Puščanje hladilne tekočine - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Žal, pojma nimam.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Na pekidi.com sem ze iskal, ampak pod to kodo mi najde:

Slika

Ampak, to ni pipe kar je pri meni narobe, temvec kot neka posodica, nek gumijasti rezervoar.

Jah, ce nic druzga, pol se bom moral zapeljat na uradni servis. Pa ravno sem jo danes hotel dat na internet, ker sem si kupil vecje family vozilo. Ne zeli se it od doma. Sej rade volje bi jo obdrzal, ampak ni vec primerna mojim potrebam.

:cry:
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Haha, tudi na pooblascencu ne vedo kaj je ta del. Bojim se, da mogoce to le ni to in da ko sem to zalepil, sem samo ustavil odtok vode in nima veze s hladilno.

A lahko kdo preveri pri svoji Alfi, ce je ta posodica odprta ali zaprta.
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Mater, se ne spomnim da bi blo pri moji kej tacga. Bom preveru ko pridem domov.
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Sm pogledu. To je odtok vode iz prostora kjer je mehanizem za brisalce. Pri meni je odprto in to nima veze s spuscanjem hladilne tekocine.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Tnx. Ja se mi je zdelo, da bo tako, ker cudno mi je bilo, da bi ta posoda kar tako pocila...

Hmm. Okej danes jo spet odprem nazaj, kar pa ne resi te tezave z uhajanjem hladilne. Mislim od vceraj stoji normalno, ko sem zlil tekocino, ki naj bi baje zamasila majhne razpoke. Eni pravijo, da to ni vredu, ampak bolje to, kot zaribana masina.

Bom spremljal dogajanje, ce bo se naprej uhajalo, gre takoj k mehaniku na pregled. Druge opcije tu ni. Simptomov, da je pocena glava nisem zasledil. Olje normalno, ne peni, ne kadi belo, cep posodice za vodo je normalen, ni masten, avto se pelje normalno, kaj pa vem kaj ga matra.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Preglej ekspanzijsko posodo da ni slučajno kje počena. Pri 2.0 ne pokajo glave (ne poznam enega primera).
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Kje lahko izgublja hladilno:
pocena expanzijska,slab pokrov na ekspanzijski, slabi spoji na ceveh , termostatu, hladilniku, pocen hladilnik, slaba vodna pumpa, defektn egr cooler, hladilnik olja, pecka gretja kabine, prebita dihtunga glave, zvita ali pocena glava.

Dobro preglej, ce so kje vidni sledovi zasusenega antifriza. Tam kjer so, tam izgublja.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Največkrat puščajo cevke povratka tekočine na exp. posodi.
sibe
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Okt 23, 2008 7:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: cerkno

99% možnosti da imaš počeno "plastično koleno" na vhodu ali izhodu v pečico notranjega gretja, lahko sta tudi obe. Star dotrajan material- milionkrat pregret... . Mislim da zgornjo dobiš ponaredek spodnjo pa samo original na servisu.
easyrider
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 1:09 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm 16V, TI

Ali se je kdo srečal s primerom, da pušča ohišje termostata?

Ohišje je na spodnji strani nekoliko mokro (antifriz), pri objemkah ne pušča, prav tako ne pri tesnilu. Termostat sicer deluje BP. Menjan pred cca 4 leti.
mateo87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Okt 26, 2018 1:08 pm
Vozilo: 159 2.0jtdm 2011

Ja, že velikokrat pri različnih proizvajalcih avtomobilov, glih včeraj sem menjal na Citroenu, pred tem na Fordu itd...
LukaCharlie
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Maj 11, 2023 2:42 pm

Zdravo vsem....

Sem iskal po temi, vendar se vedno govori le o dizelskih motorjih (se opravičujem, če sem spregledal kje info. glede bencinarskega).
Lastim si 159 1.750 tbi, ki sem jo uvozil iz tujine.
Po enem mesecu uporabe in prevoženih 2000km (v moji lasti, vozilo jih ima 200.000), sem nek večer prišel do avtomobila in videl ogromno lužo hladilne tekočine. ZAdeva se je večkrat ponovila, vendar le pri ugasnenem motorju in mirovanju vozila.

Kaj bi to lahko bilo?

Lp
LukaCharlie
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Maj 11, 2023 2:42 pm

No, od mehanika sem dobil informacijo, da je 90% prepričan, da naj bi zadeva izhajala iz SESALNEGA KOLEKTORJA.....
Ima mogoče kdo kakšno izkušnjo s tem, oz. kje bi lahko dobil ugodne dele za zamenjavo?

lp
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Amm.. kako pa lahko hladilna tekočina gre iz sesalnega kolektorja?
Odgovori
  • Informacija