Čuden / Tuleč zvok motorja - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Alfa156 sport
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Maj 16, 2005 10:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Zadnje čase, ko spustim plin, se čuje iz motorja nek šum kakor da nekaj tuli, ko dodam plin pa izgine.Včeraj se ustavim na pumpi in je dokler nisem ustavil pošteno tulilo!

Ima kdo kako idejo kaj je narobe?
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Servo volan/pumpa? Preglej kolicino olja in barvo le tega?

LP
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

jermenica na alternatorju verjetno
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Alfa156 sport
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Maj 16, 2005 10:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Vrok napake je bila cevka od filtra nafte do pumpe !
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Pozdravljeni

Sem nov na forumu, sem prvic lastnik AR in to je moj prvi post. Opravicujem se za naslov teme, ampak nevem kako bi drugace predstavil tezavo, ki pa je sledeča.

Avto vžge normalno in pelje se normalno, ko se temperatura dvigne na 90° se ob sprostitvi noge z plina čuje zvok uuuuuu kot da bi turbina žvižgala. Ali kakšen ležaj tulil,ko je avtomobil v prostem teku se ne cuje nic vendar cim daš po gasu in gas spustiš in obrati padajo se sliši ta zvok. Avto normalno potegne samo se je neprijetno voziti. Gre pa za AR 159. 2.4 210 konjsko različico prevoženih 128.000 kilometrov v originalnem stanju.
K mehaniku sem že peljal sumi na ležaje napenjalcev jermenov. Pravi da bi postopoma razdiral dokler ne ugotovi tega zvoka vendar se mi zdi to neprofesionalno. Pa sem se odlocil vprašati na tem forumu. Od glavnega servisa je minilo 3 leta in prevozenih je 70.000 km od menjave le teh.



Edit: Premaknjeno v obstoječo temo ....
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Za začetek snameš mikro jermen(e) in vžgeš motor. Če zvoka ni več prisotnega, je težava res nekje na napenjalcih/ležajih mikro jermena ali servo črpalke ali klima kompresorja.

Če ne pa iščeš naprej.
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Pred dvema dnevoma sem opravil velik servis, saj smo mislili da zvok izhaja iz območja jermenov. Menjan je bil zobati jermen, napenjalec, vodna pumpa ter mikro jermen in napenjalec in zvok je še vedno prisoten. Mehanik je imel avto na dvigalu 12 ur. testiral je vse kar bi lahko povzročalo ta zvok, menjalnik, turbino, jermene, klima kompresor, jermenico glavno in od alternatorja in servo pumpo. Torej vse kar je se je dalo testirati se je testiralo ter ugotovilo, da ne povzroča tega neprijetnega zvoka. Edino kar mehanik ni mogel preveriti je bila pumpa goriva ali COMMON RAIL.

Ali je možno da pumpa goriva oddaja tak zvok ? Ima še kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo?

Avto se obnaša normalno, vžge normalno vleče normalno, ne kadi, ne trokira in poraba je normalna. Zvok se pojavi samo, ko se avto segreje ko je mrzel zvoka ni prisotnega.

Gre pa se za AR 159 2.4 210KM 130.000 Prevoženih.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jermenica mikro jermena je OK?
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Mikro jermen se je snel dol z avta. In se je mehanik zapeljal en krog. Zvok je ostal prisoten.

Torej vsi deli ki so povezani z mikro jermenom niso bili takrat v funkciji.
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

No po zapravljenih skoraj 500€ za razne diagnoze je bila resitev najbolj banalna kar je lahko bila.

Ob menjavi olja motorja, se je problem odpravil. Sam nisem mogel verjeti, ampak po menjavi olja in oljnega filtra je tuleč zvok izginil. Sedaj nevem ali je bil krivec slabo olje ali je kaksen čuden zvok izpušcal sam filter olja. No samo da je rešeno :D
Zadnjič spremenil amir90, dne Če Jan 04, 2018 6:11 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Zelo drago olje...
Odgovori
  • Informacija