Tresenje podvozja pri pospeševanju - AR 159 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pogonske gredi od General Ricambi so načeloma zelo kvalitetne in kot nove so tudi prvovgradnja (vsaj bile so!) pri FLAR/FCA avtomobilih. Mogoče imaš res "Srečno" roko, da si naletel na nastavljeno bombo. Ali pa je težava res drugje v pogonskem sklopu.
Sam osebno imam zelo dobre izkušnje s pogonskimi gredmi omenjenga proizvajalca. KOlikor sem gledal, se res dobi gred že za manj kot 100€ ampak kvaliteta je pa lahko vpraščjiva. Jaz sem dal za obe gredi od GR nekaj čez 400€... (ja, vem da cena ni ravno merilo... :) )

@doberman:
- mislim, da je že v SSKJ-ju napaka, ker nobena os ne prenaša vrtilnega gibanja, ampak samo gred. Tako so nas učili že v OŠ pri fiziki in pa celo obdobje izobraževanja na Strojni šoli in fakulteti.
- tujih izrazov ne moreš šrevajati v svoj jezik, ker je rezultat (lahko) čisto napače. Treba je vedno poznati kontekst, kje se nahaja uporabljena beseda in na kaj se navezuje.
- nikakor ni provociranje, le vprašanje je bilo, na katerega odgovor so nas že v OŠ naučili.
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Jaz tudi opažam vibracije med vožnjo, kot da bi prihajale iz sprednjega voznikovega kolesa. Pojavljajo se cca. 2x tedensko in povsem naključno, ob pospeševanje, zaviranju ali zavijanju. Po vsem tem branju predvidevam, da gre za težave okoli zgloba/polosovine. Včeraj sem bil pri enem mehaniku, kateri mi pravi, da v kolikor gre za zglob oz. polosovino, se on s tem ne ukvarja in da najdem nekoga drugega da to ureja. Zanima me ali je to zahtevno demontirat in pol montirati. Sam se nebi spuščal v to, ne vem pa ali je tako delo za zaupati nekemu popoldancu zaradi same narave zahtevnosti dela? :-k :-k
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kako je na 159-ki ne vem, na 156-ki za menjavo polosovine porabiš dobre pol ure, če te ne heca kakšen vijak.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

jaz imam pa problem, da se mi avto trese nad 150km/h.

To se mi dogaja že precej časa, pa mi ni jasno kaj bi bilo. Gume niso krive, ker sem imel zimske in sedaj letne pa je isto. Volan je čisto miren, samo cel avto se trese, mogoče se potem pri višji hitrosi malo umiri. Se komu sanja, kaj bi bilo, mogoče počen feder? Na prvi pogled sicer nisem opazil, da bi bil.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Povite feltne
Tega balansiranje ne reši
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Bolj aksi.

Na delti imam isto težavo med 100 in 120. Menjane gume, felge naprej nazaj, nove felge, menjani notranji in zunanji zglobi pa še vedno
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Je možno, da je volanska letev? Ker z volansko imam že nekaj časa problem, da ima malo lufta. Volan sem opazil, da se rahlo trese, ko ga spustim, ampak ko ga držiš se ne čuti nič.
Odgovori
  • Informacija