Slaba svetilnost kratkih luči - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

minimi napisal/-a:Mogoče kdo ve ali se da tudi levo/desno nastavljat snop?
Če sem prav obveščen se jih da.
Tudi jaz bi jih dal naravnati - bolj narazen ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Pozdrav,
Glede parabol me zanima če je kdo v zadnjem času napareval kakršnekoli parabole in predvsem kje? Thx!



Odgovarjam samemu sebi, mogoče komu pride prav: :)

Parabole, ki so mi ostale od menjave (svoje sem zamenjal z rabljenimi ampak brezhibnimi od MBenza)
sem dal obnoviti na Madžarsko v podjetje GT Reflect BT. Cena s poštnino za dva kosa je bila 55 EUR.
Email dobite na spletu, komunikacija v enostavni angleščini. Protokol: kontaktiranje preko e-pošte, nakar
vam bodo povedali da stranka pošlje parabole, ko jih dobijo jih dajo v delo in pošljejo račun. Nakazilo je
na TRR (SEPA v EUR), ko dobijo plačano pošljejo parabole preko kuriske službe na vaš naslov. Poštnina
na Madžarsko iz Slovenije je 6.9 eur kot priporočeno pismo (pismo je lahko vse, kar ustreza pogoju
DxŠxV <=900mm). Razšraufat vse kar držijo skup vijaki, fajna zapakirat v spužvo in vložit v bubble bag!
Timeframe: od petka do petka! Storitev brez komplikacij!

Kvaliteta površine je odvisna od tega kaj pošljete gor, ker kar pokrije ali zalije, zalije prajmer. Delček, ki je bil
odžgan se pod kotom vidi kot fina pomaranča, drugače pa je odsev kot ogledalo! Ker je to dodaten sloj, se pozicionirni
štifti odebelijo in lahko gre nosilec leče gor malo bolj na tesno ali pa na štiftih odrsa ta sveži sloj.
Tudi luknje z navoji se zalijejo s prajmerjem zato gredo vijaki gor malo bolj na tesno.
Če primerjam sedaj trdoto tega svežega sloja z originalnim je sveži veliko bolj občutljiv na brisanje s krpo
(preizkušeno na zadnji strani),medtem ko si pri originalnem to obrisal do visokega sijaja brez
vtisnjenja t.i. pajčevin. Mogoče se z leti ta sloj strdi. Vsekakor prste stran od notranjosti parabole in prašne
delce izpihujte le s čistim zrakom! Končni izdelek izgleda super, o obstojnosti pa vam ne morem povedati
žal ničesar, ker jih bom menjal zgolj v primeru, da se sedanje skurijo (se pravi ???? :wink: ).
Zadnjič spremenil vučko, dne Pe Apr 19, 2019 8:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
qwerta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 9:44 am

Jaz sem jih pred enim letom...Anton Žnidar iz Mengša mi je to naredil
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Živjo odločam se za nakup novih luči pa me zanima če kdo ve, zakaj je desna luč precej dražja od leve?? leva Diederich je 102,22 €, desna 179,21 €?? mogoče je desna xenon :lol: :lol:


https://www.autodoc.si/rezervni-deli/gl ... serieteile" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Piše vrsta svetilke H7/H7, tiste kjer piše D2S/H7 so pa xenon in so preko 500€, čeprav oznaka bi morala biti D2S/H1, verjetno kaj pomešano. Razlika v ceni je pod kvaliteta depo napram bosch.

LP
easyrider
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 1:09 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm 16V, TI

Rad bi obnovil parabole. Naparevanje aluminija pri nas očitno več nihče ne dela, zato se dogovarjam za kromiranje.

Kakšne izkušnje? Je kvaliteta ok? Obstojnost?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Kdo pa pri nas kroma plastiko? :wink:
Drugače pa tujina. Ali Madžarska, vendar ne pošiljajo izven. Mogoče tu nasvet/pomoč uporabnika @škodalover-ja. Druga možnost je pa poljska. Kontakt na BMW forumu Tilen Pirc iz LJ. Sam sem koristil to drugo možnost.
easyrider
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 1:09 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm 16V, TI

Povprašal sem v Galma Radomlje ali je pri njih še možno obnovit žaromete. Mojster mi je rekel, da.se z naparjanjem ALU več ne ukvarjajo, lahko mi pa kromajo. Bi sicer nekaj časa trajalo, ker imajo kapacitete polne. Nikjer na forumih pa o tem nisem nič zasledil...

Damijan hvala za te info. Se bom pozanimal tudi tu.
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Kako pa bo zgledalo kromanje pri Galmi? Oz, kakšen bo končni produkt? Malo pazi,da ne bo še slabši kot je sedaj. V našem starodobniškem svetu smo dal kr neki zadev ponovno kromirat v Galmo. Eden od rezultatov je bil tak, da je bil končni produkt slabši kot prej. Namreč, oni stvar razkromirajo, kao sčistijo in ponovno kromirajo. Polirajo ne. Ponovno bakrijo tudi ne. Samo krom na pleh in stvar je za njih zaključena. Na kromu se pa pozna čist vsaka predhodna pikica, vsaka še tako majhna vdolbinica in res prav grdo izgleda.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

159JTDm ti govoriš o kromiranju kovine.
Tema teče o kromiranju plastike. Tega pa pri nas praktično nihče ne dela
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Dela dela....Eden od naših je dal kromat plastične smernike za motor. Pa mislim,da so mu glih u Galmi tole nardil. Pa seveda zraven s kromom zafilal navoje :-k ](*,) eh, smešnce vglavnem.
easyrider
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 1:09 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm 16V, TI

Po telefonu mi je rekel, da zadevo najprej spolirajo in poliranje tudi vzame glavnino dela. Samo kromanje potem ni problem. Rezultat naj bi bila parabola s površino enako ogledalu... To so info., ki jih imam. Kaj bo izvedba prinesla pa ne vem... Očitno je malo loterije. Bom še premislil ali bom šel v to...
easyrider
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 1:09 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm 16V, TI

Morda komu prav pride, zato na kratko o rezultatih kromiranja. Parabola je kovinska, ni plastika, zato s tega stališča ni bilo problemov. Pred kromirajem je bilo potrebno notranjost spolirat v nulo in zbrusiti tudi zunanjo stran. Vsaka, še tako mala praska, bi se pri kromiraju videla. Rezultat je paraba kot nova in končno je tudi bistrost svetlobe taka, kot mora biti.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Ima kdo izskušnje z 80w žarnicami H7 v 159 ?Je kaj problemov z pregrevanjem ?Gledam Osramove COOLBLUE BOOST...
Uporabniški avatar
chipper
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 27, 2013 2:41 pm
Vozilo: AR 159, FIAT STILO
Kraj: Grosuplje

Banny napisal/-a:159JTDm ti govoriš o kromiranju kovine.
Tema teče o kromiranju plastike. Tega pa pri nas praktično nihče ne dela
Galvanizacija Žlindra v Šiški kromira samo plastiko že 50 let al pa več, druga generacija že! :-)(
Odgovori
  • Informacija