Predelava na plin Mercedes

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Pozdravljeni

Brat je po 12 letih zamenjal svojo 156 jtd s prevoženimi 492.000 km z malo novejšim Mercedesom CLS 500. seveda po mesecu dni navdušenja nad navorom in zvokom benzinskega osemvaljnika je opazil da v primerjavi z Alfo konkretno bolj pogosto obiskuje benzinske črpalke in se je rodila zamisel da vgradi plin v to zverino. Na internetu je zasledil več ponudnikov, ki vgrajujejo plinske naprave ampak zdej pa je vprašanje katerega izbrati? Izbor je zožil na dva ponudnika in sicer Plineks in pa Tartarini. Zanima nas ali ima kdo izkušnje z omenjenimi izvajalci?
Kontaktiral sem oba izvajalca in sta mi naredila izračun, plineks 2400€ in pa Tartarini 1750€. Zanima me ali Plineks toliko boljše opravi delo da računa toliko več?
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Naj proda in kupi dizla. Zaj* s plinom ni vredno.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Sploh pa ne pri Plineksu... Tam so pravi mesarji za avtomobile..... Tam ti s samoreznimi vijaki vijacijo direkt v podn avta za dovod plina..... Toplo toplo odsvetujem..
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Plin je top ce mas narejeno kot treba. Priporocam taranttinija. Odsvetujem plinex
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

jst mam ze drugi V6 na Prinsu. Priporocam, lepo narejeno. Glede na to, koliko se sedaj z njim vozim, pa bi verjetno izpustil predelavo, ze zaradi tega, da bi bil avto v originalnem stanju.
Je pa vsekakor pri V8 gorivo bolj postranska stvar pri stroskih, ce se res ne dela veliko kilometrov. Mogoce boljsa ideja obdrzat en cenejsi dizel za vsak dan, V8 pa za gust...
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Realno nic dražje vzdrževanje mercedesa ni kot ki je vzdrževanje Alfe. Npr. Sprednji Diski ATE za mojo 159 in pa za bratovega CLS so v istem cenovnem razredu. Je pa res da je dal za zavarovanje in cestno takso več kot jaz dam v treh letih. Dizla je prodal zaradi dotrajanosti, novejši dizli pa so toliko zadušeni da ni vec užitka v vožnji. Letno pa naredi cca 40 do 50.000 km. Zato mislimo da bi se ta investicija hitro vrnila. Najvrjetneje se bo odločil za plinsko napravo Tarantini.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

povprašaj še moža v novem sadu. Ko sem se zanimal, bi ga nakoncu tam peljal. Mož ve kaj dela za razliko od naših ... kar pač so.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pa homologacija, katero zahteva SLO je/se da dobiti?
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Avto se je predelal na plin pri Tartariniju.

Iz 13 litrov bencina zdaj porabi 13l plina na 100 km. Zelo zadovoljen. Performanse se niso drasticno spremenile seveda zvok je prigušen in pospeški niso tako zelo brutalni. Ampak še vedno za povprečnega voznika še več kot dovolj. Zdaj upam da bo zadeva delovala kot se spodobi.
alfagtv2
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Mar 25, 2019 11:17 am

kako deluje zdaj ta avto...L.P.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

amir90 napisal/-a:Realno nic dražje vzdrževanje mercedesa ni kot ki je vzdrževanje Alfe. Npr. Sprednji Diski ATE za mojo 159 in pa za bratovega CLS so v istem cenovnem razredu. Je pa res da je dal za zavarovanje in cestno takso več kot jaz dam v treh letih. Dizla je prodal zaradi dotrajanosti, novejši dizli pa so toliko zadušeni da ni vec užitka v vožnji. Letno pa naredi cca 40 do 50.000 km. Zato mislimo da bi se ta investicija hitro vrnila. Najvrjetneje se bo odločil za plinsko napravo Tarantini.
Alfa 159 dizel in CLS V8 sta pa dva tako razlicna avta, da "realno" o priblizno enakem strosku vzdrzevanja lahko govorimo samo ko vse dela in ko sraufa kolega z namenom vozi dokler ne zacne kj zezat. Najcenejsi diski in ploscice, gume in poceni olje kot jih mi iscemo niso ravno merilo za primerjavo stroska vzdrzevanja ob predpostavki, da je najvecji strosek cestnina in zavarovanje...

Bolj je pomembno, kolko kej stane, ko gre kej narobe oziroma ko zacne kej zaj.... Recimo avtomatski menjalnik, zaradi teze motorja precej uporabnikov tozi zaradi zelo hitre izrabe podvozja, gume grejo hitro zaradi teze in moci... Govori se o kar nekaj napakah ki se pojavijo z leti in popravila so zelo draga...

recimo primer uporabnika CLS 500, pa je kupil novega, ne malo mlajsega od 156.ke.:
***********
Car bought new 7 years ago. Reliability on a par with my previous 14-year-old Jag V12 ie. not great. Brake sensor, suspension sensor, exhaust replaced at 5 years due to rust, window mechanism replaced, discs rust if car unused for a fortnight in freezing weather, 3 out of 4 brake pipes replaced at 7 years due to rust and MOT fail. Repair and servicing costs huge. Petrol costs expected but not costs of repairs in a supposedly prestige make when the mileage is still only 40K.
***********
To so vse malenkosti, ki ti pozerejo zivce in ogromno denarja, pa se nic resnega se ni pokvarilo na novem avtu, ki je bil polovico casa v garanciji.

Verjamem, da je hud avto za met in za vozit, ampak predelat na plin v Srbiji pa primerjat stroske vzdrzevanja z 159...Je pa res primerljiv strosek goriva z 159 ko je predelan na plin.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Cls je precej draga zadeva za rihtat. Zadnjic je en razlagal da je na 500ki menjal mislim da lmm senzor, 1000€+, brez opcij ponaredka. Precej banalna stvar recimo
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Pravkar zamenjane sprednje ter zadnje zavore torej diski in zavorne plošcice. ATE strošek 380€ pred 6 meseci sem menjal isto na Alfi 159 strosek je bil 370€ glede obrabe gum imate prav. Zimske gume so se porabile v eni sezoni. Brez nekega divljanja. Sicer z avtom se je naredilo od predelave na plin ze dobrih 30.000 km in iskreno razen zavor in gum in servisa ki je na avtu bil narejen se tikalo ni nic. Nadomestnih original delov za mercedes pa najdes prakticno povsod za res dobro ceno. (Ebay, autodoc...)
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Zavore ATE so za MB ali Alfo dokaj podobne cene.

Ampak poglej cene raznih senzorjev (sam sem moral menjat DPF senzorje, 160eur kos - z delom, ampak tega je malo, 2 sta).
Vztrajnik mercedesa... bolje da neveš.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

če se gleda koliko kaj stane, je najboljše da si kupite dacio. imaš garancijo, avto je nov, opreme nič, tako da sam gasa. sam mene bi bilo sram se vozit v takem avtu :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija