Moje Taljanke

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Blaž, kolam fali ena cola :D

Drugače pa v živo še lepša :)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ajde Grega, dam ti moje felge z gumami pa 400€, ti pa meni tvoje felge pa gume z lancie. Roka? :wink:
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

zzzevs napisal/-a:Ajde Grega, dam ti moje felge z gumami pa 400€, ti pa meni tvoje felge pa gume z lancie. Roka? :wink:
Maš ti take felge na lagru. Malo volje pa kar nekaj financ pa bo. Pa še pri 15 colah so gume v štartu ze dosti bolj prijazne v ovinkih pa še dosti boljšo izbiro maš pri kvaliteti

Pa še rf šraufe in sredinske pokrovčke ze imaš na lagru :mrgreen:
Zadnjič spremenil grega983, dne So Avg 03, 2019 12:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Prodal sem 15" spidlajnke že lani :D Pa originalne spidlajnke od P4 so tudi našle nov dom

Trenutno so na lagru samo 13" od imole in one BBS style 13" z robom. To pa je tudi vse... Nekaj časa nazaj me je nek mož dražil z nekimi zendercami, potem pa se ni več javil :roll: Tak da ja, dokler ne bo nič pametnejšega, bodo te ostale na avtu.
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Zadnjič sem dobil še original literaturo za makino, ki je nikoli nisem imel in sem si jo vedno želel. Ni nekaj vau, doda pa avtu spet nekaj malo več

Slika

Ena kar malo tak, med modernim plehovjem, ko sem čakal Gregata, da greva na en đir po Goričkem

Slika

Pa še dokaz, da sva prišla do Gradu :D

Slika

Slika

Pa še ena varnostna... Če sem že zmetal toliko časa in denarja v avto, bi se mi res zlomilo srce, če bi se makini kaj zgodilo. Torej bolj iz preventive... Pa še kul zgleda 8)

Slika

Ta vikend je makina dobila tudi svoj prvi servis po generalki

Slika

Slika

Pa še ena s svojo naslednico

Slika

Glede na to, da se bliža bolj slabo vreme, bo makina nekaj časa preživela v kačjem gnezdu

Slika

Za sliko je odvrgla ogrinjalo :lol: Drugače ves čas pokrita

Če bo 5. oktobra lepo vreme, se bova udeležila tudi rallyja po Prekmurju, v nasprotnem primeru pridem okoli z 159
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

=D>

Upamo na lepo vreme 5.10.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Castrol je mogoče dober samo za pante na vratih podmazovat. Moje krtije ga ne vidijo :mrgreen:

Drugače pa od najine tazadnje ture se spomnim samo ..... da je bilo neverjetno vroče :D

Poletne ture do nadaljnjega odpadejo :(
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Grega moje makine je vedno mazal Castrol. Nobena ni zaribala, vse so dočakale kar solidne kilometre. V te stare gare pa je nesmisel dajat neko sintetiko, navsezadnje je star motor, star material. Enkrat imel selenio in takrat je začel dročnik klepati. Tak da ja... Vsakemu svoje :D
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Selenia se ne klasificira kot olje 8)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Moram potrkati po lesu, makina laufa zanesljivo zaenkrat, zato nekih slik šraufanja trenutno ni :D Izkoristim pa toplejše vikende za kak izlet, zato zaenkrat samo malo fotk potepanja :D

Slika

Slika

Ker je vreme za silo zdržalo, sva se z bivšim lastnikom (očetom :D ) udeležila tudi rallyja po prekmurju, zato je bilo potrebno prej malo pobrisati prah z makine

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pa še en pogled pod kiklo za konec :lol:

Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Odlična je, res =D> =D> =D>
V živo še lepša, kot na slikah.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Drži, slike delajo ''krivico''. V živo je neverjeten bonbonček.
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Makina je zaključila svojo prvo sezono in že spi v očetovi garaži :D

Še par detail shotov po zadnji vožnji letos

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Vreme ne drži več, zato sem alfeto preobul in pajsnil ven akumulator

Slika

Presenetljivo, kako se avto umaže spodaj, čeprav ni vožen izven asfalta in po mokrem :D

Slika

Bilanca prve sezone - Izredno zadovoljen z izdelkom, čeprav je potrebno spolirati še kar nekaj detajlov. Za letos je bil plan avto stestirati, če vse štima in če pride do kakih poporodnih težav. Nabralo se je nekih 2500 km, moram rečti da brez problemov. Edina nevšečnost se je pojavila v obliki solzenja olja zadaj na pokrovu menjalnika. Nič kapitalnega, me pa živcira :D Dihtunga je bila dana nova, ricambi originali, očitno pa so leta v skladišču prišla tudi njej do živega. Jebat ga, ni je perfekcije...

Plani za zimo:
-Porihtati prostor za centralno skladišče rezervnih delov, katerih se je nabralo kar nekaj tekom let (nekaj delov v smislu, če mi daš 2 školjki, ti sestavim 2 avta :lol: )
-Mogoče zamenjati strop, ker sem ga dal preoblečti, pa se je na enem delu že povesil :roll:
-Zmontirati nek period correct radio in zvočnike (žena pravi, da ji je tečno med daljšo vožnjo :lol: )
-Probati dobiti tesnilo prtljažnih vrat, ker je originalno letom primerno (razpadlo)
-Sanirati puščanje olja na menjalniku (jeba, ker je potrebno menjalnik in motor spustiti ](*,) )

Če mi to vse uspe, bo hitro pomlad :lol: Vsake toliko jo bom zakurblal in prezračil. Sicer je registrirana celo leto, ampak na cesto do pomladi ne bo šla (ker bi trenutne gume tudi lahko dobile certifikat starodobnika :lol: )

Zdaj se več družim z 159 (za službo imam cliota :lol: ), ki zaenkrat laufa ok, razen šumečega ležaja v 5. prestavi. Ampak dokler ne razleti je dober :lol:

Slika

To je to zaenkrat za ta denar...
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Za tesnilo prtljažnih vrat poglej v Gumitehni, jaz sem ga dobil za mojo 75 za par evrov, imajo veliko raznih profilov gumi tesnil.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Nova zvočnika te velikosti sta sitnica, radio če iščeš kasetarja (če smo že pri originalnosti) dobiš na bolhi za sitne pare.
Tesnilo menjalnika morava najt pa nekaj boljšega od plute. Bo res treba prirobnico na karterju zamenjat za 3 ali 5 mm in kar direkt z dihtmaso zalepit :)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Odgovori
  • Informacija