Slaba svetilnost kratkih luči - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz sem pred pol leta kupil TYC od facelift.si.
Luč je bila res poceni, tu nimam kaj rečt... Sveti pa glih toliko kot je bila poceni. Ne priporočam. Bom probal rešit s kakšnimi novimi žarnicami, čeprav ne vem če se splača. 2x kupim nove v upanju na boljšo svetilnost, pa bo 50€.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Že N-tič na tem forumu!
Če je projektor/reflektor žarometa slab, slabo narejen/naparjen odbojni del, ne pomaga niti 1kW žarnica s pomožnim agregatom!

Vsi, ki imate slabe parabole na svojih 159/Brera/Spider modelih, bi se lahko zbrali in skupaj kupili en komplet rabljenih žarometov. Potem bi pa vsak posebej lahko dal obnoviti parabole, na novo napariti in v tistem času bi koristil "zasilne" žaromete iz skupinskega nakupa.

Samo predlog... :)
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Resnica glede luči na 159-ki je takšna, ali svetijo slabo ali zelo slabo. Pri zadnji opciji bi mogoče res nekoliko pomagala obnova leče in ponovna naparitev vendar ne poznam nikogar, ki bi šel to delat. Enostavno luči niso narejene tako, da bi dobro svetile, sam dizajn jim to ne omogoča. To je pač cena "lepote" saj to vsi vemo. Zato tudi vidiš, da ljudje tiščijo not razne xenon kite, led žarnice, super "night vision" lampe in ne vem kaj še ne... Po mojih izkušnjah (sprobal sem veliko kombinacij) je vse skupaj brezveze in metanje denarja vstran, nič ne naredi nekega čudeža. Trenutno imam notri žarnice za 6-7 €, bistvene razlike med "night vision" za 40€ ni, s tem, da mi je to sr... crknilo po 2-3 mesecih. Pa da se razumemo, luč sveti slabo že odkar je bila nova. Govorim za h7 žarnice, z original xenon-om nimam izkušenj.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
cmrlj
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Nov 21, 2013 10:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ja, saj se strinjamo, ampak eno so nove luči, ki svetijo slabo, a vsaj približno zadovoljivo, drugo so stare luči, kjer se od parabole skoraj nič svetlobe ne odbije, leča je prežgana, plastika pa motna in pri nekaterih tudi popraskana.

Odpiranje, čiščenje in naparevanje tu nima veliko smisla, ker bo leča še vedno motna, plastična "šipca" prav tako. Plus problematično razstavljanje in lepljenje nazaj.

Zato se kupuje nove luči. Kako bo v praksi, bomo pa videli, ko jih dobim in montiram.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Damijan napisal/-a:Že N-tič na tem forumu!
Če je projektor/reflektor žarometa slab, slabo narejen/naparjen odbojni del, ne pomaga niti 1kW žarnica s pomožnim agregatom!

Vsi, ki imate slabe parabole na svojih 159/Brera/Spider modelih, bi se lahko zbrali in skupaj kupili en komplet rabljenih žarometov. Potem bi pa vsak posebej lahko dal obnoviti parabole, na novo napariti in v tistem času bi koristil "zasilne" žaromete iz skupinskega nakupa.

Samo predlog... :)
Se strinjam in mi je jasen prvi stavek. Samo en znam si razlgat ugotovitev MaStrovih experimentih. Čeprav nisem ravno za razno razne LED kite, fake xsenon itd zadeve.

Moti me, da sem zaradi slabe svetilnosti kupil novo luč, ki pa sveti enako kot prejšna. Podoben primer sem imel na 407, sem tudi kupil nove luči proizvajalca TYC in je bilo precej boljše. Malo €, malo muzike se mi je pa na 159 pokazalo. Čeprav cca 90€/luč, vseeno ni poceni, je pa ceneje od drugih proizvajalecev. Ko potegnem črto...stran vržen denar.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Točno tako, kot je že legenda1979 omenil:
legenda1979 napisal/-a:Resnica glede luči na 159-ki je takšna, ali svetijo slabo ali zelo slabo.
Enostavno luči niso narejene tako, da bi dobro svetile, sam dizajn jim to ne omogoča. To je pač cena "lepote" saj to vsi vemo.
.... in to je pri H7 žarnicah čisto dejstvo, ne glede na to kakšne so parabole, leče in zaščitno steklo, zato nobena menjava z novimi ne bo pomagala.
Pri prvem xenon-kitu sem dojel, da se svetilnost da izboljšati, pri današnjem LED-kitu pa je še toliko boljša, praktično odlična.
Moji "eksperimenti" so obrodili sadove. Ja, res sem zapravil nekaj denarja za to, ampak koga to briga. Izkušnje sem delil z vami in upam, da sem komu pomagal. To je bil tudi namen. Tisti, ki nimate 159-ke z navadnimi H7 žarometi najbrž ne veste, kako se je voziti ponoči v dežju s takimi lučmi ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

