Raznorazne okvare / težave – Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Petrol
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Sep 15, 2011 9:58 am

mathew napisal/-a:Pozdravljeni,

evo sem vam dolzan odgovor.
Zena mi tudi ni povedala, da je 1 dan nazaj tankala in s tem verjetno natankala slabse gorivo (PETROL) , zaradi tega goriva je javilo napako (lucka), katera pa se je ugasnila,
ampak seveda zaradi te napake avto ni vec sel tako kot bi moral.

Smo priklopili na test,kjer je pisalo napacno poljenje enega celindndra izbrisali napako in avto gre kot mora.
Takoj sem potem dotankal gorivo (100) in avto je brez napak.

Glede MA filtra. Letniki 2011 tega filtra niso imeli.

lp,Matevz
Spoštovani,

ocena, ki ste jo podali ne temelji na dejstvih, ampak je zgolj vaše mnenje, vaša izkušnja. Dnevno se trudimo in vse neodvisne raziskave tudi potrjujejo, da kakovost Petrolovih goriv namreč prav nič ne zaostaja za ponudbo ostalih ponudnikov goriv v Sloveniji kot tudi širše. Ne nazadnje to potrjuje tudi dejstvo, da na Petrolovih servisih dnevno oskrbimo več kot 200.000 kupcev, ki so z njimi zadovoljni in ne beležijo nikakršnih težav.

Z našim stališčem seveda ne izključujemo možnosti morebitne napake, ki bi izhajala tudi iz našega prodajnega mesta, zato smo pri tovrstnih pritožbah vedno pripravljeni sodelovati. A je pred tem potrebno najprej ugotoviti dejanska dejstva. Težava v delovanju motorja, kot je opisana v omenjenem prispevku, je namreč lahko posledica tudi mnogih drugih dejavnikov, kar omenjajo tudi ostali uporabniki, ki so se odzvali na zapis.

S spoštovanjem,

Silvan Simčič
Tehnični razvoj, kakovost in varnost
Petrol d.d., Ljubljana
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ne vem zakaj, ampak že od nekdaj krožijo govorice, kako ta in ta dobavitelj goriv nudi manj kvalitetno gorivo. Največkrat se res omenja Petrol ampak po moje zato ker ima največ bencinskih črpalk. Za vsako drugo napako, ki jo vrže avto ljudje krivijo gorivo. Sam že vsaj 20 let tankam na različnih črpalkah, pač katera je takrat najbližje. Večinoma so to Petrolove črpalke, pa nisem imel zatadi tega nikoli nobenih težav.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

....in pa, da z ne-Petrolovi gorivi delajo več kilometrov.... Larifari.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Vsake toliko se pojavi šarža s slabšim gorivom. Večina jih ne opazi, ni pa to razlog da je gorivo tip top, ker če prihaja do napak ni.
Količina vode v gorivu in alkohola v gorivu se tudi spreminja od ponudnika do ponudnika in med posameznimi dostavami in s tem tudi lastnosti goriva.

Kaj imate v starih podzemnih rezervoarjih pa najbolje sami veste. Tudi neočiščena dostavna cisterna ali pa povečanje vsebine delcev pri dotakanju v podzemno cisterno lahko povzroča težave voznikom.

Nekaj let nazaj ste imeli tudi škandal glede dizelskega goriva in serijskim ribanjem mašin.
Tako da govoriti to da "mi nič krivi, pri nas vse štima" je glupo ](*,)

Saj verjamem da ste kakor PR služba dolžni braniti čast in ugled podjetja in ste za to tudi plačani, samo ne mi prodajati bučk, kako je vedno vse ok.
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Petrol napisal/-a:
mathew napisal/-a:Pozdravljeni,

evo sem vam dolzan odgovor.
Zena mi tudi ni povedala, da je 1 dan nazaj tankala in s tem verjetno natankala slabse gorivo (PETROL) , zaradi tega goriva je javilo napako (lucka), katera pa se je ugasnila,
ampak seveda zaradi te napake avto ni vec sel tako kot bi moral.

Smo priklopili na test,kjer je pisalo napacno poljenje enega celindndra izbrisali napako in avto gre kot mora.
Takoj sem potem dotankal gorivo (100) in avto je brez napak.

Glede MA filtra. Letniki 2011 tega filtra niso imeli.

lp,Matevz
Spoštovani,

ocena, ki ste jo podali ne temelji na dejstvih, ampak je zgolj vaše mnenje, vaša izkušnja. Dnevno se trudimo in vse neodvisne raziskave tudi potrjujejo, da kakovost Petrolovih goriv namreč prav nič ne zaostaja za ponudbo ostalih ponudnikov goriv v Sloveniji kot tudi širše. Ne nazadnje to potrjuje tudi dejstvo, da na Petrolovih servisih dnevno oskrbimo več kot 200.000 kupcev, ki so z njimi zadovoljni in ne beležijo nikakršnih težav.

Z našim stališčem seveda ne izključujemo možnosti morebitne napake, ki bi izhajala tudi iz našega prodajnega mesta, zato smo pri tovrstnih pritožbah vedno pripravljeni sodelovati. A je pred tem potrebno najprej ugotoviti dejanska dejstva. Težava v delovanju motorja, kot je opisana v omenjenem prispevku, je namreč lahko posledica tudi mnogih drugih dejavnikov, kar omenjajo tudi ostali uporabniki, ki so se odzvali na zapis.

