Čuden zvok (Ležaji?) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Tem okrog cudnih zvokov je veliko. In pri meni se je poleg ostalih zvokov, katere bom moral uvrstiti v druge teme pojavil en zvok, ki prihaja iz motorja.

Zvok opisati je podobno kot bi opisoval barvo. Sem imel posneto, ampak sem resetiral telefon in zvocne posnetke pozabil naloziti na kompjuter.

Skratka ob voznji nad 70km/h, se slisi iz motorja zvok, ki je podoben zvoku, ko je pocena izpusna cev. Spet ta zvok ni tako mocan, ampak vseeno ob voznji je opazen. Drugih simptomov ni, ki bi nakazovalo na neke morebitne probleme. Edino mogoce kar sem opazil, da sem v 15k moral doliti okrog 0.5 olja. Luz na cesti ni, tako da ne vem kam je zginil. Mogoce je to normalno, ampak je pa prvic, da sem moral doliti olje.

Ne vem kaj bi lahko bilo poceno v sprednjem delu. Ga pa peljem kmalu na mali servis, tako da se bo videlo vse, ampak vseeno mogoce kaksna ideja, da vem povedati mehaniku na kaj naj se fokusira.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Posnel ponovno.

https://vocaroo.com/i/s0AhELnsQRTB" onclick="window.open(this.href);return false;

Dobro uho bi moralo zaznati zvok, ki se mi zdi problematicen. Najvec se slisi to cudno tuljenje, ko vozim v ovinkih in sicer ko bolj na levo zavijam. Od 35sekunde sem vijugal po cesti in vsakic, ko mocneje zavijem v levo se slisi tulec zvok.

Zvok postane tudi enakomeren, ko vozim npr. 80km/h, vendar se intenzivnost najvec poveca kot sem napisal, ko vozim v levo stran.

Polosovina mogoce?

P.S. Ignorirajte pis vetra proti koncu videa. To je problem zase, ki tudi mori. Sedaj je bolj prioriteta resiti problem tega zvoka, saj je cedalje bolj intenziven.
Zadnjič spremenil b_bay, dne Sr Jun 20, 2018 8:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Ležaje si preveril?
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Zhagar napisal/-a:Ležaje si preveril?
Nicesar se nisem preverjal. Sele cez en teden grem k mehaniku, pred odhodom sem vseeno mislil, ce ima kdo kaksno idejo, da vemo priblizno kje je problem.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Najverjetneje sprednji desni kolesni ležaj.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Ok, hvala za odgovore. Bom se fokusiral na lezaje.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Pa ce je lezaj, a je zadeva kriticna al se lahko vozim se kaksen teden? Ne bi rad delal 3 termine pri mehaniku. Sedaj imam mali servis, pa menjat moram diske in ploscice, pa se ta problem bi v tem dnevu resil. Termin imam pa sele v ponedeljek cez en teden.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ti samo vozi. Se še ne sliši kritično
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Ok. Sem pa ze danes bil pri prijatelju, ki je mehanik za tovornjake, pa je vrgel oko in ja imeli ste prav desni lezaj, za levi ni cisto preprican, bi moral avtomobil bolj pretestirati.

Okej, skratka moram v nakup lezajev.
Jaz kupujem v Nemciji, tako da bi mogoce potreboval se en nasvet in sicer kaj kupiti.

Cene se gibljejo od 40-130€

Jaz bi vzel oba, pa je, ker se bojim, da bom danes menjal desni, "jutri" pa bo problem z levim...prijatelj pravi, da malo narobe razmisljam, saj bi tako moral potem menjati se zadnje. Tako, da nisem cisto preprican.

Naj vzamem SNR? To bi bila neka srednja varianta, pride okrog 92€.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Tvoj prijatelj ima prav.
Kaj pa skf?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Snr samo prepakira robo dobaviteljev in tako tudi ni vedno vrhunska roba.

Glej raje kake skf. Pa menjaš samo ležaj ki je glasen ali pa daje začetne znake utrujenosti. Koneckoncev en kolesni ležaj za 159 le ni tako poceni, da bi jih za ziher menjaval.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Reseno.
Zamenjana oba lezaja. Enga menjat sedaj, druzga cez dva mesca je IMO bedarija. Lepo zamenjat in imam mir.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Levi zdrži nekih 10-20% več kakor desni zaradi slo cest, ker je desni bolj na udaru.
Zadnji niso tak problem ker je avto zadaj dosti lažji in tudi vpetje je drugačno.
Odgovori
  • Informacija