Števec kilometrov utripa - AR 147 / 156 / GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če se ti da čakat, ti lahko jest naredim k bom naslednjič prišel na štajersko, samo to verjetno ne bo prav kmalu.
pandorumx5
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Nov 12, 2017 1:34 pm

Pri meni je bil problem da je kaka varovalka šla in takrat ne dela skoraj nič. Klima, odpiranje prtljažnika, premik stekel. Enako tudi ko je nekje slab kontakt/ga ni in isto nastane, just so you know :)
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Ok, nevšečnost je sledeča. Ko dežuje in je v zraku veliko vlage, mi števec utripa. Že ko odprem voznikova vrata in na displayu ne prikazuje temperature, vem, da sledi utripanje. Ne dela tudi pomik šip in odpiranje prtljažnika. Potem se peljem par km in se temperatura kar naenkrat pokaže, potem dela vse normalno.

Tole plastično enoto s stikali za pomik stekel sem menjal kakšni dve leti nazaj, takrat se je naredil proxy al. in ni bilo nikakršnih problemov, je pa res da je kaj kmalu crknila osvetlitev tipk (samo za pomik stekel - za ogledala še sveti).

Glede na to da se težava pojavlja samo, ko dežuje/vlaga sumim na kak slab kontakt. Do zdaj sem opravil sledeče:

- odklopil enoto za pomik stekel, ščistil s kontakt sprejem. Vse je bilo videti ok, nič oksidacije
- odklopil konektor ki povezuje vrata s karoserijo (na obeh straneh), ga ščistil - nič oksidacije
- preventivno menjal VSE varovalke, tudi tiste skrite pri sklopki

Počasi mi zmanjkuje idej. Je morda še kak konektor pri stranskem ogledalu na voznikovi strani, kjer je senzor zunanje temp.? Je možno da je pač crknil modul za šipe (kupil sem rabljenega)? So lahko krive žice med prtljažnimi vrati/karoserijo na pregibu?

Sklepam da nekje pač pride vlaga v stik z elektriko, ni mi pa jasno zakaj se potem zadeva uredi sama po par km vožnje.

Edit: GT 1.9
Odgovori
  • Informacija