S spoštovanjem,

Silvan Simčič
Tehnični razvoj, kakovost in varnost
Petrol d.d., Ljubljana

Pozdravljeni,

tudi moja zena je tankala vedno skoraj na istem mestu in ni imela prej nikoli tezav.
Nikjer tudi nisem zapisal, da ima PETROL slab bencin, ampak tonco tako kot je povedal ze predhodnjik je v tem primeru prislo do slabse kakovosti goriva (voda,kondenz, smetje), lahko da so bile cisterne prazne in s tem seveda vecje moznost nesnage v gorivo.

Glede napake, se je pokazalo da je bilo tocno gorivo krivo, avto sedaj gre cisto brez problema.

lp,Matevz
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Jaz sem imel zanimivo prigodo.

Na parkingu ~30 vozil, vsi stojijo priblizno isto casa (5-7 dni), vsi dizli, vsi relativno novi avti ( 2008+), samo en ni vzgal (alfa 159, naftni filter star 10 mesecev, originalen).
Vzgala ni ker je "zmrznila" nafta.

Bila je edini avto na parkingu s Petrolovo nafto.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Ja tak kot je zgodba iz Slovenskih Konjic, ko je mojster mešal bencinu vodo. 1x se je zasral in preveč zrečil. Sledila je vrsta avtov, ki so par metrov za črpalko crknili.

Jaz tankam striktno 95 bencin in to vsepovsod: Petrol, Mol, Agip, Enni, Esso, Q8. Do zdaj ni bilo nikoli težav.

Pa da ne bomo samo Petrola mleli, na OMV-ju sem dobil rabljeno avstru vinjeto. Seveda sem prodajalcu skoraj glavo vtrgal.....
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

Bom kar jaz napisal, da je Petrol sranje. Ko imaš avto kateri dela zelo prefinjeno (japonc) se pozna vsaka kaplica razlike. Ne bom pozabil, ko sem delal tudi manj kot 70km manj z polnim tankom od petrola. Razliko v performasih pa opazil takoj, čim je prišel v obtok. Pri dizlu se mi je enako zgodilo.
To pa da te kot živino šetajo po trgovini da prideš do blagajne pa sploh ne bom komentiral.
Raje naredim 10km več kot pa da tankam na Petrolu. V lj jih je pa na žalost večina.

Aja, z bencinom in nafto v tujini naredim krepko več kilometrov. Toliko o kvaliteti v slo.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Glede na to, da delam v naftnem poslu zelo dobro vem kakšna je kvaliteta v Slo. kar se goriva tiče in se nikjer ne zaostaja za tujino (ob postavki, da govorimo o certificiranem gorivu). Če so že kje težave, potem so to na ravni zelo slabo pretočnih črpalk, kar pa ni težava s kvaliteto goriva pač pa s stanjem same opreme. Da so pa prodajali bazna olja z barvilom kot dizel, je pa nekaj povsem drugega in je kaznivo dejanje ...

Se pa lahko spustimo v podrobnosti, če je komu v interesu.

Še največ dejanskih težav je bilo leta 2017 zaradi zakonske uvedbe B7 dizla, sploh pozimi (biodiesel ima višjo gostoto kot EN 590 in prihaja do težav pri zelo nizkih temperaturah, zato je pozimi potrebno prilagajati vsebnost diodizla na minimum, kar pomeni, da moraš na ravni rafinerije/skladišča opraviti mešanje za vsako šaržo posebej). Ali pa uvedeš "nov" produkt, ki je B0 in mu praviš zimski dizel :wink:

Zakonsko je pri nas pozimi -20 CFPP, kar pa je z visoko vsebnostjo biodizla praktično nemogoče doseči oz. moraš dodajati spet določene aditive za zvišanje pretočnosti, ki pa imajo neznane vplive na vse ostale standardne aditive v gorivih.

RON 95 so pa načeloma vsi z E5 in to že leta in leta. Enako 98+, čeprav le-ta goriva ne vsebujejo visok % etanola, pač pa ETBE.

In še to: tudi, če točite gorivo samo na eni črpalki in vedno isti produkt, to še ne pomeni, da ste dejansko vedno točili isti produkt iz iste rafinerije z istimi lastnostmi. Sicer odvisno od frekvence prodaje goriva ampak je čisto običajna praksa, da zjutraj in zvečer ne točite več istega produkta.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

A je že komu crknila kaka ledica v lučeh? Če ja, me zanima kak ste reševali.
Meni je tretji stop luči.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Salfa Romeaab
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: To Apr 25, 2017 10:29 pm
Vozilo: Giulietta 2.0 JTDm 150
Kraj: Zasavje

Tretja zavorna luč?
lahko bi bil vzrok kabel/žice tam kjer se prtljažna vrata odpirajo/zapirajo.

Glede na to kar sem bral o slabostih Giuliett - če je crknila kakšna luč na zadnjih vratih je bil dostikrat vzrok deformiran kabel.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Da crkne cela tretja zavorna luč bo verjetno kriv res splet kablov v pregibu prtljažnih vrat (na vrhu).
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Kabli so bli 2 leti nazaj lotani in 2 mesca nazaj.

Crknila je ena ledika izmed vseh, tak da niso kabli.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Ima kdo kakšno idejo kako tole uredit? Upam, da ni potrebno luči kupovati...

Zadeva je bila do sedaj takšna, da so včasih, ko sem prižgal luči ledike crknile oziroma nekajkrat pomežiknile in je javilo napako. Danes sem opazil, da so crknile že ko sem dal kontakt.

Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

konektorje preglej pa ščisti kot prvo, pol pa naprej raziskovat do kje pride elektrika.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Odgovori
  • Informacija