Brisalci: Težava / Problem - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Prižiganje zadnje meglenke pozimi... imate senzor za dež?
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Nisem našel na napeljavi problema. Se pa tudi nisem kaj veliko več ukvarjal z njim.

SilverMan, imam senzor za dež.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

prižiganje zadnje meglenke, VDC error in podobni simptomi se pojavljajo ponavadi pozimi (ko je mrzlo) in tkoj po zagonu oz pa prvem stisku bremze, po par metrih vožnje, po prižigu luči....

kolikor vem ima to veliko 156k podobne probleme, problem pa je v večini v akumolatorju in v napetosti v sistemu ( da voltaža pade pod določeno mejo - špica)
156 ima zelo občutljivo / dovzetno elektroniko na padce napetosti ( torej ko je mrzlo, takoj po zagonu in ko prižgeš večji porabnik) in ob tem generira neko "napako"

slabši je akumolator, bolj pogosto se tako prižigajo meglenke, nedelujoč VDC in podobno.
ob ponovnem zagonu ponavadi vse to izgine
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zdaj sem zamenjal motorček za prednje brisalce. Zaenkrat delajo, upam da tako tudi ostane...
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

Pozdrav vsem
Na moji alfici 156 se mi danes dogaja, da ko prižgem luči se prižgejo tudi brisalci (prednji). Ko luči ugasnem brisalci pobrišejo še 2x in se ustavijo. Brisalce lahko ustavim ko so luči prižgane tako, da iztaknem varovalko brisalcev, ali iztaknem konektor desne obvolanske ročice.
Se komu sanja kje naj se lotim???

Hvala in lp
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

Problem rešen. Težava je bil rele ta pranje žarometov. Ta rele se nahaja nad predalom na desni strani. Rele sem iztaknik in problem ni več.
Odgovori
  • Informacija