Alfa Romeo Mito 1.6JTD Ducar

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

Eto, še predstavitev mojega Mitiča. Sem prvi lastnik, avto je letnik 2009, registriran pa februarja 2010. Oprema je Distinctive. Je precej dobro opremljen, manjka xsenon, strešno okno, usnje in morda še kakšna malenkost. Namen je bil nakup Giuliette, ampak sem se naveličal čakanja, 145-tke se mi pa po slabih 15-tih letih ni ljubilo voziti.
O vtisih je že martini30 skoraj vse povedal in se z njim strinjam. Nekaj malega sem pa v ostalih temah o Mitu že pisal. Trenutno ima prevoženih 79 kkm, povrečna poraba je 5.4 litrov na 100km. V glavem ga imamo za v službo in vsakdanje opravke, kakšna daljša turca tudi ni problem. Do sedaj kakšne okvare še ni imel.
Pred nakupom sem preizkusil še nekaj podobnih avtomobilov, ampak užitek v vožnji je bil samo v Cooper S-u boljši. Najbolj me je razočaral BMW 116d. Klinc, pri njih se začne pri trojki. Všeč mi je bil Volvo C30, ki se presenetljivo dobro pelje. Na koncu je obveljalo ”enkrat Alfa, vedno Alfa”.
Všeč mi je, da je malo trši, ker hočem čutiti vsak kamenček na cesti. Pač moto deformacija. Letne pnevmatike so Pzero Nero in so odlične, tudi v mokrem. Za zimske sem kupil dodatna platišča OZ Allegeritta R16". Trenutno so na njih Ultragripke, letos bom pa sigurno šel na Pirelli tudi za zimske. Med original platišči in OZ-jkami je ogromna razlika. Original platišča so sicer lepa, ampak težka kot kamen. To se zelo dobro občuti pri malo bolj dinamični vožnji skozi ovinke.
Za audiofile audio oprema ne zadošča, pa tudi Bose me ne očara. Tu sem malo preveč zahteven, se pa malo potrpi. V glavnem se posluša ARS in pri bolj dinamični vožnji kljub avtomatskemu dvigu glasnosti ni več poslušljivo.
Ja, še to. Mito z Grande punto ima morda kak gumb enak in kak agregat, drugače pa z njim nima nič skupnega. Ne podvozje, ne oprema in ne kvaliteta izdelave. Črički se še ne oglašajo. Kako se pelje eden in kako drugi pa poskusite.
Ko se ozrem pet let nazaj, mi je vseeno malo žal, da nisem potrpel in počakal na Giulietto. Mito je bil takrat 23ooo bruseljčanov, danes pa še malo primakneš in imaš Julko. No ja, pri Giuli-ji bomo čakali. Še nekaj fotk.
Ko je prišel iz salona
Ko je prišel iz salona
ARM20100213_1.JPG (234.4 KiB) Pogledano 3535 krat
ARM20100213_2.JPG
ARM20100213_2.JPG (217.79 KiB) Pogledano 3535 krat
Z zimskimi baloni
Z zimskimi baloni
ARM_baloni.jpg (232.82 KiB) Pogledano 3535 krat
Zadnjič spremenil DucAr, dne Če Jan 08, 2015 10:55 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Lep Mitek =D>
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Lep. Srečno vožnjo.

Tema je pa prestavljena v pavi forum.
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

Hvala za premik.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Dobra predstavitev. Glede na ceno mora biti kar dobro opremljen.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Zelo čeden Mitko =D> =D> =D>
Cena zanj je bila pa res :shock: :shock: Notranjost (če prav vidim) je črna?

Srečno!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

Eto, Mito je prevozil 200 000 km. Povprečna poraba skozi vsa ta leta je kar se mene tiče čisto OK.
Mito-consumo.JPG
Mito-200Kkm.JPG
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Prekrasno videt, da se po vseh teh letih še vedno dobro skrbi za avto.

Kakšni so kaj občutki sedaj po večih letih lastništva MiTa?
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

Naša pričakovanja je izpolnil in še vedno se z veseljem vsedemo vanj. Za mestno rabo je zelo uporaben, daljše ture niso problem. Trinajst let star avto je v presenetljivo dobri kondiciji. Drži pa tudi, da se redno servisiranje, predvsem pa redna menjava tekočin obrestuje na daljši rok. Motor se je odlično izkazal, podvozje je še vedno trdo, kar mi je všeč. Večja zamera gre na gumi tipke na radiju, ki so postale lepljive, tužna majka švabska. Letos bil drugič menjan akumulator ( torej tretji po vrsti ), egr ventil pred leti menjan, plastična žogica za pletenice pri ročici menjalnika menjana, povratna cev za gorivo pri glavi motorja lani menjana, zobnik tretje prestave v menjalniku pred leti menjan, ostale menjave se vodijo kot potrošni material. Nekaj prask in poškodb od peska na vozišču pred leti sanirano, plastični del na prednji luči zaradi vpliva sonca spoliran. Morda še kakšna malenkost, a se ne spomnim.
Pričakujem, da bo požrl še nekaj kilometrov. Kaj pa potem? Nimam pojma. Politika, bolje rečeno "mamina mila djeca" v Bruslju, se je odločila za štrom. Med vrsticami povedano nočejo avtomobilov. Brennero BEV z dosegom okoli 400 km? Tonale PHEV ali hibrid iz trenutne ponudbe? Ena gosposka Giulia v Visconti Green barvi? Vsekakor Alfa, zanalašč.
Odgovori
  • Informacija