Moj trenutni vozni park...

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Končno, poleg vseh aktivnosti končane tudi vse priprave! Končno bodo šle stvari nazaj na avto!
Pod vetrobranskim prostorom skidano, še nižje pa ni ni volanske letve in staba…
Slika Slika Slika Slika Slika

Dokončno pripravljeni amortizerji, stabilizatorji, pogonske gredi, prednje roke, obnovljena volanska letev čakajo na montažo.
Slika Slika Slika Slika

Na menjalniku sem malo še razdrl pri prestavnem avtomatu in zamenjal že čisto razpadlo mašeto. Manšeta pa je zgodba zase in se je dobava »v roku do ene ure« zavlekla do popoldneva in tako sem vrgel petek v nič! Zaradi čakanja…
Slika Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Res pohvalno Damijan. Le tako naprej.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Se trudim, ElBarto :)

Ja, zadeva je končana. Komaj spravil skupaj do 10.08., ko poteče tehnični pregled… :D

Spredaj je šlo vse skupaj bp! Po prvi testni vožnji se je odprl novi svet. Je fino, ko je podvozje novo v kompletu in ne samo posamezni deli… 
Slika Slika Slika Slika

In, ker je bila zamenjana volanska letev, je bilo potrebno zamenjati tudi olje v celotnem sistemu. In Italijan ne bi bil cigan, če ne bi nesmiselno »konstruiral« količine potrebnega olja! Seveda je bil 1 liter premalo in sem moral kupiti še 1 liter, od katerega sem porabil le kak deciliter, morda!
Je pa res, da je sedaj upravljanje avta tudi na čisto X nivoju, v pozitivnem seveda.
Slika

Potem pa še reševanje težav zadaj…
Tudi zadaj je malo mimo narejeno, da vsako podiranje zahteva menjavo kolesnih ležajev in ABS senzorjev!  In to po tamalem znese dodatnih 500-600€… Nepotrebnih stroškov. Na koncu z ležaji ni problem. Nisem hotel dajati preveč in sem vzel neke XY proizvajalca NK, Danska. Za celih 50€/kos, jaz sem vzel 2 in tako odštel 49€/kos. Zadeva pride domov, iz firbca odprem škatlo, notri pa SKF ležaji! Je bilo malo nasmeha na obrazu!
ABS senzorje sem pa komaj dobil. 1 v IT in 1 s PL. Vsak po 100€.¸
Vmes sem še zamenjal vse puše na prestavni ročici in pa prestavno bunko.
Zadnji most je dobil peskanje in barvanje, prašno.
Vsi ostali deli pa so bili že pred pripravljeni, obnovljeni!

In ko sem se vedno hvalil, kako je Kappa brez rje, sem bil tukaj presenečen, kako so zadnji koloteki kar rjavi. Površinsko. Spredaj nič sledi o rji, zadaj pa kar nekaj. In primerjam z drugo mojo, starejšo Kappo, ki je zadaj še čisto v tovarniški barvi po kolotekih in mi nič ne gre skupaj.
In mi potem nekega dne prileti iz riti v glavo, spredaj plastične kolotečne zaščite, zadaj pa tekstilne, kot tapison. Ja logično, ko se tekstil napije vode in pozimi še dodatek soli, je vse na vlagi, dokler se tepih ne posuši. S plastike pa vse sproti odteka.
Seveda sem doma hitro poiskal plastične kolotečne zaščite in jih potem namontiral.
Torej, koloteke vse očistit do pleha, premazati z Würth konverterjem, 2x sloj 2K temeljne, čez temeljno plast fugirne mase in čez to še 2x sloj body-ja. Upam ,da bo za nekaj časa.

Sestaviti zadnji del, ko je vse pripravljeno, je šala mala. Avto še opral in naslednji dan gasa na tehnični. Samo zapeljal preko steze in gasa!
Potem pa še optična nastavitev podvozja in se vozimo.

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Drugega na vem rečt kot ... bravo =D>

Jaz bi verjetno tudi moral kaj na 147 še zrihtat, ampak bom raje zamenjal osnovo za GT-jko in po potrebi premetal razno robo z ene na drugo.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Uroš THNX, je bilo kar nekaj vloženega v to. Sem istočasno delal X različnih stvari... :)
Nikoli dolgčas.

Seveda se je pred časom pojavila še ena jeba, ekspanzijska posoda. Originalna se mi je že uscala, na spoju med zgornjim temnim in spodnjim svetlim delom. Zamenjal z drugo, ki pa se je sedaj uscala na priključku povratnega voda.
In jeba ne bi bila totalna jeba, če se ekspanzijske posode ne bi dobilo več. Brskam po netu, samo rabljeno in potem slučajno v IT najdem novo, ki pa seveda ni bila za mojo kočijo, ampak za 20V turbo. Razlika samo v enem dodatnem priključku, ki ga je bilo potrebno blindirat.
Vse uspešno izvedeno in zadeva drži vodo!

