Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

TribesMan napisal/-a:Razočaran nad katero smerjo?

Da se vsak brezvezen hatchback pelje bolje/hitreje/udobneje kot praktično karkoli primerljivega pred 20 leti?
Da lahko kupiš Golfa, ki po performansah in vozni dinamiki poseka super športnike iz 80ih?
Da je danes 320d zmogljivejši kot prvi M3?

https://www.youtube.com/watch?v=reuPXYMLVCw" onclick="window.open(this.href);return false;

Ampk ne, dejmo se usajat ker hočejo "butasti" kupci več tehnologije in aktivne varnosti...

Res se vprašam, kdo je tu nor.
Razočaran nad tem, da postaja elektronska navlaka pomembnejša od vseh drugih lastnosti avtomobila. Razočaran nad tem, da so pripomočki ala samodejno parkiranje sploh na razpolago v avtomobilih. Sori, če nisi sposoben parkirat, potem vrni izpit. Razočaran nad tem, da bojo v avtomobilih uvedli opozorilnike na prisotnost otrok v avtu...pač en kup stvari, pri katerih se dejansko gre za poneumljanje ljudi oziroma prilagajanje vedno bolj zabiti populaciji, kakor je komu ljubše. Ne vem, ampak meni dejstvo, da kot družba postajamo tako odvisni od raznoraznih elektronskih sistemov, ni ravno pozitivno.
No, lahko pa tudi da sem jaz nor, ker bi namesto vedno več elektronike na cesti raje videl sposobnejše voznike, ki te elektronike ne bi potrebovali.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

glede tega se pa popolnoma strinjam!

daners so avtomobili, cestna infrastruktura , omejitve narejeni za "debile".
omejitve so katastrofalne, označne na vsakem ovinku, koliko lahko pelješ ( ker očitno večina to potrebuje) , avtomobili pa tudi polni pripomočkov, ki bi bilo bolje, če jih ne bi bilo (recimo ravno to samodejno parkiranje)
včasih smo ljudje znali oceniti ovinek, cesto, parkirni prostor....danes to vse prevzemajo avtomobili, omejitve, v avtih pa vedno manj podkovani vozniki, vedno manj zbrani ( ker jih avto čuva), vedno manj sposobni pravih reakcij ( ker jih avto popravlja) :-k

res hitimo v neko čudno prihodnost, naše sposobnosti , razmišljanje s svojo glavo,svojimi čutili pa zamirajo :|
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Gricko, odlično povedano! =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Pet dni nazaj sem opravil menjavo pnevmatik, kjer me ja čakalo neprijetno presenečenje. Puščanje motornega olja. Včeraj sem imel redni 3 servis, kjer so mi oljni madež počistili, naslednji teden grem nazaj, da ugotovijo kje pušča. Kaj naj rečem toliko kot sem prehvalil model giulia sem ostal zdaj brez besed. Pa ne, da je zdaj alfa kar jajca ampak pri 50.000 km je to sramota.
Priponke
A2F9AE26-F3FC-417E-BE13-5BE0A7A4D56F.jpeg
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Imaš garancijo naj zrihtajo. Lahko da pušča menjalnik.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Imam sum semering med menjalnikom in motorjem zaenkrat.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Olje je črno gre za motorno olje. Bodo zrihtali sam 50.000 km ](*,) ](*,)
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Krivec je pa mehanik, ki je delal prejšnjo menjavo olja. Pušča ti na čepu, sej se že po sliki da predvidevat. Verjetno ni menjal tesnila čepa.
Slika
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

To bomo pa videli, ker sedaj je vse novo ob opravljenem servisu. Ja 1-2 Avtohiša Petrovčič 3 Avtohiša Stepančič. Bomo pa videl če je bil to krivec.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Meni tudi deluje, da na čepu pušča. Torej je jajc mehanik, tako kot je rogi napisal.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Iz vaših ust v božja ušesa.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Fotka iz druge strani
Fotka iz druge strani
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

https://www.youtube.com/watch?v=fRUef-JuTcg" onclick="window.open(this.href);return false;


https://www.youtube.com/watch?v=DVGqARb8JgU" onclick="window.open(this.href);return false;

:firedevil:

Lp ... N.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Semering menjalnika je spustil. Za vse ki kupujete 2.2 dizla avt. polagajte pozornost na to, ker nisem edini. Lp
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14838582" onclick="window.open(this.href);return false;

Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm 180 Super Avt. 14.350 €
Prevoženi km: 200000
Motor: 2143 ccm, 132 kW (179 KM)

Okvara tesnila na glavi.
Odgovori
  • Informacija