Počena glava - AR 159, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
dolores26
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Dec 28, 2017 12:07 pm

Hja pocena glava to sem tudi sam kriv saj sem to sedaj kupil in nisem vedel,zaradi takih problemov pride pa samo zaradi ekologije motorja saj zaradi sesaknega kollektorja in pdf filtra ki je zabit se pregreva motor in poci glava to pa seveda zaradi nevednih lulekov ki ne odstranijo pdf ali pa gga menjajo in se to lopute na sesalnim kolektorju so hiba ce se vse to odstrani pravocasno glava ne poci tako da ne govorte da ima hibo Alfa ampak ljudje ki ne vozijjo avta na servis
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

dolores26, upam, da je tole tvoja prva in zadnja tako nečitljiva objava ... =;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

dolores26 napisal/-a:Hja pocena glava to sem tudi sam kriv saj sem to sedaj kupil in nisem vedel,zaradi takih problemov pride pa samo zaradi ekologije motorja saj zaradi sesaknega kollektorja in pdf filtra ki je zabit se pregreva motor in poci glava to pa seveda zaradi nevednih lulekov ki ne odstranijo pdf ali pa gga menjajo in se to lopute na sesalnim kolektorju so hiba ce se vse to odstrani pravocasno glava ne poci tako da ne govorte da ima hibo Alfa ampak ljudje ki ne vozijjo avta na servis
To žal ni res.
Glave pokajo zaradi napake v samem materialu, oziroma procesu izdelave.
Tudi v 156 in 166, ki nikoli niso imele loput v kolektorju ali DPFja, glave gladko pokajo.
Pokajo glave na avtih tudi po tem ko so DPF, EGR in ventili že davno odstranjeni.

Imaš pa tudi primere ko je avto original in ima 400k prevoženih pa je glava še OK.
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Mene pa zanima kok je se 159 z 2.4 motorjem ki jim se ni počila glava motorja,ter koliko kilometrov imate lastniki s tem motorjem se brez tezav z glavo?
Spremljam malo anet,in ne mine meseca da ne bi bila kaksna s poceno glavo gor.
Moja ima 270k km,pa zaenkrat se prva glava,upam tko ostane.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Kolk pač imaš sreče. Veliko je odvisno od stanja diz, kvalitete morebitnega čipanja, teže desne noge in kvalitete fabricijevega dneva, ko so vlivali glavo, ....

Je pa tako da večina teh glav (sploh glav v GM obdobju) je razpokanih med ventili vendar samo toliko, da še sistem približno funkcionira. Malo več kadi zaradi tega, hladilna pa še ne ščij v valje

Kolikor mi je pa znano pa ni neke razlike v kvaliteti glav pri 200 in 210 konjski verziji motorja. Obe sta slabi.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Kras
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Apr 21, 2017 3:27 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 JTDm Sportwagon
Kraj: Kraški Alfisti - Sežana

sajer napisal/-a:Mene pa zanima kok je se 159 z 2.4 motorjem ki jim se ni počila glava motorja,ter koliko kilometrov imate lastniki s tem motorjem se brez tezav z glavo?
Spremljam malo anet,in ne mine meseca da ne bi bila kaksna s poceno glavo gor.
Moja ima 270k km,pa zaenkrat se prva glava,upam tko ostane.
Ojla. Jst imam 159 2.4 letnik 2009, alora 210 konjska verzija. Kar se tiče kilometrov grem proti 180.000km. Tudi moja ima zaenkrat prvo glavo, moram potrkat po lesu hah :)
alko1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: To Feb 17, 2009 8:36 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 2,4 JTDM 2006

Živjo,
je znak,da je počila glava tudi zmanjkovanje hladilne tekočine?
Občasno jo moral doliti običajno na 2000km, čeprav se to zelo spreminja in pa tudi količina "manjkajoče tekočine".
alko1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: To Feb 17, 2009 8:36 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 2,4 JTDM 2006

Aja, drugih zankov kot je moder dim in vrenje v posodi ni.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Kje ste kupili novo glavo, ko je ta počila?
Zaenkrat imam ponudbo za 900 eur (komplet, ventili, odmični,....)... je kje kakšna boljša (za novo)?

