Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

@Otone no sej primer mojega očeta namiguje na to, da če že imaš tako delo, je izredno dobro ideja, da si 2-3x na teden omisliš neko fizično razmigavanje. Namesto tega, ker se mu ne da, vse posledice te lenobe rešuje na lažji način. In ena od teh je tudi avto.

Seveda se strinjam, da so izjeme. Ampak teh le ni tako veliko kot prvotno omenjenih.

Moje delo je tudi pisarniško in poznam potencialne težave. Zato so se mi besede dedija, ki jih je sicer namenil očetu, dobro utrdile v spomin in delam na tem. Kljub 8-10 urnem delu za računalnikom, nimam nikakršnih fizičnih težav.
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Veron napisal/-a:Zanimivo mi kako se ljudje lotevajo reševanje "težave pri vstopu/iztopu iz avta". Težavo se rešuje pri posledici, namesto pri vzroku. Tako kot večina težav danes :)
Ne vem, kako naj odgovorim. Svetega grala, ki bi obrnil 2. zakon termodinamike, zaradi katerega se staramo, in ki nas na koncu tudi ubije, in ki hkrati skrbi, da pod pokrovi naših avtomobilov, tako lepo žuborijo motorji z notranjim izgorevanjem, ne poznam. Tudi preveč fizične aktivnosti je lahko škodljivo.

Lp ...
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ne. To so samo izgovori in potuha za lenobo in debelost, medtem ko grickaš čips na kavču pred tv.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Kakor koli že - je že kdo vozil 2020 Giulio ali Stelvio? :)

Zanima me, če so materiali res boljši. Na 2017-2019 modelih se mi npr. Parking gumb zdi zelo slabe kvalitete. Še ceneni joysticki imajo boljše gumbe. Ostalo se zdi OK, ne odlično, ampak OK. Soseda je pred kratkim kupila novega Capturja (€17K) in na otip bi rekel, da je notranjost Capturja vsaj enako dobra, če ne boljša. Najbolj me je presenetil pokrov za dotakanje goriva - na Capturju se odpira, kot na Mercedesu, heh.

MY 2020 Giulia in Stelvio sta kar konkretno dražja, zato me zanima, kako je s tem.

Drugače pa bi rekel, da je fokus AR bil na performansah in ne toliko na kvaliteti notranjosti (najboljše vzetenje, aluminijast motor in veliko delov karoserije, karbonska pogonska gred, najboljši motorji v svoji klasi - v bistvu so vse različice razvili Ferrarijevi inženirji - 50/50 razporeditev teže itd.).

Še vedno pa ne bi menjal svojo 2019 Stelvio za nobenega drugega konkurenta.
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

In koliko plačujete za zavarovanje AO+ in kako? Imam 50% popusta? In kateri motor imate?
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Polno kasko zavarovanje je bilo €1.064 (50% bonifikacija). Motor je 2.2, dizel, 190 KM.
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

Hvala lepa.
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

Trenutno imam na tesni vožnji Stelvio 2020 in resnično fenomanalen, kar se tiče in opreme - ker je testni res lepo naloadan z opremo. Vozim 210 konjskega Q4 in zdaj sem si ga pa res zaželel, ampak ne novega - 2017 ali 2018 bo čisto ok.
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Kje si pa dobil 2020? Na avto.net je samo en nov 2020. Ostali so vsi (tudi "novi") mid-2019 ali starejši.

Raje vzemi 2018, če se ti izide. Vsako modelno leto se naredijo kakšni popravki (to velja za vse proizvajalce, praktično brez izjeme).

Kot zanimivost, 2020 Stelvio/Giulia imata manj direkten volan, kot 2017-2019 verzije. To pa zato, ker 2020 ima Driving Level 2 asistenco, ki pa ne zmore delovati s tako direktnim volanom. 2017-2019 ima steering ratio 11.8:1, kar je podobno, kot ima Ferrari 458. Novi Stelvo ima 12:1, se mi zdi, kar sicer ni velika sprememba, vendar baje vseeno občutna.

2020 je tudi zvočno nekoliko bolje izoliran. Moj 2019 je kar "glasen" v dežju. :) Ko sem se prvič vozil po mokri cesti, sem mislil, da vrata niso povsem zaprta ali pa da so okna malenkost dol, heh. :) Ampak drugače je čisto OK.