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Damijan napisal/-a:Uroš THNX, je bilo kar nekaj vloženega v to. Sem istočasno delal X različnih stvari... :)
Nikoli dolgčas.

Seveda se je pred časom pojavila še ena jeba, ekspanzijska posoda. Originalna se mi je že uscala, na spoju med zgornjim temnim in spodnjim svetlim delom. Zamenjal z drugo, ki pa se je sedaj uscala na priključku povratnega voda.
In jeba ne bi bila totalna jeba, če se ekspanzijske posode ne bi dobilo več. Brskam po netu, samo rabljeno in potem slučajno v IT najdem novo, ki pa seveda ni bila za mojo kočijo, ampak za 20V turbo. Razlika samo v enem dodatnem priključku, ki ga je bilo potrebno blindirat.
Vse uspešno izvedeno in zadeva drži vodo!
Zanimivo, meni se je na vseh alfah (166, 147, 156 in 159 ) pojavila ista težava, kot je vidna na tvojih slikah.. Na povratnem vodu ekspanzijske na vrhu posode porine železno cevko ven iz ekspanzijske, posledično se plastični del odlomi in pušča...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Zakaj si menjal zadnje ležaje ? Če niso bili fuč se jih da pobrat dol iz pesta ter potem nataknit nazaj. Vsaj pri 166 to ni noben problem. konstrukcija je na videz podobna.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

V mojem primeru bi bil del ležaja uporaben. Zaradi starostu, ko ležaj vlečeš s premnika, se uniči zadnji del, ki zapira kletko ležaja. Pa še del kletke, ki je na premniku, se tudi deformira, ko ga zbijaš stran.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Lepo je tole videt na cesti. Lepa! 8)

p.s. sm jo srečal v btc danes. :mrgreen:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Yo @moofdi, pa smo res bili takrat tam. Na hitro :)
Hvala! 8)

Tokrat pa še menjava zvočnikov zadaj, da ni več prdenja. So bili original čisto razpadli :D
Za spredaj, v vratih, je pa še problem, ker so original zelo plitki, in nobenih zvočnikov ni tako plitkih. En približek sem našel pri kitajcih, bom naročil in videl, kaj bo. DO takrat pa prdenje še naprej v vratih. :)

Bajdmim, ve kdo za zvočnike 130mm in globino pod 37mm? Nove!

Seveda pa brez impro lige ne gre!

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Damijan napisal/-a:Bajdmim, ve kdo za zvočnike 130mm in globino pod 37mm? Nove!
Komponentni ali koaksialni?

Edit:
Komponentni Ground Zero GZIC 525 FX
36 mm vgradne globine

Slika



Koaksialni: Ground Zero GZIF 5201FX
37 mm vgradne globine

Slika
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Uh, tole je pa zame predrago! :) Nisem nek fan hude muzike... Iščem samo neko možnost za hitro menjavo 1:1. Že improvizacija za zadaj mi je bil čisto odveč. V originalu so pa komponentni.

Bom počakal na kitajca pa da vidimo https://www.aliexpress.com/item/3281625 ... web201603_

pa morda še en radio... https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... web201603_
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Si opazil, da ima ta kitajec 42 mm vgradne globine?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

@MaStr...tisti kitajec ima skupno višino 42mm (vsaj tako je na sliki vidno) se pravi je vgradna globina manjša.

@Damijan...če smem, sem nekaj časa prodajal in montiral avtoakustiko. Tisti GZ sistem ki ga je predlagal MaStr res ni slaba opcija, pa tudi cena sploh ni pretirana. Je res da za poslušanje radija se zdi nesmiselno...po drugi strani pa zvocniki bp delajo 10+let in spet ni taka investicija s tem da jim je velik plus vgradna globina ki je ustrezna in s tem močno olajša montažo in skrajsa čas montaže (sej vem, če to delaš sam ni take panike :mrgreen: ) pa potem lahko čas porabiš za kaj drugega.

Mislim pa da bojo tudi tisti kitajci zadovoljili kriterijom, upajmo še da bo montaža keks pa si zmagal. :D
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Za kitajca, kot je že @moofdi napisal, je skupna višina 42mm. Trenutno imam za spredaj, nevgrajene, Blaupunkte icx543, vgradna globina 43mm. Če ga dam na distančnike, potem original mrežic na panele vrat ne morem montirat. Izgleda ogabno brez.

Če vzamem tečle komponentne GZ, tviterji so na armaturi, kako jih potem vsaj estetsko spravit na armaturo? Pa še tiste glomazne kretnice, kam jih spravit. Preveč je to zame :)

Kot sem omenil, iščem zamenjavo za 1:1! Ne dvomim pa, da omenjeni GZ ne bi vrhunsko igrali.

V skrajnem primeru pa Žagar audio in obnova originalnih.
Odgovori
  • Informacija