Slaba svetilnost kratkih luči - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Imate kaj težav s prabolami na lučeh? Da postanejo zatemnjene in se svetilnost zmanjša?
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Jaz sem jih moral zamenjati... viewtopic.php?f=8&t=20985&start=675#p522190" onclick="window.open(this.href);return false;



Edit: Izbrisan zgornji citat ...
easyrider
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 1:09 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm 16V, TI

Nekaj osnovnih vprašanj:

Vgradil bi originalne bi-xenon žaromete namesto zdajšnjih H7.

- so kakšne težave z vgradnjo oz. paše brez problema?
- je bistvena razlika v svetilnosti v primerjavi s ksenon kitom?
- pranje žarometov - je nujno, da gre skozi tehničnega?

Hvala in lp.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Govorim za 156, 159 ima verjetno enako.

Priklop je drugačen za xenon, kot za navadne luči.
Za tehnični je pranje dovolj.
Če ne dobiš rabljenih luči, bi razmislil, če se splača menjati
AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

No glede slabe svetilnosti sem imel tezavo na 166...ta avto je bil v temi za videt k da mu pozicijske gorijo ne dnevne... voznja ponoci je bila nemogoca... kupoval sem vse mozne zarnice in zapravil juhuhu dnarja brezveze... no nato se odlocil da razdrem luci in vse ocistim. Posebej leco odbojnike.. nekaj plastike sem polomil a hvalabogu nc kj kar se nebi dalo ustimat... opral sem vse z destilirano vodo ne z navadno... sestavil ...dal notr zarnice...paf... k da je dan sredi noci. Jst sm s tem resil drago zamenjavo fokusov. Tko da samo samo prah in saje so ovirale svetilnost....ce komu kj pomaga
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Živjo alfisti, trenutno imam xenon kit s canbusom in mi je crknil en balast. A ima kdo mogoče kit brez canbusa in je ok, ali so kakšne težave (utripanje ostalih žarnic itd)? Ker nov kit brez canbusa stane isto kot balast s canbusom...

Lp, Mare
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Za kratke luči ne potrebuješ canbus ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

O hvala..
Uporabniški avatar
cmrlj
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Nov 21, 2013 10:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ali je kdo v zadnjem času kupoval nove navadne luči za H7 žarnice od Magneti Marelli ali od AI in kje, kakšne so izkušnje?

Pri nas sem našel sprednje žaromete in zadnje luči na https://www.silux.si/" onclick="window.open(this.href);return false; in http://www.avtomotive.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Cene so okoli 200 EUR za kos + dostava.

V angleških in italijanskih trgovinah sem našel žaromete od Magneti Marelli. Cene so okoli 150 EUR za levi kos in 200 EUR za desni kos + dostava. Ampak desnega nimajo na zalogi.

Silux je po mojih izkušnjah neresen in če je približno primerljiva varianta drugje, ne bom več naročal pri njih.
Avtomotive car parts Boštjan Marc s.p. je na isti ulici v Ajdovščini, zanimivo. Lastnik je drug, ne vem ali so kaj povezani ali ne.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Na avtodoc poglej, tam boš našel največ in najbolj ugodno. Imaš pa tudi na forumu prodajalca rezervnih delov za Alfe, kontaktiraj ga.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
cmrlj
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Nov 21, 2013 10:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

legenda1979 napisal/-a:Na avtodoc poglej, tam boš našel največ in najbolj ugodno.
Izgleda v redu tale avtodoc, ampak imajo isto zalogo in cene kot tiste trgovine, ki sem jih našelv Italiji in UK, torej desnega žarometa nimajo. Celo spletna stran je povsod narejena enako. Cene so sicer v redu.

Izgleda, da bom težko dobil take nesrečni desni žaromet ravno od Magneti Marelli. Kakšne so pa druge znamke:
Diederichs
Abakus
Prasco
Van wezel
Johns
Tyc in Depo ne bom, ker sem slišal dovolj slabih kritik od drugih.
legenda1979 napisal/-a:Imaš pa tudi na forumu prodajalca rezervnih delov za Alfe, kontaktiraj ga.
In to je?
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Killergame17 je nick (ali nekako podobno), alfa-parts.net mislim, da je stran. Ime pa je Filip Štirn, če se ne motim. Pa ne delam nobene reklame, par stvari sem tam naročil in je bilo vse ok.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Dober glas seže v deveto vas, Filip je taprav naslov. Če si član kluba imaš tudi -12% popust ker je naš partner, podjetje se imenuje Alfa R.

http://www.alfa-parts.net/Default.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Več partnerjev si pa oglej na zavihku partnerji:

http://alfa-klub.com/partnerji/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

cmrlj napisal/-a:Avtomotive car parts Boštjan Marc s.p. je na isti ulici v Ajdovščini, zanimivo. Lastnik je drug, ne vem ali so kaj povezani ali ne.
Med siluxsem in Boštjanom ni nobene poslovne povezave, se pa fantje verjetno poznajo med sabo :mrgreen:
Je pa Boštjan kul dečko in bo rad pomagal, ga poznam osebno.
Uporabniški avatar
cmrlj
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Nov 21, 2013 10:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Naročil sem Diederichs luči pri autodoc. Imajo dve varianti, ena je poceni, piše quality Depo / TYC. Druga je dražja, quality je Bosch, Premium Quality. Vzel sem seveda tole premium quality varianto, upam da bo vsaj približno zadovoljivo.
Odgovori
  • Informacija