Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Če so realni kilometri zapisani, jih je ogromno za 2 leti staro vozilo. Samo menjava tesnila na glavi, če je res samo to, je pa nikakršen strošek!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

V opombah je navedeno tudi, da je vozilo karambolirano ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mnja, po informacijah ki jih imam, iz več različnih virov, znajo bit Giulie kar "limone"...

Bomo videli...
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Kateri viri tuji forumi ???
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mehaniki z uradnih servisov...
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

TribesMan napisal/-a:Mehaniki z uradnih servisov...
Fino :?
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Damijan napisal/-a:Če so realni kilometri zapisani, jih je ogromno za 2 leti staro vozilo. Samo menjava tesnila na glavi, če je res samo to, je pa nikakršen strošek!
Danes niti ni več čudno če ima avto 100.000km/leto. Imam v družini primer ko jih dela 70.000-100.000km. Avto jih pa z 400.000km izgleda bolje kot kakšen z 100.000km.

Hotel sem povedat da ni najbolj prijetno kupovat avta, če mu že po dveh letih oz po 200.000km gre tesnilo na glavi. Tudi če avto in znamka sama po sebi nista nič kriva in je vzrok samo slabo servisiranje.
V opombah je navedeno tudi, da je vozilo karambolirano ...
Mislim da gre v tem primeru za površno vpisovanje podatkov na avtonet. Sploh pri tako masovnem oglaševanju kot ga ponuja ta prodajalec.
Sem v preteklosti že govoril z njim. Po telefonu je bil bolj prepričljiv kot sam oglas. Tudi VIN, prometno in registrsko mi je brez težav da sem preveril osnonve na eupravi, servisu itd...
Mnja, po informacijah ki jih imam, iz več različnih virov, znajo bit Giulie kar "limone"...
Lahko kakšen bolj sočen detajl? :mrgreen:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

TribesMan napisal/-a:Mnja, po informacijah ki jih imam, iz več različnih virov, znajo bit Giulie kar "limone"...

Bomo videli...
Kaj, a se tako kot pri 159 po nekaj letih odkrivajo serijske napake (volanska letev, napaka 200KM motorjev, ...)?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

MaStr napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Mnja, po informacijah ki jih imam, iz več različnih virov, znajo bit Giulie kar "limone"...

Bomo videli...
Kaj, a se tako kot pri 159 po nekaj letih odkrivajo serijske napake (volanska letev, napaka 200KM motorjev, ...)?
Tole puščanje med menjalnikom in motorjem pri dizllih zgleda kot serijska napak, če mene vprašate.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

"Serijska" dolgoletna tovarniška težava glede poprodajnih uslug in servisiranja!
Imajo drugi večje težave kot samo puščanje semeringa, ampak so organizirani servisi na nivoju in je stranka zadovoljna in hvali avto, ker bo motor zamenjan v treh dneh z novim!
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

TribesMan napisal/-a:Mnja, po informacijah ki jih imam, iz več različnih virov, znajo bit Giulie kar "limone"...

Bomo videli...
če imaš kakšne informacije ki jih lahko deliš, bi bilo verjetno več ljudi veselih :)

za navadne smrtnike bodo cene rabljenih počasi dosegljive :mrgreen:
ZRow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne Apr 05, 2015 9:00 pm
Kraj: Novo mesto

Se mi zdi, da kar dobro držijo ceno. Mi smo 3 leta staro 159 kupili za 12k.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

glede na splošen dvig cen niti ne...če malo pogledaš po tujini se jo da dobit precej poceni že...
to kaj je pri nas 23k(uvožene), se da dobiti v tujini za 17-19k, uvoznih stroškov pa ni 4k...

moja 159, je takrat 4 leta stara z 81k km bila 10.500(slovenska, 1.lastnik), cena nove po ceniku pa 27.xxx
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

lizard napisal/-a:Imaš garancijo naj zrihtajo. Lahko da pušča menjalnik.
Daj mi povej ce kdo pozna zadevo
men me dela gretje stekel in ogledal, pa vcasih se mi stop&go vklopi da ne dela,?
Menjali so mi akomulator lansko leto ker je bil zanic , po 1 letu,potem je blo en cas vredu, ko pride zima spet nagaja,
na servisu mi je rekel da je nekaj Giuli v slo, katere imajo probleme z nekim senzorjem prav za gretje stekel,
jaz pa sem enkrat tukaj zasledil da so module za polnjenje baterije menjali?
tnx za info
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Nimam pojma, če je avto v garanciji pojdi na servis naj ti ga zrihtajo, drugače pa pomoč na tujih forumih. Okrog start/stopa in v povezavi z akumulatorjem je kar nekaj tem na tujih forumih. Pa ob vsaki uporabi izklopi start/stop, ker je ena velika bedarija. Kar se tiče okvar giulij jaz sem ime pred tem puščanjem olja kar nekaj traparij od škripanja sedežev.... itd sam to so zrihtali takoj. Kolega ima pa 2.0 bencinca 2017 pa nikoli nič narobe samo servisi. Če se le, da kupujte čim mlajšo giulio, ker so te porodne napake bolj kot ne odpravljene. Veliko je bilo tudi težav, zaradi programske opreme, katero niso na servisih pri nas posodabljali, tudi nenujno meni se je prižgala lučka za motor, ker sem imel baterijo na ključi prazno, aja pa plastika za pranje žarometov mi je odpadal, ker so nosilci na plastiki pretanki in se zlomijo novi so boljši. V glavnem kar nekaj drobnarij v 2019 ampak moram povedati, da so to hitro odpravili brez kakršnih koli problemov. Mene bolj skrbi moje puščanje olja, ker se mi javil tip Francoz z istim problemom pri giuliji 2016 so zamenjali semering pa mu je spet spustil čez par 1000 km nato je kupil 2019 2.2 d 190 HP avt in mu tudi zelo rahlo pušča na isti točki( mi je poslal zraven fotke.). Pa mehanik mi je rekel da je pri nas že opazil kar nekaj primerov mastnih delov na tej točki pri 2.2 dizlih. Avto trade Vrhnika so na stelvio že menjavali ta semering pa naj bi bilo ok. Toliko kar sem jaz imel v treh letih. Lp



Edit: Komentarja/ev direktno nad tvojim odgovorom NI potrebno citirati/kopirati ....
Odgovori
  • Informacija