Čuden zvok + Ne vleče – MiTo, 1.4 TB 155KM

Tehnične teme o modelu MiTo

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Zdravo ekipa,


evo ga Mito je ze zacel zezat. Vceraj ko sem sel po opravkih, ko sem se vracal sem ga malo prtiskal in se mi je zazdelo da turbina ne potegne takoj, kot bi morala! Šele na na 4000 obratov je ruknila posteno, prej je pa takoj nad 3000 ruknila... Vse skupaj pa nad 3000obratov je spremljal tak kovinsko treskajoč zvok, kot bi aluminijska zaščita od auspuha vibrirala, zvok je prihajal nekako od zadaj pri auspuhu. Avto je šel do mehanika, vprašam še tukaj, če je kdo imel podobno težavo. Sicer upam da se je kaj losalo, al pa kaksna cev kje piha mimo, ker turbine naj nebi bile tok problematicne ali pa tudi.


Hvala. Lp
Samo italijan :)
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Evo avto je prišel nazaj z servisa, zadnji lonec je bil čisto skuhan in pregnit, od tod ta kovinski zvok. Zato da ne vlece kot je treba, mehanik pravi da ga je probal in da mu avto vleče čist normalno. Meni osebno od 4. prestave v D nacinu ne povlece tako kot je vlekel prej. Sej jo cutis ko vlece, samo ni tisto pravo. Moral bom nekam na original tester peljat, da se kdo drug pogleda. 1, 2, 3 se cuti tisti šus v hrbtu, samo potem naprej se kr zgubi. Ideje predlogi kaj se preveriti.


Hvala, Lp
Samo italijan :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To da avto manj vleče v višji prestavi je normalno, ker višja kot je prestava nižji je navor na kolesih (zaradi vpliva prestavnih razmerij)...
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Gregor ja to itak se razume da manj vlece zardi nastetega, ampak vlece manj kot je prej vleklo.
Samo italijan :)
Odgovori
  • Informacija