Moj trenutni vozni park...

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Upam ,da je bil tole še zadnji nakup!
Cevi za hladilno tekočino. Bo nekaj impro lige, ker za nekaj cm originalne cevi dati skoraj 50€... [-X

Pa še kup objemk za vse cevi!

Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Počasi gre proti koncu!
Sem prvenstveno reševal problem z navoji v bloku, za pritrditev glave. Navoji so zelo globoko v luknji, za 200mm navojni sveder želijo imeti 142€, kar ni normalno! Sem najprej klasični sveder navaril, no, sosed mi ga je navaril, na M8 vijak. Izgledalo je vse super, dokler se nisem dotaknil, dobesedno, spoja z malim kladivcem. Je vijak odletel kot s katapultom. Je bilo samo čeljust do tal! Izgleda je bil material po varjenju ubijalsko prednapet. Tuhtam, kaj sedaj in oči predlaga, da naredim navojni sveder kar iz starega vijaka za glavo! Ja super! Se lotim dela, delati kanale na vijaku s fleksom, igranje z ognjem itd, kar ugotovim, da gorim… :firedevil:
Ni mi bilo hudega, na srečo, samo oblačila sem moral »zamenjati« :mrgreen:
Navojni sveder, home made je in še vedno odlično opravlja nalogo. Sem bil presenečen sam nad sabo!

Potem pa moped v avto, na nove nosilce in zlaganje skupaj. Predelava na klasično sklopko, z enomasnim vztrajnikom, tudi uspešno izvedena! Upam, da bo ta konec tedna konec sage!

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Zelo dobra ideja tole z predelavo vijaka v navojni sveder 8)
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Končno, skoraj končano vse!
Vse sestavljeno in zmontirano. Impro liga s cevmi za hladilno tekočino odlično opravljena in zadeva deluje. Vse sveže tekočine, popravljeno na podvozju, kar je bilo narobe skupaj zloženo že od prej, porinem iz garaže na plano in…
Poizkusim vžgati in zadeva kresne v prvo, kot da sem se malo pred tem pripeljal domov! Je še kolega firbčno gledal, kako bo s prvim vžigom pol pa vsem samo :shock: :eek: ! Vse potekalo BP, ko je avto delal na mestu.
Grem testni krog, nedaleč od doma, avto hudo vleče, potem pa samo rdeča lučka. Se je motor preveč segrel, crknil termostat v zaprti poziciji. Pa sem ga pred montažo preveril z vročo vodo, če odpira. In še ko je avto delal na mestu, je voda normalno krožila v sistemu. Dost vsega, kolega pošlepal do doma, ob priložnosti kupim in zamenjam termostat in tipalo na termostatu.

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Fino si zrihtov.
Čestitke =D>
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Torej, v ponedeljek zvečer saga dokončno končana!
Zamenjal sem še termostat in senzor temperature na termostatu in avto gre ko sam satan! 8) Sem zključil s testno vožnjo okrog 23. ure :mrgreen: , malo podil srne po hribih ampak nad rezultatom sem navdušen! Včeraj končno avto doma, ga žena takoj uporabi in tudi ona navdušena. Pa še kot naročeno je bilo, ker je bilo tako deževno vreme.

Edina jeba je, ker od ogretega avta še vse tako smrdi in pol še vse v garaži smrdi. Ga je treba hitro zvozit, teh 1000km, da se "razdiši in še 1x zamenja olje.

Hvala, Uroš! 8) Upam ,da bo za doooolge kilometre!

Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Včeraj dokončno končano!
Peljal sem jo še na avtooptiko, Bučan, da nima nog preveč na X... :mrgreen:

Pod črto pa, 2428,38€, brez mojega dela in časa.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Čestitke, da si se spravil rihtat!

Vse preveč se meče stran dobre avtomobile zaradi tega ker se "ne splača popravljat"!

Look on the bright side! 2500€ / 500.000km je sam pol centa na km za amortizirat :)

Me pa zanima kako se ti je na daljši rok obnesla predelava "končnikov" stabilizatorja, ki si jih montiral od Vectre? Je bilo kaj težav? Špila OK? Moram tudi jaz se lotit to zrihtat ker mi občasno poka.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Predelava končnikov od Vectre je topshit!
Dela in dela! Je bila predelava narejena že pred mojim lastništvom in še vedno dela. Tudi če je treba zamenjat končnike, je to manj kot hoby popravilo in strošek za 2 končnika je okrog 5€, skupaj s pivom, katerega popiješ med delom...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Torej, po 26 dneh uporabe in prevoženih 1880km, sem delal servis na 1000km... :mrgreen:
Polsintetiko zamenjal za sintetiko. Zamenjal sem pa še senzor za temperaturo. Ko sem menjal termostat, je bil tudi senzor Vernet. Ampak zadeva se je nekajkrat segrela in očitno dajala ECU-ju čudne podatke. Včasih je tudi dokaj ohlajen ob zagonu motorja vklopil ventilator... Tokrat sem pa kar original, by Mopar, kupil. Zdej pa gasa naprej! 8)

Slika Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Danes sem šel iskat originalne 16" feltne za Kappo. So slučajno priletele naokrog.
Če kdo morda potrebuje, prodam pnevmatike ki so na platiščih Nokian Line 205/55 R16 91V XL, okrog 6mm profila (nisem meril jaz), dot pa je, kolikor sem na eni zapazil, letnik 2015. Če koga gume zanimajo seveda. Za enih 15€ po kosu.

Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Danes sem se zapeljal en krog, spotoma BP naredil tehnični pregled in je s5 mir za naslednjih 365 dni... 8)

Pa s5 pohvale glede izpravnosti vozila, s strani preglednika!

Pa 2 pripombi:
- ena šoba mal visoko šprica na vetrobransko steklo
- prednji D žaromet nima izrazitega reza snopa
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Lepo, moja je tudi včeraj šla skozi brez pripomb (nisem pozabil not dat navadnih žarnic :) ), prebarvana tokrat tudi ni bila ... :lol:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

HE HE, sej ne more bit vse! :mrgreen:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ta konec tedna za foro preobul s 15" na 16". Ko sem ravno dobil orižiži feltne... :D

Slika Slika
Odgovori
  • Informacija