Zamakanje / Voda v kabini - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

To z zamakanjem med vrati se mi zdi kar klasična težava pri tem avtomobilu. Tudi sam sem imel težavo z zamakanjem pri sovoznikovih vratih. Ob vsakem močnem dežju se je pojavila na tepihu voda. Mehanik mi je zamenjal tesnila v vratih. Od takrat dalje ni ne duha ne sluha o pronicanju vode ;)

Če pogledam račun me je zaščitna folija za vodo v prednjih bočnih vratih stala 24€ brez DDV-ja
ALFA ena in edina!!!!
komandantmark
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Maj 25, 2019 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Smem vprašat, h komu si peljal in koliko cca te je prišlo delo?

Hvala
lp
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Peljal sem na pooblaščen servis Avto trade Vrhnika. Naredil sem mali servis + zamenjava ventilatorja tako da ti za samo ceno dela ne znam povedat.
ALFA ena in edina!!!!
celica
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Nov 08, 2014 6:03 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Lancia Delta
Kraj: Ljubljana

Men je zamakal pri vseh vratih.Lučka,ki osvetljuje tla se segreva in prepari gumo,k naj bi dihtala.Jest sm zadovo tako rešu, da sm odstranu staro gumo, z neostikom nalepi novo, k se mi je valala doma in žarnico zamenju z led.Mal hladnejša pa je.Zdej je vse vredu.
A true mind can weather all the lies and illusions without being lost
AlfaBB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Jun 07, 2019 7:12 am

Meni je pa zdaj ko so bili nalivi voda vdrla skozi vetrobransko steklo zgoraj pri a stebričku na voznikovi strani. Problem pa je da je nekaj vode prišlo tam kjer so varovalke in sem imel tisti dan cel lightshow. Seveda sem takoj odklopu akumulator. Naslednji dan ko je bilo sonce sem tisto okol varovalk vse spihal našprical z sprejem proti osidaciji ter vse osušil. Dela skoraj vse normalno razen desni sprednji smernik sveti nonstop ne glede ali je avto vžgan ali ugasnjen. Če preklopim za v levo vsi smerniki na levi delajo in rele preklapja ter zelena lučka utripa. Če preklopim za v desno se ne zgodi nič noben smernik ne utripa razen sprednji desni smernik non stop sveti, rele ne preklapja. Če vključim vse 4 delajo vsi razen sprednji desni non stop sveti. A bi to lahko bil fuč rele?
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

Pozdravljeni,

danes sem presenečen našel lužo na sovoznikovih tleh. Do zdaj nikoli problema, vse suho...
Včeraj je nekoliko padal dež ampak bistveno manj kot pred cca 1 tednom in sedaj kar luža na tleh.

A je možno da je kar tako naenkrat popustilo tesnilo/pena na vratih?
Je lahko še kje vzrok za ta nenaden pojav, preseneča me predvsem količina vode - luža...
Šipe so bile zaprte in vrata zaklenjena, tesnila okoli vrat so bp...

Hvala vsem.
celica
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Nov 08, 2014 6:03 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Lancia Delta
Kraj: Ljubljana

Zaradi lučki, ki osvetluje tla prepari tesnilo v vratih. Zamenjal vsa štiri tesnila z gumo. Mokra tla sem imel pri vseh vratih. Od takrat vse ok. Če koga zanima, pošljem slike na zs
A true mind can weather all the lies and illusions without being lost
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

bosces, mogoce si montiral stresne nosilce za kolesa? Precke malo odmaknejo gumo
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

Nimam nosilcev montiranih, žal :)
Odgovori
  • Informacija