Kako živeti s klasičnim avtomobilom...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Bolje da preplastiš parabole, ker imaš vidno sežgane in daš noter tudi nove žarnice.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Parabole ne bodo vec imele funkcije, ker je zdej notr projektor na leco. Zato tudi brusim steklo ker bo zdej leca usmerjala svetlobni snop. Drugace bi bilo to zelo zelo neumno da bi samo pobrusil steklo pa da potem kratke luci niso vec usmerjene.

Gricko se delno strinjam s tabo kar se tice luci ampak mislim da to velja za reflektorje s polikarbonat stekli. Te so vecinoma res dobri ce so le dovolj veliki. Reflektorji z narezanim steklom pa so vec ali manj vse bolj zalost.

Bomo pa tocno videli za primerjavo, ker imam trenutno na avtu popolnoma obnovljene original xenon reflektorje kako se bodo obnesli v primerjavi z projektorji.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

mah....2 petrolejki boš mel notri :doubt: na žalost
tolko dela za skoraj nič razlike.
mogoče se pa motim pa bo ok :?:

jaz bi sedaj, ko imaš vse narazen in si montiral projektorje, nabavi še xenono žarnico, luknjo za vhod žic od balastov narediš iz spodnje strani žarometa( da ni vidno ali da ne uničuješ pokrovčkov in narediš stvar vidno na daleč), balaste skriješ nekam pod luč in je.

slepil ostalih ne boš, vidnost bo ok, svetilnost tudi in če ne boš ravno 8000K ali več ( original 4300-5000K) notri tlačil, tudi ne boš izstopal za policaje....

pa ko imaš ravno vse narazen, ponavadi je na steklu tudi oznaka žarnice (recimo h7)...odbrusi stran še to, da se kdo ne "spotakne" ob prave žarnice :D in posledično predelavo, ki ni homologirana....
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Kdo pa je rekel da bom imel navadne zarnice notri?

Trenutno je notr ena 40 let stara zarnica, ki je bila priklopljena na en mini akumulatorcek od alarmne centrale sam toliko da malo pogledam kje sveti in kako izgleda. Imam pa ze na lagerju xenon kit.

Ce se bo pa obneslo bom pa zrtvoval ene parabole da jih razkosam in bom vpasal 3" projektorje na D2S zarnico... idej ko drek vitaminov :)

Sem zacel brusit se drugo steklo.

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Slika

Zbruseni obe stekli do gradacije 1200.

Malo sem pobrusil se zunanjost, ki je popikana od kamenckov. Vec si pa ne upam, ker sem ze posteno stanjsal steklo. Razmisljam ce obstaja kaksna prozorna folija za zascito, da mi ne razbije prvi kamencek...

Btw ali kdo ve ali je mozno s kaksnim uporom zakljucit prikkjucke od aktivnih amortizerjev, da nebi non stop svetila lucka za 'suspension failure'?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Je to to?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Se poliranje je na vrsti... po dveh rundah izgleda ze veliko bolje.

Slika


Slika

Slika

Pocas bo treba skup zmetat preden preteram pa pocim steklo. Pikice od kamenckov so polne polir paste zato se jih tako grdo vidi... to bo slo ven.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Danes je koncno prisel butyl trak za zlepit luci in sem se veselil da bom zvecer jih spravil skupaj.... pa pridem domov iz sluzbe in ugotovim da mi je tamal razbil eno od stekel. Resno se mi je zacelo mesat...

Slika

Na hitro sem se odlocol da raje zlozim tadrugo skupaj preden zabrisem vse skupaj v smeti. Resno pissed off...

Razkopal sem konektor iz katerega so napeljani kabli za zarnice in zamenjal minus kabel, ki je pol tanjsi od plus kabla. Mislim da so sparali ker je minus tudi na paraboli da gre po dveh kablih. Ampak ce mas na xenon potem imas kable direkt.. Spucal sem sipo od znotraj sestaviljeno parabolo porinil notr ugotovil da sem pozabil zmontirat zmigavc. Razkopal nazaj in ponovil vajo... butyl trak nabasal v okvir, 10 min pecice na 120 pa stisnil skup.

