Zamakanje / Voda v kabini - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a si menajal vodila zadnjih šip ?
Uporabniški avatar
chipo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 11, 2010 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Ne nisem menjal. Vendar voda prihaja v kabino nekje spredaj, saj so tepihi na pragovih suhi, ali?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

če imaš avto parkiran na ravnini in če je mokro tam k si obkrožil na sliki, ti teče nekje zadaj. čene bi mel mokro pri voznikovih in sovznikovih nogah ker je tam najižja točka.
Uporabniški avatar
chipo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 11, 2010 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Tako je, vendar ni mi jasno kako pride voda do tiste luknje, saj so tepihi na pragu suhi. Poleg tega se voda zliva iz tiste luknje na zadnji tepih. Bolj sem imel v mislih, da voda doteka pri vetrobranskem steklu.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

maš original strešne nosilce ?
Uporabniški avatar
chipo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 11, 2010 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Ja.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

za foro poglej če zamaka na mestih kjer so pritrjeni nosilci.
sm že mel primer da je zamkat začelo po obnovi nosilcev.
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

učeraj kupil kolega 159 in prvi dan jo prpelje pokazat in sem takoj vidu da mu voda kaplja na desni strani na tepih teklo je pa po desnem stebričku.vzrok pri menjavi šipe so fulali linijo lepila tako da pol metra sploh ni bla šipa zalimana.sma pol zalimala z notranje strani
fleshyy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Sr Okt 17, 2007 2:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Cerkno

Živjo,
Tudi moja 159ka ima isti problem. Zamaka ubistvu pri vseh vratih. Katero tesnilo naj bi se uporabilo?
justgoanddrive
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 6:03 pm

Pozdravljeni, imam zelo trdovratno težavo z zamakanjem vode na moji alfi 159 2006, 2.4 karavan.

voda se pojavlja na voznikovi strani spredaj in zadaj, no zadaj je stvar res ekstremna ](*,) Prejšnjo soboto sva s kolegom, ki je dober klepar stvar notr razdrla komplet, tepicerijo, stebričke, pragove, sprednji stol skratka vse... ostal je samo pleh :D Nato sem se vsedel na sredino avta kolega pa je avto sprical z vodo, konkretno. Po 10ih minutah je avto suh nikjer sledi... prevjrila smo vse možne logične defekte ki bi se lahko pojavili.. odtoki, napeljava, ki vstopa v armaturno oziroma v kabino iz sprednje strani.. filter zraka kabine, prostor v katerem je motor brisalcev smo močili in močili po dolgem in po čez a sledu od vode v kabini ni :) ko pa pada dež... v avtu poplava.

Antena je bila preventivno zatesnjena, stebriček, prvi in drugi suha, prostor za rezervno gumo suh, avto ni nikoli imel stresnega nosilca za kolesa, prtljaznika, zadnjih luči še nisva previrila....??!! Vrata odpadejo, tesnijo prevjrjeno 10x :) nimamo več idej ne moči prosim za kakršn koli nasvet.

Edino znamenje, ki bi lahko bil krivec je, da ko vodo počasi s plastenko zlivaš v voznikov kot 10cm pred koncem vetrobranske šipe tako, da se voda steka delno po levem blatniku delno po karoseriji na tla se pojavi kavna žicla vode blizu naslona za levo nogo, ki ga ima voznik.. (mogoče) Tam je nekakšna luknja v karoserijo avtomobila in zgleda tako kot, da se tam vn pocedi(res je težko definirat točno)...
Ali je mogoče da so vari popokali oz lepilo oz karkoli ne vem da bi voda pronicala tam skozi v blatnik in nato v prag avta in nato notr.. skratka nimamo več idej

naslednja postaja je razdret prednij levi del avta in pregledat stvari...

hvala vam za ideje in nasvete, drugač pa alfa poleg tega da se rada kopa v vodi teče kot ura pri 216 tisoč prevoženih :)

lep pozdrav



Edit: Premaknjeno v obstoječo temo ....
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Pri moji zateka skozi vrata. Pri vsakem dežju se pojavijo kapljice vode na pragu in nato na tepihu. Bom spomladi razmontiral vrata in zamenjal tesnilo na pločevini na vratih.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Dve znani lokaciji zamakanja sta: zamašeni odtoki pod vetrobranskim steklom in zamakanje preko notranjih panelov na vratih - tista stiroporasta zaščita.
Slika
Pa seveda pregled odtokov iz vrat.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Sem že imel tapeto dol in se lepo vidi, da priteče spodaj, ko je stik kovinskega panela in vrat. 159 nima te stiroporaste izolacije ampak kovinske panele.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ah ok, se oproščam. :oops:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
justgoanddrive
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 6:03 pm

El Barto napisal/-a:Dve znani lokaciji zamakanja sta: zamašeni odtoki pod vetrobranskim steklom in zamakanje preko notranjih panelov na vratih - tista stiroporasta zaščita.
Slika
Pa seveda pregled odtokov iz vrat.
Ne eno ne drugo zal :) prevjrjeno in ni to krivec
Odgovori
  • Informacija