Bi bilo kaj interesa za group buy?
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Jz mam za max 635€ obnovo glave v stanje nove (če je manj počena je ceneje, to je max možen strošek za primere kot so bile počene na po 8+ mestih). Vse na novo povarjeni in ojačani prekati plus garancija. Do zdej kolikor vem, še ni blo primera, da bi ponovno počila.

Pač čist za info :)
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Saj ravno tega me je strah.

Če je 8 možnih mest za razpoke, je pa počeno na 4-ih. Popravi se štiri. Ostale pa lahko udarijo ven v naslednjih 50.000 km. Meni se zdi nakup nove (in zagotovo mir za 250.000 km) ravno s tega razloga racionalen. So tudi ventili novi, odmični,...
S kakšnim group buy-em pa bi zaprli še kakšnih 70-100 eur.

Pri obnovi bi morali avtomatsko obdelati vse možne lokacije razpok. Ne iščem najcenejše rešitve, temveč najboljšo.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Ampak če se ne motim se ojačajo vsa mesta potem, glih zato, da nebi potem počilo na preostalih. Lahko preverim ta podatek, pa ti javim.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Če je 900 nova z ventili in odmičnimi je to ugodno. Verjetno je brez injektorjev?
Obnovljena je še vedno obnovljena, če dobiš garancijo na delo ok, brez nje pa se mi ne zdi smiselno. Tistih 300€ ni takšna razlika, ker to zlahka stran vržeš če boš rabil še enkrat menjat. S tem da še vedno not vrtiš stare komponente, ki lahko tudi odpovedo kadarkoli. V bistvu daš tistih 630€ samo za delo, ne za material.

Tudi same odmične in ležaji ter odmikači so obrabljeni, posledično manjši performans mašine. Da si za 200.000 hladen, mislim da se ne splača šparati na tem delu. Štartaš na 0km po menjavi, s obnovljeno pa na tistih 200-250.000 in čez 200 si na 400.000.
Počeno glavo pa še vedno lahko razkosaš za dele, mogoče dobiš 100€ nazaj, bog si ga vedi.
asc1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Feb 10, 2019 6:43 pm

Zdravo, kje si dobil ponudbo za 900€, prosim sporoči mi, tudi sam bom verjetno kupil novo, ko vidim kaj bo ko bo mehanik odpru motor.
ROBERTH napisal/-a:Kje ste kupili novo glavo, ko je ta počila?
Zaenkrat imam ponud2bo za 900 eur (komplet, ventili, odmični,....)... je kje kakšna boljša (za novo)?

Bi bilo kaj interesa za group buy?
Uporabniški avatar
Mebusta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jul 28, 2016 8:51 am

Killergame17 napisal/-a:Jz mam za max 635€ obnovo glave v stanje nove (če je manj počena je ceneje, to je max možen strošek za primere kot so bile počene na po 8+ mestih). Vse na novo povarjeni in ojačani prekati plus garancija. Do zdej kolikor vem, še ni blo primera, da bi ponovno počila.

Pač čist za info :)
A lahko kaj več poveš, kaj vse spada pod teh 635€? Samo popraviš glavo in sestaviš s starimi deli ali se kaj menja (novi tefloni, ventili, itd)? Koliko je garancije, 1 leto?
Killergame17 napisal/-a:Ampak če se ne motim se ojačajo vsa mesta potem, glih zato, da nebi potem počilo na preostalih. Lahko preverim ta podatek, pa ti javim.
Se popravi samo razpoke ali se ojačajo vsa mesta?


Zelo me mantra firbec, da menjam trenutno 156 za 159 2.4 jtdm, ampak me skrbi tole pokanje glav motorja in problemi sklopk. :-k
Odgovori
  • Informacija