Aja, pa še ena pomembna razlika med 2019 in 2017-18 - 19ke imajo Euro 6d-TEMP motorje, kar pomeni, da dolivaš AdBlue, vendar je izpuh veliko bolj čist. 2019 ti je nekoliko bolj "future proof", kot 17-18.
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

Stelvio 2020 je v Mariboru Avto Triglav, ful dobra oprema (usnje, les, 210 konjev...) Sprememba volana občutljiva, presedel sem iz Audi A4.
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
p206cc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Jan 14, 2020 1:14 pm

Pozdravljeni,

lastniki Stelvio-ov prosim za info.

Pri svojem ob speljevanju oziroma počasnem premikanju po parkiriščih in imam volan skrajno levo ali desno, avto preskakuje. Sploh kadar je dež je to še bolj opazno. Skoraj 100% sem da gre za preskakovanje avta (gume) in ne kaj mehaničnega pri pogonu, saj mi na zimskih gumah, ki so očitno mehkejše tega ne dela oziroma se ne spomnim, da bi bilo to prisotno lansko zimo.

Ste pri svojih alfah tudi opazili kaj takega. "Skrbi" me le, da bi bilo kaj narobe s stekanjem koles in moram narediti optiko.

hvala v naprej in lp
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

O tem je že enkrat tekla debata, če se prav spomnim (ne na Stelviu) - krivec so bile gume.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

p206cc napisal/-a:Pozdravljeni,

lastniki Stelvio-ov prosim za info.

Pri svojem ob speljevanju oziroma počasnem premikanju po parkiriščih in imam volan skrajno levo ali desno, avto preskakuje. Sploh kadar je dež je to še bolj opazno. Skoraj 100% sem da gre za preskakovanje avta (gume) in ne kaj mehaničnega pri pogonu, saj mi na zimskih gumah, ki so očitno mehkejše tega ne dela oziroma se ne spomnim, da bi bilo to prisotno lansko zimo.

Ste pri svojih alfah tudi opazili kaj takega. "Skrbi" me le, da bi bilo kaj narobe s stekanjem koles in moram narediti optiko.

hvala v naprej in lp
To je zaradi geometrije podvozja: https://youtu.be/zyORRl-mF7I?t=497" onclick="window.open(this.href);return false;

Če tega videa ne bi videl, preden sem dobil avto, bi me kap. :) Pod 5 C je še posebej očitno (na letnih). Cel avto premika in sliši (ter čuti) se, kot huda okvara, heh.
Zadnjič spremenil Otone, dne Po Okt 05, 2020 6:39 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

atek napisal/-a:Stelvio 2020 je v Mariboru Avto Triglav, ful dobra oprema (usnje, les, 210 konjev...) Sprememba volana občutljiva, presedel sem iz Audi A4.
Sem sedel v njem pred kratkim, oprema je res top. So tudi ponudili vožnjo, ampak nisem šel. Bolj me je zanimala kvaliteta notranjosti v primerjavi z 2019. Na srečo ni nobene občutne razlike, razen pri menjalni ročici, gumbu za upravljanje z menijem in pokrov naslonjala za roke. Tu so izboljšave, ni dvoma.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

p206cc napisal/-a:Pozdravljeni,

lastniki Stelvio-ov prosim za info.

Pri svojem ob speljevanju oziroma počasnem premikanju po parkiriščih in imam volan skrajno levo ali desno, avto preskakuje. Sploh kadar je dež je to še bolj opazno. Skoraj 100% sem da gre za preskakovanje avta (gume) in ne kaj mehaničnega pri pogonu, saj mi na zimskih gumah, ki so očitno mehkejše tega ne dela oziroma se ne spomnim, da bi bilo to prisotno lansko zimo.

Ste pri svojih alfah tudi opazili kaj takega. "Skrbi" me le, da bi bilo kaj narobe s stekanjem koles in moram narediti optiko.

hvala v naprej in lp
Normalno za Stelvia&Giulio. S tem so dosegli boljšo lego v ovinku pri višjih hitrostih. Izbira gum pa vsekakor vpliva na izrazitost tega pojava. Pri MY2020 so sprednje vpetje malo modificirali, da do tega več ne prihaja.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija