Posodobitev infotainmenta, map/navigacije - Giulia/Stelvio

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Kingfisher
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2022 3:46 pm

Sam android auto/apple car play modul se da naknadno vgraditi, ampak ne v čisto prve serije avta (po spominu), je pa vedno povezava preko kabla, če se spomnim prav.
Glede raznih kitajskih touch screemov, sem jih dosti različnih že montiral in povsod, ne glede na ceno so problemi enaki. Redni reset sistemskih nastavitev v mrazu, slab touch sampling, težave s procesorji (nalaganje karte itd.), pa ne pomaga 100 jeder procesorja, to so večinoma vgrajeni z 10 let starimi mediatek procesorji, ki so bili porazni že takrat in so ostali na zalogi.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Sem že poskušal z carplay/android auto naknadno aktivacijo (imam drugo generacijo info sistema), ampak noben pooblaščeni servis ne želi pomagati pri koraku, kjer potrebuješ WiTech 2.

Ker je večina giulia/stelvio z drugo generacijo info sistema že 2018+ letnik, rabiš še MES z GSW bypassom. Na koncu ko sešteješ vse, pridejo številke kar visoke.

Žalostno, ker ni nekaj hudo zakomplicirano vse skupaj narediti (v USA v celoti naredi poobleščeni servis za nek znesek). Pri nas VW tudi za 420eur naknadno vgradijo carplay/android auto (app link)... ampak naši Alfa servisi [-X
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

Jaz imam preslikvo telefona preko kabla v stelvio 2018-19 preko kabla že v opremi.
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
chrush
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Jun 01, 2009 11:38 am
Vozilo: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Stelvio
Kontakt:

Pozdravljeni,
katero verzijo firmware-ja imate na vaših Alfah? Jaz imam na Stelviu 056.000.007 in kolikor berem na AlfaOwner strani, je ta zadnji.
LP



Edit: Dve sorodni tematiki združeni v eno ...
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Sem imel 56.x
Greš na pooblaščeni servis, prosiš za posodobitev Info sistema, ker trenutno zadnja za 2. generacijo je 90.x
Servis te bo opozoril, da morajo narediti posodobitev več modulov in da vse naknadne napake, če se pojavijo, kriješ sam.

Nekateri pooblaščen servisi ne znajo niti pogledat kaj je na voljo od posodobitev, ki niso "predlagane s strani tovarne". Meni se je samo na Emil Fray uspelo zmenit, da uredijo update. Strošek cca 100eur.
.:alex:.
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 62
Pridružen: Sr Mar 11, 2009 7:58 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pod Kamniškimi alpami

Živjo,

Ima kdo shranjene lokalno mape za Giulio 8'8 ekran starejše 2016 do 2019 letnik ?
Na uradnem servisu (ne bom pisal kateremu) mi jih rihtajo že .... hmmmm dolgo in mislim da jih nikoli ne bo :)
Lahko mi piše tudi na PM če bi kdo slučajno imel ?
Vsaka informacija dobrodošla
The edge
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Apr 16, 2023 7:17 pm

Ali je mozno oziroma kdo koga pozna, da bi ekran posodobil, da bi predvajal video. CarPlay ima, vendar ni moznosti videja.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Za odklep dvomim. Carplay pa sam po sebi tega pri nobeni znamki ne dovoli.
Videl sem videje, kjer naredijo dejanski screen mirroring telefona, in potem tako predvajajo netflix, youtube itd.(na splošno, ne konkretno pri Alfi)
Mislim pa da obstaja app Car Tube oz. nekaj podobnega, ker pobira video iz youtube.
Prebrskaj youtube z carplay video tutoriali.
tukaj en primer, če pa dejansko deluje pa ne vem.
Slika
Odgovori
  • Informacija