DIY: Kako očistiti LMM / zmanjšati turbo luknjo

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Tkole, tole so moje izkušnje;

zafrkavala me je neodzivnost avta do 3000 rpm in cukanje, ko je bil mrzel (bognedaj s prižgano klimo). Po cviljenju in jamranju okoli mehanikov sem se odločil, da vzamem stvar v svoje roke in sem probal sam očistit LMM. V glavnem zadeva špila 100% bolje, avto vleče lepo od 2000 rpm naprej in ne umre več, ko prestaviš eno prestavo višje \:D/

Sprva sem LMM pošprical z nekim poceni kontakt sprayem, ki mi je naredil sumljiv bel film in avto ni šel nikamor več od 5000 rpm naprej.
Potem sem probal po nasvetu mehanika še z Motulovem Contact cleanerjem in zadeva špila. (ne vem pa kje se ga da kupit).

Za odšraufat LMM je treba met Torx varnostni nastavek (z luknjo), mislim, da ima oznako T20 (v Bauhausu jih majo od Uniorja 2 kom. za cca 800 sit) in Contact cleaner. Dober bo tudi Isopropilni alkohol (Chemo). Z njim se pošprica v odprtine na LMM in počaka, da zadeva izhlapi. Vsega skup je slabih 20 minut dela in z nekaj sreče avto špila.

Aja, obvezno je treba odklopit akumulator. Če bo LMM dobro očiščen, potem ni treba resetirat računalnika, ker mora avto takoj lepše laufat.

Glede na to, da jih je kar nekaj na forumu z omenjenim problemom, upam, da bo vsaj komu tole pomagal. Ni nujno, da bo delovalo (lahko, da je napake drugje, oz. je treba LMM pač zamenjat), meni je pomagalo. :)
Uporabniški avatar
Major9
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 794
Pridružen: To Jan 25, 2005 11:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domzale

A bi lahko en nalepu eno slikco od tega LMM-a, da jaz vidm točn kaj je to za en del avtomobila. A ta LMM se nahaja pred filtrom za zrak una loputa??
Uporabniški avatar
Spyke
Alfist
Alfist
Prispevkov: 376
Pridružen: So Avg 20, 2005 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Loka pri Mengšu

Guma iz kje si? Ka če bi to še pr men probala? Mam isti problem da je brez moči vse do 3000rpm pol pa potegne, sam ne morm mrzle tišt k se mi smil! :(
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

lmm ni lpout apč senzor nevem kje ga maš ti točno k nism tok mehanik da bi vedu vse an pamet
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Major9
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 794
Pridružen: To Jan 25, 2005 11:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domzale

Sej men ne nagaja sam zanima me kje se ta tolk opevana stvar nahaja in kako izgleda!!!


No pa nej en pove iz slikce kje je ta zadeva!!


Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Ni ga na slikci. :)
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
GTA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: Ne Mar 14, 2004 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

opankar napisal/-a:Ni ga na slikci. :)
Kaj pa ti veš :mrgreen:

Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

GTA napisal/-a:
opankar napisal/-a:Ni ga na slikci. :)
Kaj pa ti veš :mrgreen:

Slika
Jest vse vem. :mrgreen:
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

opankar napisal/-a:
GTA napisal/-a:
opankar napisal/-a:Ni ga na slikci. :)
Kaj pa ti veš :mrgreen:

Slika
Jest vse vem. :mrgreen:
Ja valda k vse prej uničš :lol:
Slika
GTA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: Ne Mar 14, 2004 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ej jaka zdej mu končno lohk poveva...opankar upam da boš dobr sprejel tole...

Tko kt na tej sliki ni LMM senzorja, tko tud v tvoji 155 ni turbine :doubt: In je tudi...amm...kreh kreh...nikoli ni bilo.

Iskreno se opravičujemo za dolgoletno zavajenje, prijatelji alfisti Slika


Slika
Uporabniški avatar
Major9
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 794
Pridružen: To Jan 25, 2005 11:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domzale

Sej to se mi je zdel da ga tuki ni. Slikco sem dal pa zato, gor ker je tko lepa!!! :P :P


Kle pa more bit!!
Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Barabe!!!!...... ::(): ::(): ::(): ::(): :P



off_topic:
lmm je na sesalni cevi, neki tazga:
Slika
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Major9 napisal/-a:Sej to se mi je zdel da ga tuki ni. Slikco sem dal pa zato, gor ker je tko lepa!!! :P :P


Kle pa more bit!!
Slika
Levo od akumulatorja...

D.
Uporabniški avatar
przlend
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 733
Pridružen: To Mar 22, 2005 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jez sem ga šprical,pa čistil z vsem mogočim,pa mi je vedno umrl nad 5000 vrt..Zanimivo je to,da se večina pritožuje,da avto ne potegne v nižjih vrtljajih,meni pa obratno.Sem pa za probo novega vgradil in takrat je pa svina vlekla kot za stavo.Sedaj pa čakam na novega. 8)
GTA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: Ne Mar 14, 2004 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

opankar napisal/-a:Barabe!!!!...... ::(): ::(): ::(): ::(): :P



off_topic:
lmm je na sesalni cevi, neki tazga:
Slika
Njemu lahko zaupaš...on je strokovnjak za take zadeve :wink: Da je zmontiral klimo v svojo 155 je rabil samo skromno leto trdega dela :mrgreen:

legotechnik.press :lol:
Odgovori
  • Informacija