Ex 145QV, po novem Brera (str.9)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... 9_330.html" onclick="window.open(this.href);return false;
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Hvala za ta link. Če je vsa roba na tem linku kvalitetna, potem vsa stvar niti ni tako ekstremno draga - nekaj čez 500€ za Bilsteinove športne amortizerje in 130-140€ za vzmeti (razen če ni to cena po komadu). Vprašaj ostaja edino homologacija - predvidevam da kakšnih 50-100€? Zanimivo pa mi je,da je kit amortizerjev in vzmeti dražji, kot če bi jih kupoval ločeno :-k
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Jaz imam amortizetje od tukaj. Cca 10 dni sem čakal na paket iz Nemčije.
Homologacija pride 32€, sem plačal prejšnji teden, sicer ne za vzmeti.
Kaj ni cena enaka? Po moji matematiki...
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

:oops: prehitro pisal in premalo pozorno gledal. A se da homologacijo nardit na tehničnih pregledih al je treba it do kake bolj specializirane inštitucije?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Delajo na tehničnem pregledu.
V Tolminu so preleni, da ti bodo poiskali in poslikali številke na vzmeteh, tako, da jih pri montaži sam poslikaj.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Hip hip hura za naše tehnične :mrgreen: Hvala za ta info, bo kar koristen ko (če) se spravim v ta podvig :)
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Zadostuje tudi, če poslikaš številke, preden montiraš na avto.
Če te zanima, kako se 156-ka pelje na tem podvozju pa povej :mrgreen:
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Men se zdi -3 cm na Breri že malo preveč "hardcore".Ko se bom odločil za ta podvig bom vzel najverjetneje 18-25mm. Se mi zdi, da bo še nekako najbolj podobna višina serijski TI različici.

https://www.ebay.com/itm/Eibach-Pro-Kit ... 100623.m-1
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Saj to ne vem,koliko je avto še uporaben če se ga zniža za 3,5 cm? Po drugi strani, a se sploh splača nižat samo za 1-1,5 cm :-k Mater, do včeraj sem bil že skoraj odločen, da bom nižal, potem pa sem se moral peljat po eni čudoviti cesti (lokalci bojo verjetno poznal - Grahovo ob Bači - Bukovo), pa sem že s serijskim podvozjem moral biti kar pozoren, da nisem kam prijel, tako da me je vse skupaj malo minilo.
(čeprav me počasi spet prijemlje :mrgreen: )
Banny, mislim da bom zanimanje potešil ko (če) bomo nardil kak meet :D
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Ti si tudi izrazil željo, da bi rad videl, kako izgledajo 19" na Breri na Stock podvozju. Evo ti ene....

http://www.alfavisione.net/news/2010/09 ... alian.html

Mislim, da je nižanje obvezno na 19" :mrgreen:

EDIT: Šele zdaj sem videl, da ta Brerina v linku ima dimenzijo 235/35/R19, v originalu pa je 235/40/R19
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Uf, ja stock podvozje in 19'' je no-go. Tudi ta razlika v dimenziji pomojem ne more predstavljati tako velike razlike (vizualno). Mislim, da bo potrebna kar konkretna investicija če se odločim za 19 :mrgreen:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

No, pa da ne bom samo razglabljal o nižanju in feltnah - dve sliki kar tako z današnjega smučarskega izleta na Zoncolan
Slika
Slika
In moram povedati, da je Brera kljub "izjemni"prostornosti smučarjem bolj prijazna in uporabna kot Astra GTC. Pa še eno opažanje, ki ni vezano na Brero. Na parkirišču je bil parkiran tudi en Stelvio.In klub temu, da ni bil quadrifoglio in da je bil v neki rjavo-zeleni barvi, zadeva pade v oči. Zelo.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Manjši update - sprednji pirelliji so odslužili svoje, tako da so bili zamenjani za Toyo proxes sport. Na astri so se dobro obnesli, bomo videli kako bo v malo večji dimenziji. Prvotno je bil v planu Uniroyal rainsport, vendar pa se je "3-5 delovnih dni" dostave na gumedirekt zavleklo že na 3 tedne, tako da sem vse skupaj poslal nekam in pri lokalnem vulkanizerju nabavil Toyo. Po menjavi gum je bil opravljen še tehnični ter podaljšana registracija, danes pa sem se lotl še malo estetike. Z dexalom in gobico sem se lotil vseh 4 auspuhov, ki se po enournem tretmaju dosti bolj svetijo kot prej. Niso sicer še taki, kot bi želel, računam pa da bo še en enourni tretma zadostoval :)
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Uniroyal je u qrcu guma, je toyo boljša izbira.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Hja, s Toyom sem že imel izkušnje, z Uniroyalom pač ne. Sicer mi je kar nekaj kolegov priporočalo Uniroyal, ampak po zaslugi izjemne počasnosti gumedirekta sem ponovno pristal na preverjeni robi :) Kaj pa je narobe z uniroyalom?
Odgovori
  • Informacija