Slika

Rezultat je kar impresiven! Nic vec ne lomi svetlobe.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

no, tole je pa že lepše in dejansko bo tudi svetlo..... ko boš še drugo zbrusil ](*,) , zgladil ](*,) , spoliral, zlepil skupaj ](*,) ](*,) #-o ti ne zavidam, jaz bi znorel

na koncu boš pa zadovoljen, samo do tja priti.....boš še malo preklinjal....

PS: a tamal bo mehanik, ker vidim, da se stalno udeležuje tvojih projektov :mrgreen:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Se pa pozna, da porezan snop od leče steklo še dodatno zlomi. Bi moral celoten del kratke luči pobrusit.
S čim si to brusil?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tole je pa zdaj povsem druga pesem =D>
Imaš drugo luč že ugledano?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Grda. Pa na žalost znana vsem z malimi otroki :) Boš dobil novo? Ali tole limal?
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Se trudim malemu vzbudit kaksno zanimanje... pa je star 4. Zanimivo mu je samo ce kek razbija. No pa sej tud jaz nisem mehanik :) Bi pa rad da zna vsaj sam zamenjat zarnico ;)

Nimam posebnih orodij. To sem naredil z baterijsko vrtalko in brusnim papirjem. Pa, ker Jajo pravi da je Bauhaus smrtno nevaren moram z dvostranskim selotejpom lepit smirgl gor na plosco. Brusim na suho, ker z vodo ne prides nikamor. Vsaj s tem smirglom ki ga imam... Delas pa lahko po cca.30s potem moras pa potipat ce ni prevroca sipa in pocakat minuto da se shladi. In z veliiiiiko potrpljenja se da narest.

Zjutraj sem namontiral luc.
Slika

Mislim da bi se manj videlo ce bi bila okrasna blenda srebrna. Ampak moras bit kr as pa poznat Lancie Kappe da postudiras da tole ni original.

Slika

Pri stelanju sem ugotovil, da ko sem zategoval matico projektorja da ga je malo zavrtelo in je sedaj malo nagnjena linija odeza. Bo treba nastelat.

Ko se je pa naredila noc sem bil pa resno impresioniran. Razlika je kot noc in dan. Tukaj sem posnel razliko, ko sem prekril original xenon luc in potem ta kitajaski home made hibrid.

https://youtu.be/2hEqzDXOPmM

Sem takoj dobil zagon za it drugo luc delat...


Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Slika

Po ene parih vecerih dela so brazde zbrusene stran.

Ugotovil sem da se lepse brusi ce je med brusnim papirjem in sajbo vmes se pena. Gradacija 60 pa se je izkazala za najbolj ucinkovito pri odstaranjevanju materiala. Pa maksimalna brzina kolikor vrtalka da od sebe. Sam povem ce kdaj koga prime da se loti cesa podobnega.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Brusenje stekla napreduje zelo pocasi ampak napreduje. Se ene 2x pa bo fertik ce ne poci kaj...

Vmes je avto razvil zelo zanimiv zvok, saj takrat, ko turbo fila zacne spuscat zvok kot bi s slamico sesal zadnje kaplje soka po kozarcu. Po podrobnem pregledu mislim da je tezava v zadnjem loncu, ki izgleda doma narejen pa se luknjo ima. Zlozen je pa zelo cudno vse skupaj. Srednji lonec je od v6 modela, potem je vmes malo neke ozje cevi za 5mm potem pa zadnji lonec. Bo treba spet malo rezat in varit.

Nastelal sem tudi luc, da sveti vodoravno snop . Ko sem zategova matici je namrec leco obrnilo skupaj z matico.

Pa nasel sem kompresor, da ga obnovim in potem samo premontiram.


Slika

Potem sem pa se nasel eno kljucavnico, ki mi ni vec delovala in se je motorcek razpadel. Hvala bogu se da narocit samo motorcek pri kitajcih za 1e . Ko sem dobil motorcek sem sestavil zadevo skupaj in izgleda da funkcionira.

Slika

Tole res moram rect hvala Damijanu ki mi je povedal kje je problem. Motorcek stane 1e pa mikro stikalo, ki priziga razsvetljavo zamenjas za 2e in imas prakticno kot novo kljucavnico. Drugace pa das 40 za rabljeno, ki verjetno ni nic boljsa ali pa 120 ali vec za novo.
Odgovori
  • Informacija