Avtoradio: menjava za aftermarket 2 DIN enoto - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
STKSN
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Okt 05, 2016 3:38 pm

Pa 1 oz 2 DIN je pomembna razlika?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9771
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Razlika v čem?
V velikosti sigurno je:

1 DIN

Slika


2 DIN

Slika
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

technoboy napisal/-a:Super bi bilo, če bi omenil za kakšen radio gre, kakšne konektorje imaš?
Jaz sem si omislil tole zadevo z androidom 8.1.
https://www.aliexpress.com/item/DSP-4G- ... 4c4dn0xWUd

Meni je všeč original izgled in radio lepo sede v odprtino. Montaža je plug&play, če avto nima blue&me kable brez večje težave spraviš pod radio predno ga pritisneš v režo. Za usb kabel in gps spraviti v predal pred sovoznikom ni potrebno podirati predala. Imaš na levi strani predala neke čepe, ki se jih lahko odstrani in potegne kable. Je pa potrebno malo potrpežljivosti saj ni veliko prostora. Ravno tako se lahko mikrofon spelje k nogam na voznikovi strani brez da kaj podiraš. jaz sem ga nalimal nekam pod volan lepo diskretno.
Je pa za to ceno radio res dober. Kvaliteta zvoka se mi zdi boljša kot pri originalu, radio lovi približno enako, vse funkcije delajo BT dela lepo, navigacija deluje vredu, kolikor sem sprobaval. Edino pri multifunkciji mi delujejo le tipke za glasnost, komadi naprej, nazaj. Imam pa problem verjetno zaradi canbus vmesnika kolikor sem raziskal. Radio ob priklopu deluje normalno, ko pa vzameš kontakt ob naslednjem zagonu izgleda kot bi izgubil komunikacijo. Radio sicer dela vendar nima povezave z avtom. Ne dela multifunkcija, ob prižigu luči ne svetijo tipke, ne prižge se kamera, ko daš v vzvratno in radio ostane prižgan ko vzameš kontakt. Problem se reši s pritiskom funkcije reset na radiu. Je pa moteče, ker zdaj moram vsakič, ko prižgem avto resetirat radio. Kolikor sem raziskaval ta problem je to samo v primeru te enote z androidom 8.1. Na youtubu sem našel video, kjer je nekdo komentiral, da se težava reši, če radio zvežeš direktno brez canbus vmesnika. Sem pa probal moj vmesnik priklopit na radio od sodelavca, ki ima enoto z androidom 8.0 in je delovalo brez problema. Sem kontaktiral kitajca naj mi pošlje ustrezen canbus vmesnik. Če pa to ne bo pomagalo pa direktna vezava brez vmesnika.
Si na koncu resil vse?
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Neverending story.
Sem hotel, da s kitajcem rešiva problem predno bi kaj prevezoval. Poslal mi je 2 druga canbus vmesnika pa ni delovalo. Potem mi je predlagal posodobitev radia, ki mi je uničila resolucijo (očitno mi je poslal napačen update). Za tem je poslal novo matično ploščo s katero se radio sploh ni več prižgal. Nazadnje mi je poslal še nov display vendar ista zgodba. Radio je mrtev. Vse to mi je poslal brezplačno vendar vsako stvar se čaka kakšen mesec, radio pa mi še zmeraj ne dela. To z displayam sem reševal ravno danes. Zdaj pa bom zatežil kitajcu naj mi pošlje nov radio ali pa vrne denar nazaj. Počasi mam dosti tega... Je pa bil radio do takrat, ko sem ga posodobil čisto uporaben samo ob vsakem zagonu je potreboval reset.
Škoda je, ker drugače ni slab izdelek. Lepo paše v armaturko, lepo zgleda, funkcije so super. Očitno sem dobil slab primerek. Sodelavec je skoraj isti čas vzel radio z androidom 8.0 pa mu že več kot pol leta deluje brezhibno. Zdaj vidim, da imajo že 9.0 android. Če bi se še enkrat odločil za nakup 2DIN enote bi verjetno vzel kakšnega pioneerja. Bi se pač sprijaznil s kakšno funkcijo manj in drugačnim izgledom, bi pa verjetno vsaj deloval tako kot mora...



Edit: Izbrisan zgornji komentar/citat ....
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Res skoda ja. Vsekakor srecno pri resevanju problema.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

@Technoboy res škoda da si dobil izdelek z napako. Meni je tudi ta radio všeč in ga bom verjetno zaradi vseh funkcij nabavil čez nekaj časa :mrgreen: bomo reskirali pa upam da bo...

A novega si zahteval? mogoče bi bila to rešitev...

LP
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Sem zahteval tudi novega pa se nekako izogiba temu. Na vsak način hoče rešit težavo s pošiljanjem delov za ta radio potem pa se zgovarja, da tudi njega stane veliko denarja... Zdaj je prišel do ugotovitve, da je zanič glaven čip za sliko in zvok, da mi lahko pošlje še to in bom potem tako ali tako imel nov radio. Problem je zdaj tudi to, ker je že toliko časa od kar sem naročil radio da ne moram odpreti disputa. Zdaj je vse odvisno od dogovora s prodajalcem.
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Saga o težavah z radiem je zaključena. :D: Po besedni vojni s kitajcem in teženju naj vrne denar ali pošlje nov radio nisva našla skupnega jezika. Odločil sem se za tvegan poizkus in naročil nov enak radio vendar z windows ce operacijskim sistemom. Se mi zdi, da te androide tako hitro updajtajo in obstajajo v 100 različnih verzijah, da ni čudno ko gre kaj narobe.
Ko sem dobil in vgradil nov radio sem takoj odprl dispute na aliexpressu in za dokaz poslal posnetek nedelujočega prejšnjega radia, ki je na zunaj isti. V 2 dneh so mi dispute odobrili in nazaj sem dobil povrnjen skoraj celoten znesek nakupa novega radia :D. Sicer se ne bi šel tega vendar so mi težave in izgovori kitajca pošteno dvignili pritisk saj sem ostal brez denarja z nedelujočo škatlo. Tvegan poizkus a se je izplačal :lol:

