Avtomatski menjalnik / Q-Tronic: 1.9 in 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

Hm nima nobenega usnja... je vse vodljivo v plastiki.. sam res nebi razdiral...
159-KA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Dec 05, 2017 7:35 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-tronic
Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Kraj: Ajdovščina

Verjetn se ti kaj zatika gumb na prestavni ročici, saj če ga ne stisneš ročice ne moreš prestavit iz P v R
AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

Ja je pa res da tudi stikala oz.gumba nisem mogel porinit notr da bi lahko prestavil. A je mogoce zadeva v rocki ?
159-KA
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Dec 05, 2017 7:35 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-tronic
Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Kraj: Ajdovščina

Si držal ob tem tut zavoro, ker drugač ti gumba ne odklene (za ruknit iz P-ja)
AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

159-KA napisal/-a:Si držal ob tem tut zavoro, ker drugač ti gumba ne odklene (za ruknit iz P-ja)
Ja kot pravim sem ponovil postopek 3x.. res mi ni jasno...k se na svojem sluzbenem kombiju zajebo ucer k sm automatsko drzal samo zavoro in palil avto...hahaha bil je pa v prstavi k je rocn menjalnik... sm mislu da bo utrgal use skp... mah tko je k ceu vikend vozim alfo med tednom pa kombi... no zanc sm celo se odpeljal od doma in avto nkamor ne salta prstave... gledam gledam...poslusam obrati skor na konc naviti...no potem vidim da je kombi.... #-o
AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

Danes dognal v cem je problem da menjalnik v narekovajih zasteka... q-tronic ko avto parkiras malo na klancu ugasnes avto ...das v P in obvezno zategnes rocno... moj primer... : se pripeljem na rahel klanec, dam v P in kljuc vzamem ter grem... ko pa pridem v avto stisnem zavoro palim avto in spet ne gre iz P v R dokler ne zategnes rocne zavore. Kao neka blokada da avto ne spolzi po bregu... tko da ni fora ne v rocki ne v nicemer razn v rocni zavori..
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Navodila za uporabo so priložena z razlogom.
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

žival napisal/-a:No danes problem rešen. Čeprav je bil avto pri stepančiču, preklicu sem vse od aguzzonija do Zege pa noben ni vedel zakaj se gre. Je pa lokalni mehanik takoj vedel v čem je problem. Problem je bil v kontaktih na kontrolni plošči menjalnika, kjer je bil slab stik in zato ni zaznalo položaja. Stric je stvar na novo polotal, zraven zamenjal še ročko v kateri se je zlomil feder in stvar spet deluje kot nova. :wink:

Zdravo

žival če ni skrivnost nam zaupaj tega mehanika.


Hvala,Lp
Samo italijan :)
Uporabniški avatar
rainmaker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Dec 07, 2012 9:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode

Zdravo,

Imam en "občasen" problem z menjalnikom/menjalno ročico na moji AR 159, 1.9 JTD, 2008 150KM.

Gre za to, da včasih enostavno noče dat iz park mode-a, oz ne moreš stisniti gumba za preklop.
Potem odprem mini drsno loputico pri voznikovi strani menjalne ročice in s kleščami povlečem za tisti kovinski del proti sebi, ki sprosti ročico in omogoča, da prosto prestavljam.

Kdo mogoče ve, kaj bi to bilo?

Hvala za pomoč!



Edit: Premaknjeno v sorodno tematiko ...
Odgovori
  • Informacija