S halogen h7 je res porazna svetilnost na 159, jaz sem dal xenon kit notri in je bolje, recimo sprejemljivo.
LED žarnice pa imajo nekaj kotov kjer je slabo osvetljeno, razen če so kitajci že pogruntali 360 stopinjski kot svetilnosti. :mrgreen:

Mastr, enkrat moram v živo videt na tvoji tole LED situacijo.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

So pogruntali, so ...
Upam, da mi uspe 1.decembra priti na srečanje v LJ. Mislim, da te bo LED navdušil :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pa se ve, je napaka v sami konstrukciji parabole ali je naparjeni odbojno reflektorski sloj poden kvaliteta?

Kaj pa zamenjava projektorjev, za projektorje z lečo, kot razmišlja @El Barto v svoji temi?
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

cmrlj napisal/-a:Ja, saj se strinjamo, ampak eno so nove luči, ki svetijo slabo, a vsaj približno zadovoljivo, drugo so stare luči, kjer se od parabole skoraj nič svetlobe ne odbije, leča je prežgana, plastika pa motna in pri nekaterih tudi popraskana.

Odpiranje, čiščenje in naparevanje tu nima veliko smisla, ker bo leča še vedno motna, plastična "šipca" prav tako. Plus problematično razstavljanje in lepljenje nazaj.

Zato se kupuje nove luči. Kako bo v praksi, bomo pa videli, ko jih dobim in montiram.

Se malo vmešavam v temo..(problematično razstavljanje in lepljenje nazaj) .a ni v tem videu prikazano, da se parabolo z lečo odvijači in nato vse lepo sčistiš?

https://www.youtube.com/watch?v=pgZBtLWRR_s&t=29s" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
cmrlj
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Nov 21, 2013 10:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Luči sem dobil in montiral. So povsem enake kot tiste, ki so bile do zdaj originalno v avtu, torej AL, isti model ipd. Razen seveda da so nove, čiste in zato bolje svetijo. Že ko pogledaš luč podnevi, je razlika, vse čisto, lepo, prozorno, nobenih motnosti.

Ko sem sam v temi na istem dovozu ki ga uporabljam že leta, zdaj vidim normalno, ker se res vse razsvetli, pred menjavo je bilo pa slabo. Vendar je to primerjava po spominu, tako da raje primerjam z ostalimi avti na cesti ponoči: na oko sveti tako kot večina ostalih avtov, na prometne znake desno bi rekel, da celo bolje od večine ostalih. Razlog je lahko tudi, da ima marsikdo samo prenizko nastavljen snop in zato moj avto bolj razsvetli, ker je pač sveže nastavljeno. Kakorkoli, pred menjavo je večina drugih avtov opazno bolje razsvetlila cesto.

Nove luči niso noben presežek, so pa povsem dobre. Če sem malce krut, a povsem realen - kdor z novimi original lučmi ne vidi dovolj dobro, ni zdravstveno sposoben za vožnjo. Problem s temi lučmi je po mojem mnenju samo trajnost. Ker so tako majhne, se toliko bolj grejejo in z uporabo slabšajo hitreje kot pri drugih avtomobilih.

Toliko o praktičnih izkušnjah. Če kdo želi še vedno razstaviti celo luč in očistiti, pa veselo na delo, in poročajte o rezultatih, da bo še komu koristilo pri odločitvi. Do zdaj sem videl na netu kupe razglabljanja in modrovanja velikih teoretikov in slavnih filozofov, a nobenega, ki bi se dejansko uspešno spravil to narediti na 159. Kljub temu, da imamo vsi (ali smo imeli) težave s slabimi lučmi.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Še eno vprašanje okoli tega;se splača spolirati kratke luči,bo kaj bolje,je že kdo poskusil ?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Misliš zunanjo šipco ali parabolo?
Karkoli pravzaprav že....ja, se splača :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Zunanjo šipco,ja...ti si mi že rekel,da se splača...a si sam delal ?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ne, Sladjo mi je naredil in sicer zelo na hitro, pa je vseeno bolje.
Če bi se detajlno lotil poliranja bi bilo še boljše. Bova spomladi ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija