še nadaljuje. Po začetni želji, da avto slečem in ga v nulo poštimam sem si premislil.
Mislo sem da tako kot pri prvem seksu vem kaj delam pa sem potem videl da nisem taki majster, se je tudi tukaj to izkazalo ampak nič ni to takega da se nebi mogli naucit iz napak.
Zakaj sem si premislil? Ker vem pri sebi, da projekta nebi uspel dokončat v doslednem času,
mene pa je proga in poslušanje bussota preganjalo v glavi ko, alkoholika vonj po špiritu.

V glavnem danes je avto vozen, preživel je že en trackday na Marofu. Zdaj se pripravljam na drugega.

Menjave:
-Obnovil sem sprednje stebricke, ker so bli gnili.
-menjano je tesnilo ventildekla
-menjani so španarji (nevem kateri, vprašajte kolega ko mi je sraufal :P)
-orinki na fuel railu
-nove svečke, filter olja, olje
-popravljen izpusni sistem
-manjsa popravila,izboljsave in olepsave engine baya
- novi sportni filter in odrezan resonator na intaku (lusn zvokec je dobila na intake soundu - priporocam)
-menjani paneli armature in volan (leseni)
-manjsi lepotni popravki
-še kakšne malenkosti katere sem pozabil

Bodoče planirane predelave:
-itak prvo damage control od trackdaya (nove ploščice TRW in zavorno olje ATE) - provided bi alfa-r trgovina - poročam kak se bo odrezalo-srcno upam da bo zavorno olje zdrzalo temperature
- po nekaj trackdayih(dva sem nardil z daily avtom) sem ugotovil, da prva stvar so bremze, gume pa vredu sedež vse ostale predelave pridejo za moje pojme lahko kasneje
- kratkorocni plan je zrihtat sendvic plato na filtru olja pa stevce za temp in druk olja (ima kdo priporocilo kaj in kako?), nekaj weight reductiona, pa spravit akumulator na zadnjo os
- itak sedež
- daljsi plani pa so misljeni v smislu hlajenja in vzdrzevanja motorja na visjih obremenitvah torej, mislil sem si dat not oil catcher, pa neki oil cooler in air vente za hlajenje bremz (ima kdo z tem iskušnje)

Torej avto je v tem trenutku planiran na semi trackday semi sunday use. Vse v okvirih še možne registracije in homologacije.

Evo to je to zaenkrat.

Lp Blaž

Pa upam da se kaj vidimo na progi.
kopic25
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Jun 22, 2016 10:33 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTS
Alfa Romeo 156 2.5 V6 24v
Kraj: Bresternica - Maribor

Aja slike pridejo, ko pridem iz dopusta.

Slik pametnih pa itak ni vlko.

Raje se vozim :P
Lp
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

A to si ti naročo :mrgreen:

Za sendvič plato in pa set števčki + senzorji priporočam aliexpress. Lahk ti dam tut linke komot. Jz sem tut za sebe tam naročal, da si bom na 164 dodal še temperaturo olja :)

Hladilnik olja set pa priporočam plato s termostatom + cevi in hladilnik set od Turbo Works (poljaki), ki delajo za normalne denarje zelo solidne zadeve.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Dobrodošel nazaj =D>
kopic25
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Jun 22, 2016 10:33 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTS
Alfa Romeo 156 2.5 V6 24v
Kraj: Bresternica - Maribor

Killergame17 napisal/-a:A to si ti naročo :mrgreen:

Za sendvič plato in pa set števčki + senzorji priporočam aliexpress. Lahk ti dam tut linke komot. Jz sem tut za sebe tam naročal, da si bom na 164 dodal še temperaturo olja :)

Hladilnik olja set pa priporočam plato s termostatom + cevi in hladilnik set od Turbo Works (poljaki), ki delajo za normalne denarje zelo solidne zadeve.
Evo ja to sem bil jaz hehe :)

Sem na aliexpressu vido ja, vprasanje je kak potem to zdruzit? Torej plato z senzorji pa plato za hladilnik?
Lahko v ono plato ko je za hladilnik nasraubam senzorje?
Hvala za info, lahko tem enkrat to pri tebi narocim od turbo worksa?
Al moram preko njihove strani.
Odgovori
  • Informacija