Napaka/Error P0490 in P0204

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Napaki:
P0490 - EGR valve control
P0204 - Cylinder 4 injector

Vceraj na avtocesti se kot vedno peljem, vozil po nemskih cestah (da me ne bo kdo oznacil za divljaka) cez 200 in si mislil o kako gre lepo tale Alfa. Cez 5min mi pa Alfa poslje sredinca - 100km od doma...

Simptomi:
- izguba moci,
- kazalka za bencin skace gor dol, ko je dol kaze kot da ni vec benza

Si recem zdej pa sam na odstavni in klicat vlecno. No dejansko sem uspel priti domov, pac vse skupi je trokeral, vozil sem v 4 vcasih dal v peto, ko je kazalka za benz sla nazaj na normalo.

Danes sem naredil test z MES-om in najdel je zgornji napaki. Naredil sem izbris, ampak ni pomagalo - logicno, ampak probat je blo treba. Prva napaka je sicer izginila, druga pa ostaja.

Torej nekaj je z injektorjem predvidevam? Sel sem brat parametre od injektorjev, ampak pri vseh kaze 0,00 mm3/i. Najbrz ne kaze vec niti tega pravilno?

Avto sicer zdej gre neki na pol, najbrz taksna voznja niti ni priporocljiva, ker ga kar trese, posebej ko sem prisel do doma.

Kaj lahko se pogledam, da vem v katero smer iti in ne ravno top mehanikom narisati kako se stvar popravi. Posebej moram biti pazljiv v Avstriji, saj gre hitro racun na 4 mestno cifro. :(
Zadnjič spremenil b_bay, dne Po Jul 01, 2019 1:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Za začetek mogoče konektor na injektorju? Slab stik ipd...
Pritisk goriva?
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Damijan napisal/-a:Za začetek mogoče konektor na injektorju? Slab stik ipd...
Pritisk goriva?
Razen konektorjev na injektorju, kaj lahko se softwersko preverim, da me bolj pribliza k napaki?

Mislim, da sem to opcijo za pritisk goriva videl v MES-u, to bi lahko recimo preveril. Ker zakaj bi skakala kazalka za becin gor in dol, ce je recimo nekaj z injektorjem. Ponavadi avtomobil samo trokira...
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Slab stik na konektorju ima točno take simptome s kazalci ja :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Odstrani konektor z injektorja 4 (to je tisti najdlje stran od jermena), in očisti konektor in tudi priključek na injektorju s kontakt sprayem. Počakaj da se posuši in sestavi nazaj. Verjetno bo to rešilo situacijo za nekaj časa. Boš pa moral konektor na napeljavi slej ko prej zamenjati.
Včasih pomaga tudi če konektor z vezico "našponaš" tako da ga tišči na injektor...

P0490 pa kaže na neke težave z elektroniko EGR ventila, verjetno gre samo za občasne težave, ampak ponavadi to vodi do odpovedi elektronike EGRa.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Evoga "popravil".

Sem nasprical s kontaktnim sprejem in bilo je vredu ene par km, potem spet stekanje. Zatem sem ponovno posprical in tokrat se z vezicami vse skupaj zvezal in sedaj ze 2 dneva bp.

Kako se pa ta konektor menja? Se prov sname dol in kupi novega? Lahko to nardim sam brez posebnega orodja ali je to delo za elektricarja?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ni tako enostavno, opcija je da odrežeš trenutni konektor in prilotaš novega, pa potem izoliraš žice.

Še bolje bi bilo pa da dobiš samo nove pine, in jih "zakrimpaš" na obstoječe žice. Samo za krimpanje rabiš posebno orodje...
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

TribesMan napisal/-a: P0490 pa kaže na neke težave z elektroniko EGR ventila, verjetno gre samo za občasne težave, ampak ponavadi to vodi do odpovedi elektronike EGRa.
To napako mi se zmeraj kaze. Imam simptome tresenja v leru. Naj kupim nov EGR in ga zamenjam?
Odgovori
  • Informacija