Je pa proti androidu windows ce nekoliko manj odziven, po drugi strani pa nekako preprostejši in preglednejši za uporabo. Najbolj pa sem presenečen nad kvaliteto zvoka. Ne vem a ima ta radio boljši čip ali pa boljši eq od prejšnjega androida. Zvok je občutno boljši od original radia in res kvalitetno igra tudi basi so lahko zares izraziti. Sploh nimam želje po kakšnem izboljšanju ozvočenja. Po slabem mesecu uporabe sem zaenkrat zadovoljen. Nisem pa še kaj dosti preizkušal navigacije. Zaenkrat vse dela tako kot je treba. Doma me čaka še rikverc kamera, ki je skupaj z lučko za osvetlitev tablice.
Mogoče sem komu pomagal, če se odloča za nakup podobnega radia ali pa koga odvrnil od nakupa glede na moje težave :mrgreen:

Prilagam še 2 sliki kako zgleda vgrajen:
Slika
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9771
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lepo, da si uspešno rešil zadevo in da si zadovoljen.

Ti pa priporočam, da odstraniš vse ostale ključe iz obeska, ker boš imel drugače (če že nimaš) ta del armature popolnoma opraskan ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

Všeč mi je tole. Ne da se mi vsega brat. Si v originalu imel Navigacijo ali navaden radio.
Lahk daš kak link od točno tega radia ki ga imaš da si malo preberem.
Hvala
Lp
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

MaStr napisal/-a:Lepo, da si uspešno rešil zadevo in da si zadovoljen.

Ti pa priporočam, da odstraniš vse ostale ključe iz obeska, ker boš imel drugače (če že nimaš) ta del armature popolnoma opraskan ... :wink:
Vem ja pa mi je praktično imeti vse ključe na kupu. Bom pa verjetno res dal stran ostale...
Všeč mi je tole. Ne da se mi vsega brat. Si v originalu imel Navigacijo ali navaden radio.
Lahk daš kak link od točno tega radia ki ga imaš da si malo preberem.
Hvala
Lp
Original nisem imel navigacije. Naročil sem tega iz Španije, da se izogneš carini.
https://www.aliexpress.com/item/3296752 ... 4c4d7IiOvU" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Gledm malo neoriginalne 2DIN radie za Alfo 159. Na Aliexpressu ponujajo dva modela:

1. Novejša oblika, večji ekran (7 inčev), boljša ločljivost, prevladujejo gumbi na dotik
https://www.aliexpress.com/item/4000152 ... b201603_52
Slika

2. Starejša oblika, ki je bolj podobna originalnemu, ekran velik 6,2 inčev, več fizičnih tipk,/gumbov
https://www.aliexpress.com/item/3291443 ... b201603_52
Slika

Strojna in programska oprema je pri obeh ista.
Po eni strani se mi zdi prva varianta boljša, ker je večji ekran, boljša ločljivost in modernejši dizajn, po drugi strani pa se mi zdi da zaradi "klavirskega" ohišja ne bi toliko pasal kot druga varianta,ki se bolj zlije z armaturo.

Kako je kaj vaše mnenje? Kateri bi bil bolj primeren za menjavo z originalnim radiem, če bi se odločali med tema dvema variantama?
ALFA ena in edina!!!!
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Ve kdo slučajno za kak tak radio ki bi bil zamenjava za original z navigacijo?
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

AR Junior napisal/-a: Strojna in programska oprema je pri obeh ista.
Po eni strani se mi zdi prva varianta boljša, ker je večji ekran, boljša ločljivost in modernejši dizajn, po drugi strani pa se mi zdi da zaradi "klavirskega" ohišja ne bi toliko pasal kot druga varianta,ki se bolj zlije z armaturo.

Kako je kaj vaše mnenje? Kateri bi bil bolj primeren za menjavo z originalnim radiem, če bi se odločali med tema dvema variantama?
Jaz bi vzel prvo varianto. Ni mi jasno tole okrog "Support Steering Wheel Control". To pomeni, da ni potreben noben dodaten adapter, da ti delajo volanske komande? Jaz bi tega tudi vzel, ker mi moj ne dela tako kot treba. Nimam volanskih kontrol, radio ne dela tako kot treba, windows ce je gor...skratka neuporabno.
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Ja samo original radio ven, tega noter, priklopiš na konektorje vse plu&play in volanske komande delajo. Svoj canbus adapter imajo že zraven te zadeve. Kolikor smo testirali s kolegi do sedaj pa delajo od volanskih komand bolj ali manj osnovne funkcije, se pravi: glasnost +/-, komadi +/-, src funckija. Skratka zame vse kar rabim :D. Zaenkrat sem še vedno zadovoljen, najbolj me preseneča kvaliteta zvoka.
Odgovori
  • Informacija